هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 8 خرداد 1402
ساعت 06:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 13 خرداد 1400 ساعت 18:31
پنجشنبه 13 خرداد 1400 18:05 ساعت
2021-6-3 18:31:27
شناسه خبر : 348101
سیدابراهیم رئیسی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفتگو با رادیو فرهنگ، به تشریح برنامه‌ها و نظرات خود در رابطه با فرهنگ پرداخت.
سیدابراهیم رئیسی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفتگو با رادیو فرهنگ، به تشریح برنامه‌ها و نظرات خود در رابطه با فرهنگ پرداخت.
گروه سیاسی-رجانیوز: سیدابراهیم رئیسی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفتگو با رادیو فرهنگ، به تشریح برنامه‌ها و نظرات خود در رابطه با فرهنگ پرداخت.
 
سیدابراهیم رئیسی گفت: اقتصاد کشور باید در خدمت ارتقای فرهنگی کشور و بخصوص آموزش و پرورش باشد. خرج کردن در آموزش و پرورش هزینه نیست، سرمایه‌گذاری است.
 
وی افزود: هم باید کیفیت آموزش افزایش یابد و هم عدالت آموزشی باید پیش رود. یکی از مشکلات آموزش و پرورش این است که برخی مدیران به جای تمرکز بر مسئولیت خود و اجرای سند تحول بنیادین، به مدرسه‌داری شخصی روی می‌آورند.
 
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: آموزش و پرورش باید جایگاه اصلی کادرسازی و تربیت نیروی کشور باشد و نمی‌تواند با نگاه اقتصادی به بخش خصوصی واگذار شود.
 
رئیسی ادامه داد: حوزه ناباروری یکی از جاهایی است که دولت حتما باید هزینه کند. مراکز ناباروری باید توسعه پیدا کند و بیمه‌ها به کمک بیایند.
 
وی اظهار کرد: مادران شاغل و محصل باید شرایط حمایت اداری و فرهنگی مناسبی داشته باشند و بتوانند به وظایف مادری خود با آرامش عمل کنند.
 
سیدابراهیم رئیسی گفت: چرا باید پدری به فرزندش بگوید برو یاد بگیر که یک شبه پول‌دار شوی؟ وقتی رانت و فساد رواج پیدا کند ارزش واقعی کار دانسته نمی‌شود. ما در روز اول دولت پایان رانت و فساد را اعلام خواهیم کرد.
 
وی بیان کرد: یکی از علت‌های کاهش کتابخوانی، گرانی محصول فرهنگی و کتاب است. ما چرا برای تولید مواد اولیه کتاب باید ارزبری داشته باشیم؟ کارخانجات بسیاری وجود دارند که می‌توانند مشکل کاغذ و قیمت کتاب را در داخل کشور حل کنند.
 
رئیسی گفت: از انتقاد هنرمندان نباید واهمه داشت. زبان هنر گاهی زبان تیزی است که باید با آن به گفتگو نشست و از آن استقبال کرد.
 
وی ادامه داد: بر خلاف تصور عمومی، بسیاری از هنرمندان وضع مالی خوبی ندارند. دولت باید برای حمایت از هنرمندان هم به لحاظ حقوقی و هم به لحاظ مالی به میدان بیاید.
 
سید ابراهیم رئیسی افزود: تحقق آزادی بیان، آزادی اندیشه و آزادی‌های سیاسی طبق قانون اساسی وظیفه دولت است. حد آزادی بیان دلخوری و ناراحتی مسئولان نیست. همه مدیران دولت باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند و انتقاد را نعمت تلقی کنند نه نقمت.
 
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: فضای مجازی ابزار نظات مردم بر دولت است نه برعکس. در دولت مردمی اینترنت با حداکثر سرعت با تامین زیرساخت‌های لازم گسترش خواهد یافت و زمینه‌ای برای شفافیت و نظارت مردم بر عملکرد دولت خواهد بود.