هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 21 مرداد 1401
ساعت 15:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 21 ارديبهشت 1400 ساعت 15:31
سه شنبه 21 ارديبهشت 1400 15:04 ساعت
2021-5-11 15:31:19
شناسه خبر : 347184
گزارش‌ها حاکی از آن است که زیاده خواهی آمریکا و عدم لغو ۵۰۰ تحریم برجامی عامل گره خوردن مذاکرات وین است.
گزارش‌ها حاکی از آن است که زیاده خواهی آمریکا و عدم لغو ۵۰۰ تحریم برجامی عامل گره خوردن مذاکرات وین است.
گروه بین الملل-رجانیوز: پرس تی وی مطلع شده است آمریکا با اصرار بر عدم لغو 500 تحریم برجامی، عامل گره خوردن مذاکرات در وین است.
 
بر اساس آنچه پرس تی وی گزارش کرده است، باقی ماندن تحریم این 500 نهاد و  فرد باعث می شود که ایران نتواند از منافع اقتصادی برجام استفاده کند.
 
این گزارش افزوده است زیاده خواهی آمریکا در این راستا، بر خلاف ماده 29برجام، مانع عادی شدن  روابط تجاری و اقتصادی ایران با جهان خواهد شد.
 
در همین حال، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: برجام در هیچ جایی مانع نمی‌شود از تحریم به‌عنوان ابزاری برای رسیدگی به این حوزه‌ها استفاده کرد.
 
پرایس مدعی شد: اگرچه پایبندی به تعهدات هسته‌ای لازم است، اما به‌تنهایی کفایت نمی‌کند. علاوه بر اینکه مفاد برجام باید مفصل‌تر و قوی‌تر شود، به‌دنبال مذاکره درباره توافق‌های بعدی هستیم که موضوعاتی را از جمله موشک‌های بالستیک، حمایت از تروریسم و نیروهای نیابتی و سایر نگرانی‌های منطقه‌ای در بر بگیرند.
 
این اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حالی است که تهران بارها تأکید کرده است که تقسیم تحریم‌ها به هسته‌ای و غیرهسته‌ای را قبول ندارد و تا زمانی که آمریکا تحریم‌ها را به‌صورت کامل و مؤثر لغو نکند ایران به تعهدات خود باز نخواهد گشت.