هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 14 مهر 1400
ساعت 08:34
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 4 آذر 1399 ساعت 13:16
سه شنبه 4 آذر 1399 11:35 ساعت
2020-11-24 13:16:37
شناسه خبر : 341997
از نظر اصلاح‌طلبان، انتخابات ریاست جمهوری در ایران نمایشی است، مگر اینکه پیروز انتخابات، یک فرد اصلاح‌طلب باشد. چنانچه در دهمین دوره انتخابات سال ۸۸نیز که متحمل شکست شدند، با ادعای دروغین تقلب، کشور را دچار آشوب کردند.
از نظر اصلاح‌طلبان، انتخابات ریاست جمهوری در ایران نمایشی است، مگر اینکه پیروز انتخابات، یک فرد اصلاح‌طلب باشد. چنانچه در دهمین دوره انتخابات سال ۸۸نیز که متحمل شکست شدند، با ادعای دروغین تقلب، کشور را دچار آشوب کردند.

گروه سیاسی-رجانیوز: از نظر اصلاح‌طلبان، انتخابات ریاست جمهوری در ایران نمایشی است، مگر اینکه پیروز انتخابات، یک فرد اصلاح‌طلب باشد. چنانچه در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سال 88 نیز که متحمل شکست شدند، با ادعای دروغین تقلب، کشور را دچار آشوب و فتنه کردند.

 

به گزارش رجانیوز، هفته‌نامه «صدا»، نزدیک به حزب اصلاح‌طلب اتحاد ملت که چند هفته قبل، انتخابات در نظام جمهوری اسلامی را نمایشی خوانده و مدعی شده‌ بود که «در گام دوم انقلاب، دیگر به «نمایش دموکراسی» نیازی نیست و تصمیم بر آن است که همان «نمایش نصفه‌نیمه» هر چهار سال یکبار انتخابات ریاست‌جمهوری هم جمع شود»، در شماره اخیر خود(اول آذر ماه سال جاری) تصویر محمدجواد ظریف را در کنار تصویری از جو بایدن قرار داده و در گزارشی تحت عنوان «فرصت ظریف برای ایران» نوشته‌ است: اینکه اصلاح‌طلبان نتوانند گزینه‌ای حداکثری و رأی‌آور را تا روز انتخابات در میدان نگه دارند، به منزله از دست دادن فرصتی است که به اصلاح‌طلبان رخ نموده‌ است.

 

 

 

بایدن؛ روزنه امید اصلاح‌طلبان

جریان اصلاح‌طلب که این روزها به‌خاطر کارنامه پر از هیچ دولت روحانی و همچنین شکست گفتمان سازش، در انزوا و انفعال به سر می‌برد، تا پیش از مشخص شدن نتیجه انتخابات اخیر ایالات متحده، امید چندانی به آینده نداشت و خود را بازنده انتخابات 1400 می‌دید.

 

به همین خاطر جریان اصلاحات در تلاش بود که با زیر سوال بردن نظام انتخاباتی کشور، باخت احتمالی خود را توجیه کند. کما اینکه در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز، با علم به اینکه دیگر مقبولیتی در جامعه ندارد، انتخابات مجلس را تحریم کرد.

 

اما اکنون که بایدن رئیس‌جمهور جدید آمریکا شده است، اصلاحات امید دارد که با روی کار آمدن دموکرات‌ها، با مطرح کردن دوباره گفتمان مذاکره(سازش)، در انتخابات آتی ایران ایفای نقش کند.

 

از همین رو است که هفته نامه صدا در شماره اخیر خود، بر خلاف شماره قبلی، برای انتخابات ریاست جمهوری ایران جایگاه ویژه‌ای ترسیم کرده و از ظریف به‌عنوان فرشته نجات ایران یاد می‌کند.