هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 14 مهر 1400
ساعت 07:18
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 8 خرداد 1400 ساعت 18:25
شنبه 8 خرداد 1400 17:47 ساعت
2021-5-29 18:25:09
شناسه خبر : 347900
کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما در دهه نود شاهد وضعیت نا به سامان اقتصادی بودیم در این مدت قیمت خودرو هفت برابر، مسکن هفت برابر، گوشت چهار برابر شد و قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرد
کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما در دهه نود شاهد وضعیت نا به سامان اقتصادی بودیم در این مدت قیمت خودرو هفت برابر، مسکن هفت برابر، گوشت چهار برابر شد و قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرد

گروه سیاسی-رجانیوز: سید ابراهیم رییسی که برای تشریح برنامه‌های خود در رادیو اقتصاد حضور یافته بود، اظهار کرد: آنچه مرا وادار به حضور در عرصه انتخابات کرد وضعیت اقتصادی، شرایط نابسامان بازار و رنج و مشکلات مردم بود. من در جایگاهی بودم که شاهد نارسایی و مصادیق فساد اقتصادی بودم.

 

وی با بیان اینکه شرایط می‌توانست در دولت طوری پیش برود که شاهد این فسادها نباشیم، افزود: هر کسی بخواهد در مسوولیت اجرایی کشور باشد باید اطلاعات کاملی نسبت به وضعیت اقتصادی و مردم داشته باشد. البته این به معنای آن نیست که من خدمات دولت‌های قبل را انکار می‌کنم بالاخره آن‌ها هم زحماتی کشیدند.

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما ناگریز به ایجاد تحول هستیم و مردم باید احساس کنند تغییر اتفاق افتاده است، مسوول دولتی باید درک درستی از ریشه مشکلات داشته باشد و اقداماتش همراه با فوریت و بدون شتاب‌زدگی باشد.

 

رییسی ادامه داد: ما در دهه نود شاهد وضعیت نا به سامان اقتصادی بودیم در این مدت قیمت خودرو هفت برابر، مسکن هفت برابر، گوشت چهار برابر شد و قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرد علاوه بر این عدم استفاده از کالاهای اساسی باعث مشکلات درمانی مردم شده است دولت باید بین هزینه‌ها و درآمد مردم توازن ایجاد کند.

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، کنترل تورم و گرانی، تامین مسکن و هزینه سلام را سه برنامه اصلی خود عنوان کرد و در خصوص کنترل تورم گفت: امکان کنترل گرانی وجود دارد باید خلق پول را کنترل کرد این میزان نقدینگی به هر سو برود بنیان کن است نقدینگی تنها زمانی موفق است که به سمت تولید برود.

 

وی با بیان اینکه استقراض دولت از شبکه بانکی باید به حداقل برسد،یادآورشد: بی‌انضباطی و پرهزینه بودن اداره دولت باید کاهش یابد. در این زمینه برنامه ای که داریم نرخ تورم را کاهش می‌دهد.

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآورشد: ما در دولت مردمی معتقدیم کارها باید به مردم واگذار شود اگر نظارت دولت در این بخش ها فعال شود دست سوداگران کوتاه می‌شود.

 

رییسی با بیان اینکه جلوی تصمیمات خلق الساعه را گرفت، اظهار داشت: مساله تورم و تولید با هم ارتباط جدی دارند باید مساله تولید را رونق دهیم تا مشکل تورم حل شود.

 

وی در مورد واردات بی رویه کالا گفت: برخی واردات کالاها با مجوز است یعنی دولت رسما اجازه می‌دهد کالای تولید داخل از خارج وارد شود که باید جلوی این موضوع گرفته شود. امروز واردات قاچاق بازار را مختل کرده است.

 

رئیسی با تاکید براینکه باید قاچاق را برای قاچاقچی پرهزینه کنیم،گفت: امروز واردات بی‌رویه با مجوز مردم را عصبانی کرده است و ما بنا داریم ریشه‌های قاچاق و فساد را بخشکانیم.

 

رییسی درباره برنامه‌اش درباره بازگرداندن رونق و تولید به واحدهای تولیدی گفت: ما برای گردش واحدها باید تامین نقدینگی کنیم. علاوه بر این  باید برای آن‌ها تامین بازار کنیم و در این راستا دیپلماسی اقتصادی توجه ویژه ای داشته باشیم.

 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: وزارت خارجه باید بخش دیپلماسی اقتصادی را فعال کند، فضای کسب و کار بهبود یابد و موانع تولیدزرفع شود. در این زمینه یکی از موانع تولید بروکراسی اداری است باید موانع تولید را با نگاه کارآفرین برطرف کنیم.

 

وی درباره ارتباط با کشورهای منطقه گفت: هم اکنون سهم صادرات ما در کشورهای منطقه ۳ درصد است که این رقم می‌تواند دو برابر شود، انتخاب سفیران ما در کشورهای دیگر باید با نگاه شایسته سالاری باشد نه اینکه فلان وزیر یا نماینده کارش تمام شد برای سفارت اعزام کنیم. ما به مساله شایسته سالاری نگاه ویژه داریم.

 

رییسی در پایان با بیان اینکه همه باید احساس امنیت کنند، اظهار کرد: محور ما در انتخاب، ابقا و جایگزین کردن افراد مساله جناحی نیست بلکه شایسته سالاری است .