هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 2 مرداد 1403
ساعت 15:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 23 خرداد 1400 ساعت 18:46
يكشنبه 23 خرداد 1400 13:52 ساعت
2021-6-13 18:46:11
شناسه خبر : 348449
اگر مهرعلیزاده کور سوی امیدی برای حمایت نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان از خود داشت، امروز دیگر به او ثابت شده که حمایت این تشکیلات را نخواهد داشت.
اگر مهرعلیزاده کور سوی امیدی برای حمایت نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان از خود داشت، امروز دیگر به او ثابت شده که حمایت این تشکیلات را نخواهد داشت.

گروه سیاسی-رجانیوز: درحالی که تنها شش روز به انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 باقی مانده، گویا سران اصلاح‌طلبان حاضر نیستند از نامزدهای این جریان و دولت در انتخابات ریاست جمهوری اعلام حمایت کنند. اصلاح‌طلبان به این امر واقف هستند که مردم عبدالناصر همتی را علیرغم همه شعارهایش و تلاش‌هایی که در جهت فاصله گذاری با دولت دارد، نماینده حسن روحانی و ادامه دهنده وضع موجود می‌دانند. به‌ همین خاطر برای حفظ اندک مقبولیت خود در میان مردم هم که شده، تاکنون در حمایت از همتی پای کار نیامده‌اند و بعید است تا پایان انتخابات تغییر رویه بدهند.

 

از طرف دیگر سران اصلاح‌طلبان حتی به نامزد تمام اصلاح‌طلب خود در انتخابات نیز رغبتی نشان نمی‌دهند.

 

به گزارش رجانیوز، به نظر می‌رسد که محسن مهرعلیزاده کاندیدای اصلاح‌طلب سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که بارها اعلام کرده است در پی تشکیل دولت سوم خاتمی است، در جلب نظر رئیس دولت اصلاحات ناکام مانده است.

 

دهم خرداد ماه سال جاری بود که محسن مهرعلیزاده طی نامه‌ای از بهزاد نبوی رئیس جبهه اصلاحات درخواست کرد تا با حضور در این جبهه سیاسی، برنامه‌های خود را برای اعضای آن تشریح کند.

 

مهرعلیزاده در نامه خود نوشته بود: «جناب آقای مهندس بهزاد نبوی؛ همانگونه که مستحضرید اینجانب محسن مهرعلیزاده معاون جناب آقای خاتمی رئیس محترم دولت اصلاحات، کاندیدای اصلاح طلب سیزدهم دوره انتخابات ریاست جمهوری شده‌ام استدعا دارد فرصتی را جهت حضور و ارائه برنامه‌های اینجانب در جلسه مجمع عمومی آن جبهه محترم تعیین فرمایید.»

 

البته این نامه مهرعلیزاده نیز همچون تلاش‌های دیگرش برای جلب نظر اصلاح‌طلبان، از سوی نبوی و جبهه اصلاحات بی‌پاسخ ماند.

 

اگر مهرعلیزاده کور سوی امیدی برای حمایت نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان از خود داشت، امروز دیگر به او ثابت شده که حمایت این تشکیلات را نخواهد داشت.

 

اخیراً نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر تهران، لیست پیشنهادی خود برای انتخبات شورای شهر تهران را منتشر کرد. این درحالی است که این نهاد در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری و حمایت احتمالی اصلاح‌طلبان از مهرعلیزاده هیچ خبری نداده است.

 

همین امر باعث شد تا مهرعلیزاده در انتقاد از این بی‌توجهی نهاد اجماع‌ساز دست به قلم شده و در بیانیه‌ای بنویسد اقدام نهاد اجماع‌ساز تناقض آمیز است.

 

مهرعلیزاده در بیانیه خود نوشته است: «جا دارد در اینجا خطاب به همکاران مسؤولیت‌شناس خود در نهاد اجماع‌ساز یادآور شویم که با وجود تفاوت‌های شکلی و ظاهری انتخاباتی شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری به هم تنیده شده است. مردم به رأی دادن به لیست شوراها و عدم سفارش به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری تناقضی است که هدف اولیه را نیز با عدم توفیق همراه خواهد نمود.»

 

در هر حال آنچه که مشخص است، این است که نمایندگان دولت و اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری آنقدر ضعیف ظاهر شده‌اند که سران اصلاحات حاضر نیستند در حمایتشان هزینه بدهند. 

 

 

 

https://zamzam.ir/#home