هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 18 مهر 1400
ساعت 22:09
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 27 ارديبهشت 1400 ساعت 16:32
دوشنبه 27 ارديبهشت 1400 16:07 ساعت
2021-5-17 16:32:30
شناسه خبر : 347414
رئیس قوه قضاییه گفت: با این‎که هنوز نظر شورای نگهبان درباره کاندیداها اعلام نشده و زمان تبلیغات آغاز نشده و شرایط عادی است و منع قانونی نیز وجود ندارد، شخصاً اصراری بر انتشار سخنان و تصاویرم از جانب رسانه ملی ندارم.
رئیس قوه قضاییه گفت: با این‎که هنوز نظر شورای نگهبان درباره کاندیداها اعلام نشده و زمان تبلیغات آغاز نشده و شرایط عادی است و منع قانونی نیز وجود ندارد، شخصاً اصراری بر انتشار سخنان و تصاویرم از جانب رسانه ملی ندارم.
گروه سیاسی-رجانیوز: آیت‎‌الله سیدابراهیم رئیسی در جلسه صبح امروز (دوشنبه 27 اردیبهشت) شورای عالی قوه قضاییه، با محکومیت حملات صهیونیست‌ها به مردم بی‌دفاع غزه گفت: اخبار نگران کننده‎ای که از وضعیت اسف‎بار مردم فلسطین می‌‎رسد، دل هر بیننده و شنونده‎ای را به درد می‌آورد. 
 
به گزارش رجانیوز؛ رئیس قوه قضاییه افزود: کشتار زنان و کودکان و تخریب ساختمان‌‎ها خصوصاً در مناطق پرجمعیت و ظلم و ستم به ساکنان غزه بار دیگر انفعال و بی‌عملی شورای امنیت سازمان ملل و نهادهای بین المللی در قبال مردم فلسطین را ثابت کرد.
 
آیت‌‎الله رئیسی ادامه داد: این حوادث تلخ، مردم فلسطین را از استیفای حقوقشان توسط نهادهای مدعی حقوق بشر ناامیدتر کرده و نشان داد آمریکا و غربی‌‎ها که این جنایات در برابر چشم آنها انجام می‌شود، هیچ‎گاه گامی برای احقاق حقوق از دست رفته فلسطینی‎‌ها بر نمی‌دارند. 
 
رئیس دستگاه قضا بر همین اساس متذکر شد که «مردم فلسطین باید با اتکال به خداوند و اعتماد به نفس و مقاومت و ایستادگی دشمن را پشیمان کرده و به عقب برانند».
 
رئیس قوه قضاییه خاطر نشان کرد: کشورهایی که دنبال عادی‌‎سازی با رژیم غاصب صهیونیستی بودند و با تنفس مصنوعی و حمایت‎‌ها و تأییدات‎شان به این رژیم مشروعیت مجازی بخشیدند، قطعاً در ریختن خون کودکان و زنان بی‎‌گناه فلسطینی شریک و سهیم هستند.
 
آیت‎الله رئیسی همچنین متذکر شد: جنایات صهیونیست‎‌ها بی‌پاسخ نمی‌ماند و نیروهای مقاومت سرنوشت فلسطین را با مجاهدت و ایستادگی تعیین خواهند کرد و تشکیل دادگاه استیفای حقوق مردم رنجدیده فلسطین و رسیدگی به جنایات رژیم صهیونستی و حامیانش که در رأس آن‌ها آمریکا قرار دارد، دور نیست.
 
وی تصریح کرد: برخی تصور می‌‎کنند قدرت‌‎های مسلط که امروز هم مانع ابراز خشم و تنفر ملت‌‎ها علیه صهیونیست‎‌ها می‌‎شوند می‎‌توانند مانع از احقاق حق مردم فلسطین شوند اما اراده پولادین فلسطینی‌‎ها و حق‎‌خواهان و عدالت‎‌طلبان به زودی در عالم بروز و ظهور می‌‎یابد و دست انتقام الهی حق مردم مظلوم فلسطین را خواهد گرفت.
 
رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت روز «روابط عمومی» از روابط عمومی‌ها به عنوان «پل ارتباطی مردم و مسئولان» یاد کرد و گفت: روابط عمومی‌ها با اطلاع‌‎رسانی به‌‎موقع، دقیق و صادقانه می‌توانند جایگاه و پایگاه اجتماعی نظام اداری را ارتقاء بخشیده و زمینه ارزیابی عملکرد دستگاه‌ها و سازمان‌ها توسط مردم را فراهم نمایند.
 
آیت‌الله رئیسی همچنین با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر توجه به عنصر «تحول» در دیدار مجازی اخیر ایشان با دانشجویان اظهار داشت: همه مسئولان و دست‎اندرکاران باید خود را مخاطب فرامین رهبری بدانند و تحول و خلاقیت و نوآوری در نحوه انجام وظایف‎شان را مورد توجه قرار دهند.
 
رئیس قوه قضاییه بر همین اساس خاطر نشان کرد: باید با بازنگاه به مسیر طی شده، شیوه‎‌های جدیدی برای ایفای مسئولیت‎‌هایمان طراحی نماییم و با تحول در روش‌ها تلاش کنیم وضع موجود به وضع مطلوب نزدیک‎‌تر شود. 
 
آیت الله رئیسی تحول را نیاز امروز جامعه و نظام اداری کشور دانست و تأکید کرد: قوه قضاییه نیز در سال جاری با انگیزه و جدیت بیشتر و تلاش مضاعف اجرای سند تحول قضایی را پیگیری خواهد کرد.
 
رئیس قوه قضاییه بر همین اساس همکاران دستگاه قضایی را به رسیدگی سریع، دقیق و قانونمند به پرونده‎‌ها بر مبنای حق و عدل و انصاف توصیه کرد و آن را از مطالبات مردم از عدلیه دانست.   
 
آیت‎‌ا‌لله رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حضورش در عرصه انتخابات، گفت: روش و سنت جاری این بوده کسانی که در زمان تصدی مسئولیت کاندیدا بوده‌‎اند، اخباری که مربوط به انجام مسئولیت‎شان می‌شود پخش می‌شده اما با این‎که هنوز نظر شورای نگهبان درباره کاندیداها اعلام نشده و زمان تبلیغات آغاز نشده و شرایط عادی است و منع قانونی نیز وجود ندارد، شخصاً اصراری بر انتشار سخنان و تصاویرم از جانب رسانه ملی ندارم.