هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 24 خرداد 1403
ساعت 03:28
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 22 تير 1400 ساعت 15:26
سه شنبه 22 تير 1400 14:51 ساعت
2021-7-13 15:26:37
شناسه خبر : 349549
یکشنبه‌شب هواداران ایتالیا با دست و پای شکسته و صورت خونین با جام از لندن به رم بازگشتند و فوتبال بار دیگر چهره حقیقی هواداران فوتبال انگلیس را به تماشا نشست.
یکشنبه‌شب هواداران ایتالیا با دست و پای شکسته و صورت خونین با جام از لندن به رم بازگشتند و فوتبال بار دیگر چهره حقیقی هواداران فوتبال انگلیس را به تماشا نشست.
گروه ورزشی-رجانیوز: یکشنبه‌شب هواداران ایتالیا با دست و پای شکسته و صورت خونین با جام از لندن به رم بازگشتند و فوتبال بار دیگر چهره حقیقی هواداران فوتبال انگلیس را به تماشا نشست؛ آنهایی که هم در مستطیل سبز، بازی فینال یورو را به ایتالیا واگذار کردند و هم پس از آن نوع جدیدی از توحش را به منصه ظهور گذاشتند. 
 
به گزارش رجانیوز، وطن امروز نوشت: همه چیز پس از آخرین ضربه پنالتی ساکا رخ داد؛ گلر ایتالیا توپ را گرفت، ایتالیا جام را ربود و پس از آن، پرده نمایش خشونت بالا رفت. هزاران انگلیسی بار دیگر چهره حقیقی خود را نشان دادند و با حمله به هواداران ایتالیا، ماهیت اصلی‌شان را هویدا کردند. 
 
فیلم‌های متعددی از این خشونت لجام‌گسیخته از روز گذشته در توئیتر و دیگر رسانه‌های مجازی منتشر شد؛ تصاویری سرشار از الفاظ توهین‌آمیز و زدوخوردهای جنون‌آمیز. حتی پلیس هم در این بین نتوانست کار چندان موثری را انجام دهد و هواداران میهمان، به جرم قهرمانی، مورد خشونت میزبان قرار گرفتند.
 
البته این تنها بعد خشونت هولیگان‌های انگلیسی نبود. آنها پس از وحشیگری‌ای که در سطح خیابان علیه ایتالیایی‌ها به راه انداختند، ماموریت اصلی‌شان را در کف توئیتر پیش بردند؛ با هزاران هزار توئیت علیه ۳ بازیکن سیاه‌پوست تیم‌ملی کشورشان که ۳ پنالتی را از دست داده بودند.
 
جهان فوتبال بار دیگر موج خشونت فیزیکی و کلامی آنگلوساکسون‌های به ظاهر متمدن را با چشم و بعضا پوست و استخوان دید و چشید. چهره بی‌روتوش آنها همین است؛ بازندگان ابدی که 100 سال بی‌جامی (دست‌کم در مسابقات یورو از ابتدا تا امروز) را تجربه کرده‌اند، یکشنبه شب نشان دادند فرهنگ انگلیسی آمیخته با خشونت است؛ چه تماشاگر حریف باشد و چه بازیکن خودی که تنها جرمش پوست سیاهش است.
 
انگلیسی‌ها در حالی برای نخستین‌بار پا به فینال یورو در همه تاریخ فوتبال‌شان گذاشتند که امید بسیاری به فتح این جام در دل‌شان زنده شده بود؛ هم میزبان بودند و هم کمک داور ویدئویی به شکل محسوسی هوای آنان را داشت- دست‌کم تا پای فینال که اینچنین بود- اما بر خلاف دانمارک، این بار ایتالیا در فینال حریف‌شان بود و با وجود اینکه شاگردان گرت ساوتگیت با گل زودهنگام پیش افتادند اما در نهایت با دریافت گل تساوی، به ضیافت پنالتی‌ها رفتند و در این ضیافت، ایتالیایی‌ها بودند که جشن گرفتند و «در ومبلی جام را بالای سر بردند» تا انگلیس بازنده ابدی باقی بماند.
 
تیم ‌ملی انگلیس با وجود سروصداهای فراوان در لیگ برتر فوتبال این کشور تنها و تنها یک افتخار بزرگ ملی در کارنامه‌اش می‌بیند و آن قهرمانی جام‌جهانی 1966 است؛ آن هم با گلی مشکوک مقابل آلمان.
 
