هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 05:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 19 تير 1400 ساعت 18:25
شنبه 19 تير 1400 14:29 ساعت
2021-7-10 18:25:00
شناسه خبر : 349356
نگرانی ما آن است که در صورت عدم برخورد با چنین اقدامات ضداسلامی و غیراخلاقی راه برای تکرار رفتارهای مشابه با سایر علما و مراجع بازشود و هر روز شاهد چنگ انداختن بیشتر دشمنان و هتاکان به چهره‌ی نورانی علمای انقلابی جامعه باشیم.
نگرانی ما آن است که در صورت عدم برخورد با چنین اقدامات ضداسلامی و غیراخلاقی راه برای تکرار رفتارهای مشابه با سایر علما و مراجع بازشود و هر روز شاهد چنگ انداختن بیشتر دشمنان و هتاکان به چهره‌ی نورانی علمای انقلابی جامعه باشیم.
گروه سیاسی-رجانیوز: جمعی از دانش آموختگان دوره‌های طرح ولایت و فعالین فعلی و سابق دانشجویی در نامه‌ای به ریاست قوه قضائیه خواستار برخورد قانونی با فرد هتاک به مقام رفیع مرحوم علامه مصباح یزدی شدند. علاقه مندان برای امضای این نامه به آدرس (https://b2n.ir/Allame.mesbah1400) مراجعه کنند.
 
متن این نامه بدین شرح است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
امام رضا(علیه السلام): «العُلماءُ مَصابيحُ الاَرضِ وَ خُلفاءُ الاَنبياءَ و وَرَثتي وَ ورَثَةُ الْاَنبياء» علما چراغ‌های زمين و جانشينان پيامبران و وارث من و وارث انبيا هستند.
 
ریاست محترم قوه قضائیه
جناب حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌‌ای
همان‌گونه که مستحضرید در هفته‌های اخیر فردی با هتک حرمت علمای اسلام و جمهوری اسلامی به توهین‌های بی‌شرمانه‌ای دست زده که نیروهای مسلمان و انقلابی را آزرده خاطر کرده و به تشویش اذهان عمومی منجر شده است.
 
 گذشته از افترا و تهمت‌های وارد شده به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و عالم جلیل‌القدر اسلام مرحوم علامه مصباح یزدی (رحمت‌الله‌علیه)، لعن علنی به علمای اسلام و توهین‌های بی‌شرمانه به فردی که همواره امین امام و رهبری بوده و جوانان انقلابی مسلح شدن خود به سلاح معرفت را مدیون خدمات ارزنده ایشان می‌دانند، ما را به شدت نگران کرده است.
 
مگر نه اینکه «الْمُؤْمِنِینَ الْفُقَهَاءَ حُصُونُ الْإِسْلَامِ کَحِصْنِ سُورِ الْمَدِینَةِ لَهَا» فقها دژهاى اسلام‌اند و مانند دژهاى اطراف شهر از مرزهای عقدیتی و معرفتی مردم دفاع می‌کنند؟ مگر نه اینکه رهبرانقلاب مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی را به عنوان «منبع بی غل و غش معارف اسلام» و «عقبه تئوریک نظام» معرفی فرموده و دانشجویان و جوانان را به شاگردی «مطهری زمان» دعوت کرده‌اند؟ حال چگونه می‌توان بر این مصیبت بزرگ ساکت نشست؟
 
نگرانی دیگر ما آن است که در صورت عدم برخورد با چنین اقدامات ضداسلامی و غیراخلاقی راه برای تکرار رفتارهای مشابه با سایر علما و مراجع بازشود و هر روز شاهد چنگ انداختن بیشتر دشمنان و هتاکان به چهره‌ی نورانی علمای انقلابی جامعه باشیم.
 
جمعی از دانشجویان، فعالین فرهنگی و دانش آموختگان ادوار مختلف طرح ولایت  با ابراز نگرانی و ناراحتی از این اتفاق از ریاست محترم دستگاه قضایی درخواست داریم تا در راستای صیانت از حقوق عامه، از طریق برخورد قاطع و قانونی با فرد خاطی به دور باطل شکسته شدن حریم اسلام و روحانیت ورود کرده و مانع از استمرار چنین اتفاق تلخی در جامعه شوید.