هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 خرداد 1403
ساعت 15:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 1 مرداد 1400 ساعت 13:15
جمعه 1 مرداد 1400 12:32 ساعت
2021-7-23 13:15:45
شناسه خبر : 349721
مراسم وداع و تشییع پیکر شهید مدافع وطن و امنیت، ستوان دوم ضرغام‌پرست صبح امروز در مصلی ماهشهر با حضور عشایر، مردم، مسئولان و مقامات لشکری و کشوری برگزار شد.
مراسم وداع و تشییع پیکر شهید مدافع وطن و امنیت، ستوان دوم ضرغام‌پرست صبح امروز در مصلی ماهشهر با حضور عشایر، مردم، مسئولان و مقامات لشکری و کشوری برگزار شد.
گروه اجتماعی_رجانیوز: شب عید قربان امسال همراه شد با خبری کوتاه و تلخ؛ پدر خوزستانی، صاحب دو دختر کوچک و مامور خدوم نیروی انتظامی توسط اشرار به شهادت رسید و مردم ماهشهر به سوگ فرزند خود نشستند. بعد از این واقعه تلخ، خیل داغ‌دیدگان به سمت خانه مرحوم سرازیر شدند و سراسر محله شهید ضرغام پرست را غم و اندوه فراگرفت.
 
 

شب شهادت مرحوم ضرغام پرست_ماهشهر
 
به گزارش رجانیوز؛ شهید ضرغام پرست از جوانان خوزستانی بود. جوانی در صحنه برای خدمت به محرومین و مجاهدی برای تامین امنیت مردم. شب عید قربان، خبر شهادتش منتشر شد. این داغ زمانی سنگین‌تر شد که فیلم گریه دختران شهید و دیگر اعضای خانواده وی در فضای مجازی منتشر شد.

گریه‌های دختر شهید ضرغام پرست
 
مراسم وداع و تشییع پیکر شهید مدافع وطن و امنیت، ستوان دوم ضرغام‌پرست امروز صبح ساعت ۸:۳۰ در مصلی ماهشهر با حضور عشایر، مردم، مسئولان و مقامات لشکری و کشوری برگزار شد. پیکر این شهید مظلوم، امروز در زادگاهش شهرستان رامهرمز استان خوزستان آرام می‌گیرد.
 
 

ودعا مردم خوزستان با پیکر شهید ضرغام
 
بعد از اعلام خبر شهادت مرحوم ضرغام سردار قاسم رضایی، جانشین فرمانده ناجا، ارتباط تصویری با خانواده شهید امنیت ستوان دوم ضرغام پرست برقرار کرد.
 
وی در این گفتگوی ضمن تبریک و تسلیت شهادت ستوان دوم ضرغام پرست خطاب به خانواده شهید بزرگوار اظهار کرد: همرزم و همکار گرامی بنده در حین انجام ماموریت خطیر تامین امنیت مردم، توسط اشرار مسلح و معاند، با مظلومیت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
 
وی یادآور شد: در پی بروز خشکسالی، تنش آبی و کمبود منابع آب، مدتی است که مشکلاتی برای اقشار مختلفی از مردم شریف و ولایتمدار استان خوزستان عزیز به خصوص دامداران و کشاورزان عزیز و روستاییان شریف فراهم آمد.
 
جانشین فرمانده ناجا در رابطه با فعالیت‌های خرابکارانه گروهک‌های تروریستی گفت: مطالبات به حق مردم بزرگوار خوزستان قابل درک و فهم است، حتما دولت و مسئولان ذی ربط در پی پاسخگویی به انتظارت و مطالبات مردمی هستند، اما در این میان، شاهد تحرکات خرابکارانه عده‌ای معاند و فرصت طلب هستیم.
 
سردار رضایی با اشاره به شهادت ستوان دوم ضرغام پرست حین انجام ماموریت تامین امنیت مردم، توسط اشرار مسلح و فرصت طلبان معاند، خطاب به خانواده شهید تصریح کرد: یاد و خاطره شهدا را همواره زنده نگه می‌داریم و خود را در برابر خانواده‌های بزرگوار شهیدان مدیون می‌دانیم و از هیچ کوششی برای خدمت به آنان دریغ نمی‌کنیم، قطعا مجازات سختی در انتظار عاملان شهادت این شهید امنیت خواهد بود.
 
جانشین فرمانده ناجا در ادامه با اشاره به ویژگی‌های این شهید بزرگوار افزود: به وجود چنین همکاران مجاهد، انقلابی و ایثارگر که برای دفاع از امنیت مردم تا پای جان پیش می‌روند، افتخار می‌کنیم؛ نیروی عظیم انتظامی به برکت وجود چنین غیورمردانی از ساحت مقدس نظم و امنیت کشور صیانت می‌کند.
 
در ادامه، سردار قاسم رضایی، با بردار شهید نیز که در پی تحرکات اشرار مسلح و معاندان، از ناحیه پا مجروح شده‌ است، به صورت تلفنی گفتگو و منش ولایی و روحیه انقلابی این سبزپوش غیور را در مصاف با ناامن‌کنندگان امنیت، تحسین کرد. همزمان با شب عید قربان (۲۹ تیر ۱۴۰۰) اشرار مسلح و معاند، ستوان دوم ضرغام پرست را حین انجام ماموریت امنیت، به شهادت رساندند و یک مأمور دیگر را مجروح کردند.
 
این دو مأمور جان برکف، برادر بودند که یکی به شهادت رسید و دیگری از ناحیه پا مجروح و برای مداوا به مرکز درمانی منتقل شد.