هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 مهر 1400
ساعت 06:26
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 3 آذر 1399 ساعت 15:11
دوشنبه 3 آذر 1399 15:06 ساعت
2020-11-23 15:11:02
شناسه خبر : 341958
حمله موشکی امروز انصارالله یمن به بزرگترین شرکت نفتی سعودی‌ها که همزمان با حضور پمپئو و نتانیاهو در عربستان انجام شد، هشداری بود که محور مقاومت در پی گزافه گویی پمپئو و حضورش در منطقه، به وی و هم پیمانان منطقه‌ای اش داد.
حمله موشکی امروز انصارالله یمن به بزرگترین شرکت نفتی سعودی‌ها که همزمان با حضور پمپئو و نتانیاهو در عربستان انجام شد، هشداری بود که محور مقاومت در پی گزافه گویی پمپئو و حضورش در منطقه، به وی و هم پیمانان منطقه‌ای اش داد.

گروه بین‌الملل-رجانیوز: صبح امروز(دوشنبه سوم آذر 99) شرکت آرامکو عربستان برای چندمین بار، مورد حمله انصارالله یمن قرار گرفت. یحی السریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در ارتباط با حمله موشکی اخیر به بزرگترین شرکت نفتی عربستان سعودی اعلام کرد: ایستگاه توزیع آرامکو در شهر جده سعودی با یک فروند موشک هدایت شونده قدس 2 هدف قرار گرفته است.

 

سریع تأکید کرد که این موشک(قدس ۲) دقیقاً به هدف خورده است و آمبولانس ها و ماشین های آتش نشانی به محل سرازیر شده‌اند.

 

در طول دو سال گذشته، انصارالله یمن توانسته بود با حملات موشکی و پهبادی به آرامکو، خسارات جبران ناپذیری را به سعودی‌ها تحمیل کند، اما به نظر می‌رسد که حمله اخیر یمنی‌ها به بزرگترین پالایشگاه نفت عربستان، حاوی پیامی خاص برای عربستان و حامیانش باشد.

 

همزمانی حمله انصارالله با حضور پمپئو و نتانیاهو در عربستان!؛ اتفاقی یا برنامه ریزی شده؟

به گزارش رجانیوز، امروز رسانه‌های رژیم صهیونیستی از سفر مخفیانه بنیامین نتانیاهو و برخی مقامات موساد به عربستان همزمان با حضور مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در این کشور خبر دادند.

 

تارنمای صهیونیستی«هاآرتص» در این باره گزارش داد: نتانیاهو در این سفر مخفیانه با محمد بن سلمان و مایک پمپئو دیدار کرده است. بنا به گفته منابع اسرائیلی،  در این سفر مخفیانه «یوسی کوهن» رئیس «موساد» نیز در این ملاقات که در شهر « نئوم» در استان تبوک عربستان انجام شد، حضور داشته است.

 

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده که صبح امروز خبر ملاقاتش با نتانیاهو در عربستان سعودی، منتشر شد، در یک سفر دوره‌ای در منطقه به سر می‌برد.

 

وی پنجشنبه گذشته(29 آبان 99) با حضور در منطقه مرزی سوریه و فلسطین اشغالی، در اظهاراتی مدعی شد که جولان همیشه متعلق به رژیم صهیونیستی است!

 

 

اکنون با توجه به اظهارات هفته گذشته پمپئو درباره جولان اشغالی و همچنین حضور مقامات صهیونیستی به همراه او در عربستان سعودی، باید گفت که حمله موشکی امروز انصارالله یمن به بزرگترین شرکت نفتی سعودی‌ها که همزمان با حضور پمپئو و نتانیاهو در عربستان انجام شد، هشداری بود که محور مقاومت در پی گزافه گویی اخیر وزیر امور خارجه آمریکا و حضورش در منطقه، به وی و هم پیمانان منطقه‌ای اش داد.