هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 24 فروردين 1403
ساعت 18:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 17 تير 1400 ساعت 20:52
پنجشنبه 17 تير 1400 17:39 ساعت
2021-7-8 20:52:13
شناسه خبر : 349330
افرادی که آیت الله مصباح یزدی را نقد می‌کنند اینها اصولا جایگاهی در عرصه سیاست و تئوری های فلسفه سیاسی ندارند و خیلی کوچکتر از این هستند که با این نوع رجزخوانی ‌ ها جایی بین مردم و نخبگان پیدا میکنند
افرادی که آیت الله مصباح یزدی را نقد می‌کنند اینها اصولا جایگاهی در عرصه سیاست و تئوری های فلسفه سیاسی ندارند و خیلی کوچکتر از این هستند که با این نوع رجزخوانی ‌ ها جایی بین مردم و نخبگان پیدا میکنند
 گروه سیاسی-رجانیوز: حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی موتلفه پیرامون توهین فردی هتاک نسبت به علامه مصباح واکنش نشان داد. وی گفت: توهین کنندگان به آیت الله مصباح مخالفتشان با شخص ایشان نیست بلکه مخالفتشان با فلسفه سیاسی انقلاب، با مبانی انقلاب و با فقه سیاسی حضرت امام(ره) است.
 
نقش آیت الله مصباح در افشای جریان ‌ های انحرافی و جریان ‌ های زاویه ‌دار با فقه سیاسی امام( ره ) و مبانی انقلاب اسلامی نقش بسیار بی‌بدیل بود لذا کسانی که علیه ایشان از ابتدا تا کنون موضع گیری می ‌ کنند؛ اینها مخالفتشان با شخص ایشان نیست بلکه مخالفتشان با فلسفه سیاسی انقلاب ، با مبانی انقلاب اسلامی و با فقه سیاسی حضرت امام (ره) است که موجب میشود برای نفی این فقه که مبانی نظری نظام جمهوری اسلامی است از ابزار نفی آیت الله مصباح و نقد بر ایشان استفاده کنند.
 
افرادی که آیت الله مصباح یزدی را نقد می‌کنند اینها اصولا جایگاهی در عرصه سیاست و تئوری های فلسفه سیاسی ندارند و خیلی کوچکتر از این هستند که با این نوع رجزخوانی ‌ ها جایی بین مردم و نخبگان پیدا میکنند. اینها فقط زحمتی برای نسل جوان بوجود می اورند تا برای پاسخگویی به اراجیف انها در این زمینه وقت بگذارد.
 
توهین کنندگان کوچکتر از آن هستند که بتوانند به جایگاه تئوریک آیت الله مصباح لطمه ای وارد کنند گفت: این افراد جز ضایع شدن خودشان نتیجه دیگری را نخواهند گرفت و طبیعی است که همه فقها و اسلام شناسان و خصوصا کسانی که در حوزه فقه سیاسی امام(ره) کار کردند در جهت تبیین این فقه سیاسی که منظومه سیاسی مقام معظم رهبری هم هست باید این شبهات و این نوع نقطه نظرات را نقد کنند و پاسخ دهند و اجازه ندهند که اصلا شبهه ای در این زمینه در افکار نسل جوان ما در اثر شبهات حاصل از توهین‌ها پدید آید.