هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 15 اسفند 1402
ساعت 00:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 16 خرداد 1400 ساعت 16:02
يكشنبه 16 خرداد 1400 15:53 ساعت
2021-6-6 16:02:15
شناسه خبر : 348125
در زمانی که کارگران هپکو کاملا ناامید بودند، در کمال ناباوری آیت الله رئیسی باوجود مقام قوه قضاییه جلسه ای را با کارگران شرکت هپکو و هفت تپه برگزار کردند و مطالبات بیان شد.
در زمانی که کارگران هپکو کاملا ناامید بودند، در کمال ناباوری آیت الله رئیسی باوجود مقام قوه قضاییه جلسه ای را با کارگران شرکت هپکو و هفت تپه برگزار کردند و مطالبات بیان شد.

گروه سیاسی-رجانیوز:  ابوالفضل رنجبر عضو شورای کارگری هپکو اظهار داشت: طی 10 سال گذشته در استان مرکزی که یک استان صنعتی محسوب می شود، به لحاظ حمایتی هیچ اقدام قابل قبولی صورت نگرفته بود و روز به روز صنایع استان مرکزی از جمله هپکو، آذرآب، صنایع و... شرکت هایی که در این چند سال بسته شده و به شدت متضرر شدند و آسیب دیدند. 

 

وی افزود: امیدواریم در دولت آینده حمایت ها آنچنان که بایسته است اتفاق بیفتد و صنایع به جایگاهی که پیش از این داشته اند بازگردند این درحالیست که شرکت هپکو در سال 85-86 به بخش‌ خصوصی واگذار شد و در حدود 13 سال به حال خود رها شد.

 

رنجبر ادامه داد: دولت‌های مختلفی برسرکار آمدند اما حمایتی از این شرکت نکردند که در بازه‌های زمانی مختلف کارگران دست به اعتراضات صنفی زدند اما گویا دولت هیچ عزمی و هیچ برنامه‌ای برای همت نداشت. 

 

عضو شورای اسلامی کار هپکو عنوان کرد: در زمانی که کارگران هپکو کاملا ناامید بودند، در کمال ناباوری "آیت الله رئیسی" باوجود مقام قوه قضاییه جلسه ای را با کارگران شرکت هپکو و هفت تپه برگزار کردند و مطالبات بیان شد. 

 

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با ورود آیت الله رئیسی به مسئله تغییرات مثبتی هرچند محدود به وجود آمد و کارخانه از دست سرمایه گذار نااهلی که به وی واگذار شده بود گرفته شده و به تامین اجتماعی واگذار شد. 

 
رنجبر اضافه کرد: این درحالی بود که پرونده های کارگران هپکو پیگیری شد و به لطف خدا و دستور آیت‌الله رئیسی همه کارگران تبرئه شدند و این نقطه امیدبخشی برای قشر کارگری هپکو به شمار می‌رفت. 
 

عضو شورای اسلامی کار هپکو ادامه داد: ما به همه نهادها و ارگان های دولتی اعلام کرده‌ایم که هپکو توان تولید انواع ماشین آلات راهسازی معادن را دارد، اما متاسفانه دستان پشت پرده اغلب این ماشین‌آلات را وارد می‌کنند و همین واردات ضربه سختی به هپکو و دیگر صنایع زده است. 

 

وی افزود: سال هاست که رهبری در خصوص حمایت از تولید داخلی تاکید می‌کنند اما مسئولان این توصیه ها را اجرا نمی‌کنند این درحالیست که شرکت هپکو از طرف نهادهای دولتی و وزارتخانه ها حمایت نمی‌شود.

 

عضو شورای اسلامی کار هپکو تصریح کرد: تعداد پرسنل شرکت هپکو در سال های گذشته 2000 نفر بوده و امروز این تعداد به 700 نفر رسیده و بی‌شک رونق کارخانه و حمایت از تولید، باعث  رفع مشکل اشتغال نیز خواهد شد. 

 

رنجبر خاطرنشان کرد: امیدواریم با تحول در دولت و انتخاب رئیس جمهوری که تنها به شعار بسنده نکند، شرایط تولیدات داخلی تغییر اساسی پیدا کند.