هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 8 خرداد 1402
ساعت 10:00
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 28 خرداد 1400 ساعت 13:15
جمعه 28 خرداد 1400 12:58 ساعت
2021-6-18 13:15:00
شناسه خبر : 348661
 در مورد صندوق‌های سیار هم که برای افراد سالمند که شرایط جسمی لازم برای حضور در شعب اخذ رأی ندارند پیش بینی شده از ارسال صندوق‌های سیار به مناطق روستایی برای اخذ رأی از سالمندان جلوگیری شده است.
در مورد صندوق‌های سیار هم که برای افراد سالمند که شرایط جسمی لازم برای حضور در شعب اخذ رأی ندارند پیش بینی شده از ارسال صندوق‌های سیار به مناطق روستایی برای اخذ رأی از سالمندان جلوگیری شده است.
گروه سیاسی-رجانیوز: حجت الاسلام سید محمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: برگزاری انتخابات در استان مازندران با ایرادات و اشکالات فراوانی همراه است که این ایرادات باعث شده تا در تعداد قابل توجهی از شعب اخذ رأی با تأخیر آغاز شود.
 
وی افزود: از جمله در منطقه‌ای در هِوِلا در ساری رأی گیری ساعت حدود ساعت 10:30 آغاز شده و حال آنکه ساعت رأی گیری در سراسر کشور ساعت 7 اعلام شده است.
 
نایب‌رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: در ساعات اولیه رأی گیری در بعضی از شعب شاهد قطعی برق و در برخی دیگر از شعب شاهد نقص فنی سیستم‌ها بودیم.
 
نبویان خاطرنشان کرد: در بعضی شعب به مردم گفته می‌شد که نمی‌خواهد برای ریاست جمهور رای بدهید، تعرفه رأی مربوط به شوراها را پر کنید و بروید.
 
وی افزود: نماینده فرمانداری در شعبه اخذ رأی در روز انتخابات خواب مانده و او را از خانه‌اش صدا کرده و از رختخواب بیرون کشیده و به شعبه اخذ رأی آوردند.
 
نایب‌رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: در مورد انتخابات شوراها هم کارت‌های الکترونیکی که برای این منظو ردر نظر گرفته شده، در شعب کم است و مردم برای استفاده از این کارت‌ها ناچارند باید در صف‌های طولانی آن هم در این وضعیت کرونا معطل بمانند.
 
نبویان خاطرنشان کرد: در مورد صندوق‌های سیار هم که برای افراد سالمند که شرایط جسمی لازم برای حضور در شعب اخذ رأی ندارند پیش بینی شده از ارسال صندوق‌های سیار به مناطق روستایی برای اخذ رأی از سالمندان جلوگیری شده است.
 
وی افزود: از جمله ایرادات دیگری که باعث تاخیر در آغاز به کار شعب شده بود می‌توان به نبود صندوق در شعب اشاره کرد و یا اینکه صندوقی اشتباهی به شعبه آورده شده و مجدد باید تعویض شود.
 
نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: علاوه بر این مأموران اجرایی و انتظامی مستقر در شعب اخذ رأی آموزش‌دیده نیستند و مسلط عمل نمی‌کنند.
 
نایب‌رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: در مورد اخذ رای در شعب خارج از کشور به عنوان نمونه در کشور استرالیا تنها دو صندوق برای اخذ رای در نظر گرفته شده که این خود باعث کاهش مشارکت در انتخابات در این کشور می‌شود؛ به عنوان نمونه یک ایرانی برای رای دادن ناچار است که ۳۰ کیلومتر را تا محل اخذ رای و ۳۰ کیلومتر بازگردد.
 
رئیس ستاد انتخابات آیت‌الله رئیسی در استان مازندران خاطرنشان کرد: شواهد و قراین بیانگر این مسأله است که وزارت کشور تعمدا این اقدامات را در دستورکار قرار داده تا مشارکت در انتخابات پایین بیاید.