هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 بهمن 1400
ساعت 18:01
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 8 خرداد 1400 ساعت 10:36
شنبه 8 خرداد 1400 10:32 ساعت
2021-5-29 10:36:52
شناسه خبر : 347851
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما در طول ۸ سال گذشته سعی کردیم تحت عنوان دولت سایه همراه با جوانان، متخصصین، اساتید و مدیران با تجربه، مسائل کشور را سایه به سایه دنبال کنیم.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما در طول ۸ سال گذشته سعی کردیم تحت عنوان دولت سایه همراه با جوانان، متخصصین، اساتید و مدیران با تجربه، مسائل کشور را سایه به سایه دنبال کنیم.

گروه سیاسی-رجانیوز: سعید جلیلی نامزد انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم در گفتگو با شبکه خبر اظهار کرد: روزی ۲ هزار میلیارد تومان در کشور خلق پول می‌شود، آیا به همین میزان تولید کالا داریم؟ طبیعی است وقتی این میزان خلق پول داشته باشید نمی‌توانید به همان میزان جلوی تورم را بگیرید زیرا این پول وارد بازار می‌شود و کسانی که این پول را دارند، امکان خریداری هم دارند و کسانی که این پول را ندارند، مدام فاصله شدیدتر می‌شود.

 

جلیلی گفت: برای همین باید به صورت اساسی با تورم برخورد کنیم نه اینکه به شکل مُسَکن، یک روزه، یک‌ماهه و حتی یکساله برخورد کرد.

 

وی افزود: ما در طول ۸ سال گذشته سعی کردیم تحت عنوان دولت سایه همراه با جوانان، متخصصین، اساتید و مدیران با تجربه، مسائل کشور را سایه به سایه دنبال کنیم. یعنی مثل یک دولت، در عرصه‌ها و موضوعات مختلف مطالعه و بررسی داشته باشیم، مساله‌ها را پیدا کنیم و پاسخ‌های معتبر برای آن را بیابیم.

 

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: این پاسخ‌ها را فقط در اتاق‌های دربسته پیدا نکردیم بلکه با حضور در میدان، در شهرک‌های صنعتی، دانشگاه‌ها، سر زمین‌ها و در جلسات با اصناف بدست آوردیم. اینها تک به تک مورد بحث قرار گرفته و ما ۸ سال سعی کردیم تمرینِ کار دولت را به موازات دولت انجام دهیم.

 

جلیلی گفت: البته همه نتایجی که به آن می‌رسیدیم بلافاصله به دولت مستقر اعلام می‌کردیم و اصلاً بنای ما این نبود که اگر روزی سر کار آمدیم این کارها را بکنیم اما دوستان دولت باید تصمیم می‌گرفتند که نتایج یافته‌های ما را استفاده کنند یا نه.

 

وی بیان کرد: عقیده ما این است که در کنار طرح های درازمدت، برخی طرح‌های کوتاه مدت را هم باید داشت. ما در این چند سال روی چند طرح اساسی مطالعه کردیم؛ یکی طرح «وان» تحت عنوان واحد انرژی که مردم بتوانند خودشان سهمی که در انرژی کشور چه در برق، چه در بنزین دارند را به جای دولت اداره کنند. توضیح مفصل این طرح در فضای مجازی قرار دارد.

 

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: در کنار این طرح، طرحی را مبنی بر اینکه هر شهروند ایرانی فقط «لقمه بخور و نمیر» نداشته باشد و بتواند غذای مورد نیاز بدن خود که معادل روزی ۲۵۰۰ کالری با تنوعی از غذاها است را استفاده کند، تامین کنیم. این طرح تحت عنوان سند غذایی مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است.

 

جلیلی با بیان اینکه در کنار غذا و انرژی، یکی از موارد لزوم برای مردم تفریح آنها است، تصریح کرد: امروز علاوه بر امکانات تفریحی در بخش خصوصی، امکانات تفریحی زیادی در اختیار دولت است.

 

وی افزود: ما روی طرح سفر مطالعه جدی انجام دادیم و اعتقاد داریم اگر این طرح را به صورت جدی اجرا کنیم هر شهروند و خانواده ایرانی که سفر نرفته و امکان سفر نداشته است، حداقل سالی سه روز امکان استفاده از آن را داشته باشد و هر زوجی که تازه ازدواج کرده است بتواند ۵ روز از آن استفاده کند.