هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 11 مهر 1400
ساعت 12:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400 ساعت 16:40
چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400 16:27 ساعت
2021-5-19 16:40:35
شناسه خبر : 347504
اکنون ده روز است که مردم بی‌دفاع غزه زیر حملات شدید رژیم صهیونیستی قرار دارند. طبق آخرین آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت فلسطین، تعداد شهدای بمباران‌های اسرائیل به ۲۲۲  نفر رسیده است.
اکنون ده روز است که مردم بی‌دفاع غزه زیر حملات شدید رژیم صهیونیستی قرار دارند. طبق آخرین آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت فلسطین، تعداد شهدای بمباران‌های اسرائیل به ۲۲۲ نفر رسیده است.

گروه بین‌الملل-رجانیوز: اکنون ده روز است که مردم بی‌دفاع غزه زیر حملات شدید رژیم صهیونیستی قرار دارند. طبق آخرین آمار اعلامی از سوی وزارت بهداشت فلسطین، علاوه بر چندین هزار آواره و چند صد مجروح، تعداد شهدای بمباران‌های اسرائیل به 222 نفر رسیده که شامل 63 کودک و 36 زن است.

 

به گزارش رجانیوز، علاوه بر حملات هوایی، ظهر امروز ارتش رژیم صهیونیستی از ساحل غزه و با کشتی های جنگی خود، نوار غزه را تحت حملات شدید قرار داد.

 

در پی حملات صهیونیست‌ها به غزه، سه مسجد به‌طور کامل ویران شده و ۴۰ مسجد دیگر خسارت قابل توجهی دیده‌اند.

 

رژیم صهیونیستی تنها قادر است که با حمله به مناطق مسکونی، مردم غیر نظامی و بی دفاع غزه را به خاک و خون بکشد و بنابر اظهارات سخنگوی ارتش رژیم، از ضربه زدن به رهبران مقاومت فلسطین عاجز مانده است. سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرده است: علاوه بر محمد ضیف فرمانده گردان‌های عزالدین قسام، برای ترور هفت نفر از فرماندهان حماس تلاش کردیم که تلاش‌های ما با شکست روبرو شد.

 

در مقابل نیروهای مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی، شهرهای اشغالی و همچنین پایگاه‌های نظامی اسرائیل را مورد حمله موشکی قرار ‌می‌دهند.

 

گردانهای عزالدین قسام که در روزهای اخیر اکثر شهرهای اشغالی را مورد حمله راکتی و موشکی خود قرار داده‌، امروز اعلام کرد که «نیر عوز» و «اشکول» از جمله شهرک‌های صهیونیست نشین نیز مورد حمله موشکی و خمپاره‌ای قرار گرفته‌اند.

 

علاوه بر این شهرک‌ها، پایگاه نظامی صوفا در شرق رفح نیز تحت حمله گردان‌های قسام قرار گرفته است.

 

عصر امروز نیز گردان‌های قدس، شاخه نظامی گروه مقاومت جهاد اسلامی اعلام کرد که در پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی، تل آویو را هدف حملات موشکی شدید قرار داده است.

 

گردان‌های قسام نیز از حمله موشکی به پایگاه نظامی رعیم خبر داده است.

 

بنابه اذعا بنیامین نتانیاهو، از ابتدای جنگ غزه تاکنون، نزدیک به چهار هزار موشک و راکت از سوی نوارغزه به اراضی اشغالی فلسطین شلیک شده است.

 

مردم غزه درحالی زیر وحشیانه‌ترین حملات رژیم صهیونیستی به شهادت می‌رسند که سازمان ملل و کمیته‌های حقوق بشر بدون محکوم کردن اسرائیل، صرفاً برای وضعیت مردم غزه تأسف می‌خورند و شورای امنیت سازمان ملل حتی از صدور بیانیه‌ای پیرامون حملات اخیر رژیم صهیونیستی به غزه، ناکام است.

 

با این حال در چند روز گذشته مردم سراسر جهان، از جمهوری اسلامی ایران، عراق و یمن گرفته تا فرانسه، اسپانیا، آلمان، انگلیس و کانادا، با برگزاری تجمعات اعتراض آمیز، به حمایت از مردم فلسطین برخواستند.