هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 10 خرداد 1400 ساعت 17:30
دوشنبه 10 خرداد 1400 17:27 ساعت
2021-5-31 17:30:50
شناسه خبر : 347997

هرچه جلوتر می‌رویم داشتن یک دفتر با طراحی اختصاصی برای شرکت‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. مهم نیست که در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کنید، در هر حوزه کاری که باشید ظاهر دفتر شما به عنوان مرکز مدیریت از اهمیت زیادی برخوردار است، تصویری که شرکت شما در اولین نگاه برای مشتری می‌سازد همان چیزی است که بعدها شما را با آن تعریف می‌کنند. پس بسیار مهم است که این فضا را به چه نحوی نظم دهید تا به بهترین شکل در ذهن مخاطبتان نقش ببندد.
هرچه جلوتر می‌رویم داشتن یک دفتر با طراحی اختصاصی برای شرکت‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. مهم نیست که در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کنید، در هر حوزه کاری که باشید ظاهر دفتر شما به عنوان مرکز مدیریت از اهمیت زیادی برخوردار است، تصویری که شرکت شما در اولین نگاه برای مشتری می‌سازد همان چیزی است که بعدها شما را با آن تعریف می‌کنند. پس بسیار مهم است که این فضا را به چه نحوی نظم دهید تا به بهترین شکل در ذهن مخاطبتان نقش ببندد.

پارتیشن بندی همان راه‌حلی است که به شما کمک می‌کند با کمترین هزینه بهترین فضاسازی را در محیط کارتان پیاده کنید. پارتیشن‌ اداری راهی سریع، ساده و مقرون‌به‌صرفه برای ایجاد فضای کار با بهره‌وری بیشتر هستند. آن‌ها در سبک‌های مختلفی وجود دارند که در این میان دو نوع پارتیشن شیشه ای و چوبی از دیگر انواع پارتیشن بندی اداری محبوب‌تر هستند؛ اما سؤالی که همیشه ذهن مخاطب و مشتریان را به خود مشغول می‌کند این است که در میان پارتیشن‌های چوبی و شیشه ای کدام بهتر است؟ ما اینجاییم تا به این سؤال همیشگی پاسخ دهیم.

پارتیشن‌های شیشه ای چه ویژگی‌هایی دارند؟

اگر بخواهیم منطقی نگاه کنیم پارتیشن‌های شیشه ای بهترین انتخاب برای دفاتر مدرن هستند. هرچند که قدمت به کارگیری این نوع پارتیشن بندی کمتر از انواع چوبی است اما پارتیشن‌های شیشه ای دقیقاً متناسب با نیاز محیط‌های اداری طراحی شدند و به همین دلیل در مدت‌زمان محدودی توانستند جایگزین بهتری برای انواع قدیمی پارتیشن‌ها باشند. انواع پارتیشن‌های شیشه ای از نظر زیبایی‌شناختی چشمگیر به نظر می‌رسند و درنتیجه این توانایی را دارند که در نگاه اول حس بهتری را به مخاطب شما القا کنند. پارتیشن اداری شیشکس نمونه‌های متنوعی از این نوع پارتیشن بندی را روی سایت خود به شما نشان می‌دهد.

 

 

نصب و اجرای این نوع پارتیشن بسیار ساده و سریع صورت می‌گیرد، جابجایی و نصب مجدد آن آسان است و از هدر رفت هزینه‌ها جلوگیری می‌کند. به همین دلیل می‌توان پارتیشن‌های شیشه ای را روشی عالی برای ایجاد فضای اداری بدون نیاز به صرف هزینه‌های چندباره دانست. این نوع پارتیشن بندی برای کسانی که در دفتر اجاره‌ای مستقر هستند بهترین گزینه است.

شما با انتخاب این نوع پارتیشن بندی می‌توانید سبک‌ها و طرح‌های متنوعی را بر روی فضاهای مختلف دفترتان پیاده کنید. امکان استفاده از شیشه‌های مات، رنگی، طرحدار و یا چاپ طرح‌های منحصربه‌فرد متناسب با نوع فعالیت این پارتیشن اداری را برای صاحبان کسب‌وکار خاص و ویژه می‌کند.