آنها که برای نخستین‌بار در تاریخ‌شان پا به فینال یورو گذاشته بودند، امید داشتند بعد از 55 سال یک عنوان دیگر را از آن خود کنند اما گویا هیچ پایانی بر این ناکامی تاریخی نیست.
 
اما دلیل شکست انگلیس چه بود؟ بسیاری از کارشناسان ایتالیا را مستحق پیروزی در همان 90 دقیقه می‌دانستند، چرا که آمار بازی به صورت عجیبی به سود لاجوردی‌پوشان بود اما با این وجود کار به ضربات پنالتی کشید و آنجا بود که بدترین انتخاب‌های ممکن از سوی سرمربی تیم ‌ملی انگلیس موجب شد آنها ضربات پنالتی را یک به یک از دست بدهند. سه بازیکن تعویضی ساوتگیت همگی جوان بودند و همین موجب شد تسلط لازم و کافی را بر اعصاب و روان خود برای زدن ضربه نداشته باشند. 
 
طعنه بونوچی به هواداران انگلیس
مدافع تیم ‌ملی فوتبال ایتالیا پس از قهرمانی‌شان در یورو ۲۰۲۰ به هواداران انگلیس طعنه زد. لئوناردو بونوچی که در دقیقه 67 بازی گل تساوی آتزوری را به ثمر رساند و شاگردان روبرتو مانچینی را به ادامه بازی امیدوار کرد، پس از قهرمانی آتزوری به هواداران انگلیسی حاضر در ورزشگاه طعنه زد و در حالی که در ورزشگاه ومبلی دور افتخار می‌زد، خطاب به هواداران انگلیس فریاد زد: «پاستا بخورید! ما باید پاستای بیشتری بخوریم!» مدافع تیم ‌ملی ایتالیا همچنین شعار معروف انگلیسی‌ها «It’s Coming Home‌» به معنای «(جام) به خانه می‌آید» را به تمسخر گرفت و صورتش را به سمت یکی از دوربین‌های تلویزیونی گرفت و گفت «(جام) به رم می‌آید». 
 

درگیری شدید هواداران انگلیسی با پلیس

فینال یورو ۲۰۲۰ با جنجال و اغتشاش هواداران تیم‌ملی انگلیس بیرون از ورزشگاه محل برگزاری این بازی همراه بود. تصاویری منتشر‌شده که نشان می‌دهد گروه پرشماری از هواداران اغتشاشگر تیم ‌ملی انگلیس در فضای بیرون ورزشگاه با طرفداران تیم‌ملی ایتالیا درگیر شدند که منجر به یک زدوخورد گروهی میان آنها شد. برخی از آنها حتی با پلیس که سعی در متفرق کردن آنها داشت نیز درگیر شدند. 

 

غوغای نژادپرستانه انگلیسی‌ها در کف توئیتر
اما یکی از مهم‌ترین اتفاقات تلخ بعد از بازی توهین‌های عجیب و غیرقابل باور انگلیسی‌ها در توئیتر به ۳ بازیکن سیاه‌پوست این کشور بود که در ضربات پنالتی موفق نشدند دروازه ایتالیا را باز کنند. حجم این توهین‌های نژادپرستانه به قدری زیاد بود که سرانجام روز گذشته توئیتر اعلام کرد بیش از هزار حساب کاربری را به علت این توهین‌ها به صورت کامل و دائم تعلیق کرده است. هواداران تیم‌ ملی انگلیس در پی ادامه‌دار بودن ناکامی‌های تیم‌ ملی فوتبال این کشور که دیگر به صورت یک فرهنگ برای آنان درآمده است، با هواداران ایتالیا درگیر شدند و صحنه‌های زننده‌ای را همانند درگیری‌های جام‌جهانی 2018 در روسیه خلق کردند. اما توهین نژادپرستانه به ۳ بازیکن رنگین‌پوست این کشور باعث حیرت اهالی فوتبال شد. کشوری که مرتب از برابر بودن فرصت‌های نژادی صحبت می‌کند حالا با یک واقعیت بسیار زشت مواجه شده است؛ آن بازیکنان چون سیاه‌پوست هستند و پنالتی خراب کردند، مورد اهانت طیف وسیعی از هموطنان خود قرار می‌گیرند!