00/5/2 - 08:57 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 349732
آب خوزستان برای مردم استان است و هیچ کس دیگری برای این آب برنامه ندارد.
آب خوزستان برای مردم استان است و هیچ کس دیگری برای این آب برنامه ندارد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، اسحاق جهانگیری عصر امروز (جمعه) پس از ورود به استان خوزستان با حضور در سد کرخه با توضیحات وزیر نیرو و مدیر این سد در جریان وضعیت ذخیره سازی و چگونگی رها سازی آب برای تأمین آب مورد نیاز پایین دست این سد قرار گرفت.
 
جهانگیری در این بازدید بر ضرورت مدیریت مخزن سد کرخه برای رفع نیاز‌های آب شرب و به ویژه کشاورزی مردم استان خوزستان در فصل پاییز با توجه به پیش بینی کاهش بارندگی‌ها در سال جاری تاکید کرد.
 
وی عنوان کرد: متأسفانه یا خوشبختانه برخی سفر‌های دولتی به استان خوزستان در اوج گرد و غبار در سال ۹۵ و سیلاب ۹۸ که مردم استان شرایط سختی داشتند، بود که درکنار آن‌ها حاضر شدم و هم اکنون در پایان دولت، در زمان بی آبی و خشکسالی به خدمت مردم رسیدم.
 
جهانگیری با تاکید بر اینکه هر چه در توان دولت و کشور باشد براساس فرمایشات مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و رئیس جمهور منتخب به نمایندگی از نظام به کار خواهیم گرفت، افزود: در این سفر، پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهم و مشکلات بررسی و راهکار‌ها ارئه می‌شود تا دغدغه‌های مردم استان به حداقل ممکن برسد.
 
جهانگیری در پاسخ به سوالی در خصوص تداوم رها سازی آب سد‌ها برای مردم استان خوزستان تصریح کرد: باید در این زمینه به همه محدودیت‌ها فکر کرد و در نظر داشت که آب برای مردم خوزستان است و هیچکس دیگری برای این آب برنامه ندارد و آب شرب و کشاورزی مورد نیاز پوشش گیاهی و جانوری و همچنین نیاز‌های مردم استان است باید به گونه‌ای مدیریت شود که در هیچ مقطع و روزی در گوشه‌ای از این استان این احساس بوجود نیاید که بی آبی خسارت‌هایی به همراه داشته است و اطمینان یابیم که این مشکلات به زودی حل می‌شود.