و اما یکی از مزایای بزرگ دیوار های جداکننده شیشه ای که در انواع چوبی وجود ندارد توانایی آن‌ها در استفاده حداکثری از نور طبیعی محیط است. هیچ‌کس نمی‌خواهد در یک محیط تاریک کار کند، از طرفی استفاده از نورپردازی مصنوعی هم علاوه بر اینکه کارایی نور طبیعی را ندارد هزینه‌های سنگینی روی دستتان می‌گذارد.

با به کارگیری شیشه در فضاسازی دفترتان نه تنها راه ورود نور طبیعی به بخش‌های مختلف شرکت را مسدود نمی‌کنید بلکه با افزایش میزان بازتاب نور فضای روشن‌تری خواهید داشت. استفاده از نور مصنوعی فقط در فضاهای کوبک کمک‌کننده است و به کارگیری آن در فضاهای کاری بزرگ‌تر ایده خوبی به نظر نمی‌رسد؛ بنابراین خوب است تا با جایگزینی پارتیشن‌های شیشه ای به‌جای دیوارهای کدر و تاریک نور طبیعی را در دفتر کارتان تقویت کنید.

آیا پارتیشن‌های شیشه ای با حفظ حریم خصوصی کارمندان در تعارض هستند؟

بعضی‌ها معتقدند استفاده از پارتیشن بندی شیشه ای در محیط کار با نقض حقوق کارکنان در داشتن حریم شخصی همراه است؛ اما این باور غلط چیزی نیست که بتوان با استناد بر آن به کارگیری پارتیشن شیشه ای (glass partition) در فضاهای اداری را محدود کرد.

انواع شیشه‌های مات، رنگی و طرحدار علاوه بر عبور نور طبیعی و ایجاد جلوه‌ای مدرن در فضای اداری حریم خصوصی کارکنان را هم حفظ می‌کنند. شیشه‌های نیمه شفاف و ترکیبی که تا نیمی از آن‌ها مات و نیمی دیگر شفاف هستند علاوه بر حفظ حریم خصوصی می‌توانند با افزایش میزان بهره‌وری کارکنان و نظارت بهتر بر نحوه فعالیت آن‌ها روحیه کار تیمی را حفظ کرده و افزایش همکاری را میان اعضای گروه به دنبال داشته باشد.

 

 

در آخر خوب است مجدد اشاره کنیم که پارتیشن‌های چوبی و شیشه ای هردو دارای مزایای مطلوبی برای به کارگیری در فضای اداری هستند اما با توجه به توضیحات داده شده کارایی پارتیشن شیشه ای در فضاهای اداری بیش از انواع دیگر پارتیشن‌هاست.

پارتیشن‌های چوبی چه ویژگی‌هایی دارند؟

پارتیشن‌های چوبی تقریباً برای نصب و اجرا در هر محیطی از جمله محیط‌های کاری و محیط خانگی مناسب‌اند، این نوع پارتیشن بندی برای ایجاد حس راحتی و ایجاد جلوه‌ای سنتی در دفاتر اداری به کار می‌روند؛ قدمت بیشتری از دیگر انواع پارتیشن دارند و برای سال‌ها در طراحی مطب و فضاهای آزمایشگاهی مورد استفاده بوده‌اند.

این نوع پارتیشن بندی با توجه به چوب مورد استفاده در ساخت دیوارها قیمت‌های متفاوتی دارد. در بعضی موارد می‌توان پارتیشن‌های چوبی را با انواع پارتیشن‌های آلومینیومی و شیشه ای ترکیب کرد و نتیجه‌ای متفاوت از پارتیشن‌های تمام چوبی ایجاد کرد. این کار معمولاً با هدف روشن‌تر کردن اتاق‌های کار و فضاهای جداشده کاربرد دارد.

پارتیشن‌های چوبی همچنین برای ایجاد محیط‌های عایق در برابر صدا بسیار کاربردی هستند، حریم خصوصی کارکنان را به طور کامل حفظ می‌کنند و با ایجاد فضاهای مجزا در افزایش میزان تمرکز تأثیرگذارند. البته ناگفته نماند که به کارگیری این نوع پارتیشن بندی برای اجرا در فضاهای کار تیمی اصلاً توصیه نمی‌شود، چراکه حفظ روحیه کار تیمی و افزایش همکاری میان اعضا با استفاده از پارتیشن‌های چوبی به صفر می‌رسد.