هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 خرداد 1403
ساعت 17:33
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 30 تير 1400 ساعت 16:44
چهارشنبه 30 تير 1400 16:25 ساعت
2021-7-21 16:44:07
شناسه خبر : 349704
زخم دیرینه خوزستان، با پیگیری‌های سپاه و بسیج و گسیل لشکر تانکرهای آب‌رسان به بخش‌های تشنه استان بهبود یافته است و اکنون هیچ نقطه‌ای از استان خوزستان بدون آب نیست.
زخم دیرینه خوزستان، با پیگیری‌های سپاه و بسیج و گسیل لشکر تانکرهای آب‌رسان به بخش‌های تشنه استان بهبود یافته است و اکنون هیچ نقطه‌ای از استان خوزستان بدون آب نیست.
گروه اجتماعی_رجانیوز: کمتر از بیست روز تا پایان دولت حسن روحانی باقی مانده است. میراث دولت تدبیر و امید مشکلات عدیده‌ای است که به واسطه بی‌عملی و ناکارآمدی سیستم اجرایی کشور بوجود آمده. بلاهایی که هربار با ورود نیروهای جهادی، تسکین داده شد.
 
به گزارش رجانیوز؛ گرمای شدید و عدم بارش باران در کشور دست در دست بی‌عملی دولت داد تا باز زخم کهنه کم‌آبی سر باز کند و مردم مظلوم خوزستان شاهد از بین رفتن دام‌ها و مزارع خود باشند. از طرفی دیگر رسانه‌های سعودی و انگلیسی با تمام توان تلاش کردند تا با استفاده از گروهک‌های جدایی‌طلب و ماجرای تکراری کشته‌سازی به اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم دامن بزنند و امنیت خوزستان را از بین ببرند.
 
بیشتر بخوانید:
 
اما دیری نپایید که در سایه سکوت دستگاه‌های دولتی، میدان‌داری را سپاه، بسیج و نیروهای جهادی بر عهده گرفتند و حل بخشی از مشکلات خوزستان را عهده‌دار شدند.
 
در همین باره چندی پیش مدیرعامل اتحادیه دامداران خوزستان گفته بود: خوشبختانه با ورود سپاه و بسیج به موضوع بحران کم آبی، تعدادی تانکر آب در اختیار ما قرار گرفته است و آب برای روستاها و دامداری‌هایی که آب ندارند، ارسال می‌شود.
 
وی ادامه داد: اگرچه آب به میزان کافی و مورد نظر به دست دامداران نمی‌رسد اما آب ارسالی به دامداران تا حدودی جوابگوی نیاز آن‌ها است.
 
امروز هم مسئول آماد و پشتیبانی سپاه ولی‌عصر (عج) خوزستان خبر از توزیع روزانه حدود ۴۰۰ هزار لیتر آب توسط تانکرها در شهرهای دشت آزادگان و هویزه داد و بیان کرد: از ابتدای وقوع تنش آبی در خوزستان با هماهنگی و دستور فرمانده کل سپاه اسلامی استان خوزستان تعداد ۱۰ تانکر به شهرهای هویزه، سوسنگرد و دشت آزادگان اعزام شده و اکنون بالغ‌بر ۱۸ روز مشغول آب‌رسانی به مردم هستند.
 
 
ده‌ها کانتینر آبرسان در راه مناطق کم آب استان خوزستان
 
از ابتدای بحران کم‌آبی خوزستان تا به امروز حدود ۲۵ درصد از مساحت استان خوزستان دچار  مشکل شده بود. وضع مناطق آسیب دیده با افزایش خروجی سد کرخه و رسیدن آب به رودخانه‌ها و مزارع و شالیزارهای پایین‌دست استان بهبود یافت و این زخم دیرینه، با پیگیری‌های سپاه و بسیج و گسیل لشکر تانکرهای آب‌رسان به بخش‌های تشنه خوستان بهبود یافته است و اکنون هیچ نقطه‌ای از استان خوزستان بدون آب نیست.
 
 

بازگشت زندگی به هورالعظیمدیدگاه کاربران


من نمی فهمم مشکلی که با دست باز می شود را چرا با دندان باز می کنید؟
این اعتبار سنگینی را که برای نجات خوزستان گذاشته اید به عنوان خسارت به
کشاورزان شلتوک کار بپردازید تا برنجکاری را رها کنند. لازم هم نیست همه
آن 250 هزار هکتار برنج را رها کند. فقط 50 هزار هکتار برنج از چرحه
آبیاری حذف شود مشکل آب خوزستان صد درصد حل می شود. هیچ احتیاج به هیچ
کار دیگری هم نیست مشکل هم فورا حل می شود.

منکه نفهمیدم چرا به جای آبرسانی و لوله کشی برای منازل و آبرسانی به صورت هدفمند برای باغها اینهمه اب رو رها میکنن و هدر میره؟ این گاوها رو چرا میارن توی رودخونه؟

باسلام و احترام
برادر من اینها گاو نیستن! گاومیش هستن و وابستگی بسیار زیادی به آب دارند و حدود ۸ ساعت در روز در آب سپری میکنند! الان بحث حقآبه قانونی تالاب هورالعظیم هست که بخاطر شرکت های نفتی این تالاب که دومین تالاب ایران هس را خشک کردن و سبب بروز فاجعه شده اند! شما گویا اطلاعاتت خیلی کمه! لطفا کمی مطالعه کنید ! بعد برید بر منبر!!