هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 9 خرداد 1402
ساعت 09:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 27 تير 1400 ساعت 12:19
يكشنبه 27 تير 1400 11:47 ساعت
2021-7-18 12:19:14
شناسه خبر : 349646
خانواده‌های داغ دیده حوادث اخیر خوزستان معتقدند که دست گروهک‌های ترویستی آلوده به خون فرزندانشان شده است. گروهک‌هایی که آبشخور مالی‌شان با منابع مالی و گلوگاه‌های رسانه‌ای اپوزیسیون یکی است.
خانواده‌های داغ دیده حوادث اخیر خوزستان معتقدند که دست گروهک‌های ترویستی آلوده به خون فرزندانشان شده است. گروهک‌هایی که آبشخور مالی‌شان با منابع مالی و گلوگاه‌های رسانه‌ای اپوزیسیون یکی است.

گروه سیاسی_رجانیوز: این اولین بار نیست که سناریوی کشته‌سازی برای افزایش تنش و ایجاد ناامنی در دستور کار گروه‌های تروریستی قرار می‌گیرد.
 
به گزارش رجانیوز، تا ده سال پیش اخبار ترور و ایجاد وحشت در مناطق مرزی کشور منتشر می‌شد. ریگی و پژاک از نمونه‌های شاخص این نوع توحش بودند. همزمان با آنها گروهک‌های تروریستی دیگری نیز با اتکا به کمک‌های مالی کشور‌های غربی و عربستان سعی می‌کردند تا امنیت کشور را مورد آسیب قرار دهند.
 
با این وجود آثار و طبعات این نوع اقدام تروریستی به نحوی بود که مردم با آسیب دیدگان همراه می‌شدند و گروهک‌های وابسته به استکبار را محکوم می‌کردند.

 

تصویری از حضور ریگی در پایگاه نظامیان آمریکایی
 

 
اما در سال‌های اخیر رویه عوامل غربی و گروهک‌های وابسته تغییر کرده است. تغییری که با زمینه‌سازی‌ دولت روحانی تکمیل می‌شد و به وسیله ایران اینترنشنال، بی‌بی‌سی و کانال‌ها و شبکه‌های ریز و درشت ضد انقلاب پیش می‌رفت.
 
اما این سناریو چیست؟ پاسخ ساده است، کشتن مردم معترض توسط عوامل نفوذی و گروهک‌های ترویستی و بواسطه آن محکوم کردن جمهوری اسلامی توسط گلوگاه‌های رسانه‌ای.
 
نقطه عطف این ماجرا در وقایع آبان ماه رخ داد. از طرفی بی‌تدبیری دولت موجبات اعتراض مردم را فراهم آورد و از سوی دیگر، عوامل و گروهک‌های نفوذی با اسلحه‌کشی و کشته‌سازی تلاش‌ کردند تا ناامنی را چاشنی اعتراضات بنزینی کنند.
 
حالا ماجرای آبان در رابطه با معضل آب خوزستان درحال تکرار است. ناکارآمدی دولت در پیرامون حل معضل آب خوزستان با وجود اختصاص ۵۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی موجب شده تا مردم مظلوم خوزستان از شرایط موجود ناراضی باشند.
 
از طرف دیگر دیروز خبر کشته شدن چند جوان خوزستانی در جریان اعتراضات مورد توجه رسانه‌های معاند قرار گرفت و تلاش برای بالا بردن تنش‌ها از طریق مطرح کردن قتل‌های اخیر آغاز شد.
 
در این ميان فیلمی از خانواده‌ قربانیان منتشر شده که روایتی از اصل ماجرا دارد. خانواده‌های داغ دیده معتقدند که این قتل‌ها توسط گروهک‌های ترویستی رخ داده است. گروهک‌هایی که آبشخور مالی‌شان با منابع مالی و گلوگاه‌های رسانه‌ای اپوزیسیون یکی است و اتزاق آنها با افزایش ناامنی، بالا بردن نارضایتی و نهایتا اغتشاش گره خورده است.

 

 ‏روایت خانواده قاسم خضیری از شیوه جان‌باختن دومین قربانی اعتراضات خوزستان

 

پدر جوان شادگانی: خرابکاران به پسرم تیر زدند