هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 24 خرداد 1403
ساعت 03:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 20 خرداد 1400 ساعت 12:58
پنجشنبه 20 خرداد 1400 12:15 ساعت
2021-6-10 12:58:06
شناسه خبر : 348306
این دو ادعای متناقض همتی به خوبی نشان می‌دهد که شبیه‌ترین فرد به دولت روحانی است چرا که در صحبت کردن با مردم صداقت را رعایت نمی‌کند.
این دو ادعای متناقض همتی به خوبی نشان می‌دهد که شبیه‌ترین فرد به دولت روحانی است چرا که در صحبت کردن با مردم صداقت را رعایت نمی‌کند.
گروه سیاسی-رجانیوز: عبدالناصر همتی تمام تلاش خود را می‌کند تا خود را ادامه دولت کنونی و تشکیل دهنده دولت سوم روحانی نشان ندهد. او حتی به صحبت‌های متناقضی رو می‌آورد که غیرواقعی بودن ادعایش را نشان می‌دهد. او یکبار می‌گوید FATF برای کشور مشکلی ایجاد نمی‌کند و بار دیگر ادعای خود را نقض می‌کند. همتی با اینکه خودش را اقتصاددان می‌داند و در گفت‌وگویی به وعده پرداخت یارانه توسط نامزدها اعتراض کرده بود چندی بعد خودش وعده یارانه یک میلیون تومانی به دهک‌های پایین داد. 
 
به گزارش رجانیوز؛ همتی در تاریخ هشت خرداد که هنوز بر کرسی ریاست بانک مرکزی نشسته بود در گفت‌وگویی در کلاب هاوس گفت: « رئیس جمهور گفتند اگر می خواهید در انتخابات بمانید نمی توانید رئیس بانک مرکزی بمانید. البته من گفتم که فعالیت های انتخاباتی تاثیری ندارد ولی شما صاحب اختیار هستید. البته شنیده ام با برخی اقتصاددان ها هم صحبت کرده اند برای جانشینی.»
 
رئیس سابق بانک مرکزی اما یک هفته بعد در اولین مناظرات انتخاباتی ادعا کرد اختلاف نظر کنار گذاشته شده است: «در همین اول بگویم، من نماینده آقای روحانی نیستم. من از بانک مرکزی به خاطر اختلاف نظری که با آقای روحانی داشتم، کنار گذاشته شده‌ام؛ البته آقای روحانی هم از لحاظ سیاسی، دنیا دیده‌تر و هم از لحاظ فن بیان بهتر از شما بود.ولی روحانی نیز مشکل شما را دارد. نگاه اقتصادی نداشت و گرفتاری من نیز همین بود. من خواهش می‌کنم دوستان به این نکته توجه کنند.»
 
این دو ادعای متناقض همتی به خوبی نشان می‌دهد که شبیه‌ترین فرد به دولت روحانی است چرا که در صحبت کردن با مردم صداقت را رعایت نمی‌کند.
 
دولتمردان نیز این صحبت‌های همتی را بدون واکنش نگذاشتند. محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور درخصوص اظهارات اخیر عبدالناصر همتی که گفته بود به دلیل اختلاف نظر با آقای روحانی از مسئولیت بانک مرکزی عزل شده است، گفت: خیر این حرف درستی نیست، آقای دکتر همتی هیچ اختلافی با آقای روحانی نداشت.
 
وی در این باره که آقای همتی خود را منتقد وضع موجود می‌داند و بعضا نیز انتقاداتی را نسبت به سیاست‌های اقتصادی دولت از جمله ارز 4 هزار و 200 تومانی مطرح می‌کند، افزود: من نمی‌خواهم راجع به این موضوع صحبت کنم اما این را بدانید که کسی که می‌خواهد رای بیاورد متوسل به هر چیزی می‌شود.
 
واعظی با بیان اینکه اختلافی بین آقای همتی و آقای رئیس‌جمهور نبود، تصریح کرد: اگر کسی اختلاف داشت که این قدر در مسئولیت خود نمی‌ماند. این جور درنمی‌آید، یعنی کسی اختلاف داشته باشد ولی با اینحال آنقدر در مسئولیت خود بماند تا برود و کاندیدای ریاست‌جمهوری شود؟
 
وی افزود: حتی وقتی هم که آقای همتی کاندیدا شدند، می‌خواستند مرخصی بگیرند؛ خُب کسی که اختلاف دارد، مرخصی نمی‌گیرد. ایشان می‌خواستند مرخصی بگیرند که اگر رای نیاوردند، سرکارشان برگردند
 
به نظر ‌می‌رسد همتی که اکنون مسئولیت عملکرد اقتصادی خود را برعهده نمی‌گیرد اگر به مسئولیت‌های بالاتر برسد نیز با فرافکنی و جملاتی همچون «نمی‌شود» و «نگذاشتند» به تکرار هشت سال گذشته خواهد پرداخت.
 
مطالب مرتبط: