هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 مهر 1400
ساعت 17:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 24 آبان 1399 ساعت 14:51
شنبه 24 آبان 1399 12:52 ساعت
2020-11-14 14:51:21
شناسه خبر : 341636
صالح که از شهریور ماه سال گذشته به این سمت منصوب شده بود، همواره از سوی حلقه دولتی-امنیتی تحت فشار قرار داشت تا مانع از خلع‌ید سهامدارانی همچون یونس ژائله و امید اسدبیگی که به‌صورت غیرقانونی این سرمایه‌های ملی را به چنگ آورده بودند، شود.
صالح که از شهریور ماه سال گذشته به این سمت منصوب شده بود، همواره از سوی حلقه دولتی-امنیتی تحت فشار قرار داشت تا مانع از خلع‌ید سهامدارانی همچون یونس ژائله و امید اسدبیگی که به‌صورت غیرقانونی این سرمایه‌های ملی را به چنگ آورده بودند، شود.
گروه اقتصاد-رجانیوز: از صبح امروز خبرهایی ضد و نقیض مبنی بر عزل علیرضا صالح، رئیس سازمان خصوصی‌سازی، در رسانه‌های غیررسمی منتشر شد. خبرها در ابتدا حکایت از آن داشت که وزیر اقتصاد رییس کل سازمان خصوصی‌سازی را عزل کرده است.
 
در ادامه علیرضا صالح در واکنش به خبر عزلش از این مقام گفت: این خبر را نه تأیید می‌کنم و نه تکذیب.
 
وزیر اقتصاد درحالی این اقدام ناگهانی را انجام داد که در آستانه استیضاح از سوی مجلس، با امضای ۸۰ نماینده، بخاطر کوتاهی در انجام وظایف خود از جمله در مسئله خصوصی‌سازی‌های رانتی قرار دارد. همچنین این اتفاق درست سه روز بعد از ارسال نامه شکایت از روند واگذاری هفت‌تپه رئیس و اعضای هیأت داوری سازمان خصوصی‌سازی رخ داد.
 
 
صالح که از شهریور ماه سال گذشته به این سمت منصوب شده بود، همواره از سوی حلقه دولتی-امنیتی تحت فشار قرار داشت تا مانع از خلع‌ید سهامدارانی همچون یونس ژائله، خریدار کشت و صنعت مغان، و امید اسدبیگی، سهامدار فعلی هفت‌تپه، که به‌صورت غیرقانونی این سرمایه‌های ملی را به چنگ آورده بودند، شود.
 
هر چند که صالح در ماجرای کشت و صنعت مغان برخلاف ‌دستورات حسن روحانی به اجرای قانون تن داد و روند خلع‌ید ژائله به سرانجام رساند  اما تا سه روز پیش هیچ اقدامی در جهت خلع‌ید امید اسدبیگی از مالکیت هفت‌تپه انجام نداده بود.
 
چهارشنبه هفته گذشته، ۲۱ آبان ماه، سازمان خصوصی‌سازی پس از کش و قوس‌های فراوان، با پیگیری‌های نمایندگان مجلس و قوه‌قضائیه نامه شکایت از روند واگذاری هفت‌تپه را به رئیس و اعضای هیأت داوری این سازمان ارسال کرد.
 
بنظر می‌رسد این اقدام قانونی سازمان خصوصی‌سازی که با استقبال افکار عمومی و کارگران هفت‌تپه همراه شد در کنار مسئله خلع‌ید ژائله علت اصلی عزل صالح از ریاست این سازمان باشد. در واقع عزل صالح را باید آخرین تلاش‌های حلقه دولتی-امنیتی برای جلوگیری از خلع‌ید امید اسدبیگی دانست.
 
بیشتر بخوانید:
 
لازم به ذکر است که  پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی‌سازی۲۳ مرداد سال گذشته با دستور قضایی توسط اطلاعات سپاه به اتهام اخلال در نظام اقتصادی و مسائل مربوط به واگذاری شرکت‌های دولتی دستگیر شد.