هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 5 آبان 1399 ساعت 16:15
دوشنبه 5 آبان 1399 15:42 ساعت
2020-10-26 16:15:26
شناسه خبر : 341158
جو بایدن در ایام ترور سردار سلیمانی بیانیه‌ای صادر کرد که محتوای آن جالب توجه است. بایدن در این بیانیه تصریح می‌کند که هیچ آمریکایی از ترور قاسم سلیمانی عزادار نشده و او را بخاطر تولید وحشت و هرج و مرج در منطقه مستحق محاکمه می‌داند.
جو بایدن در ایام ترور سردار سلیمانی بیانیه‌ای صادر کرد که محتوای آن جالب توجه است. بایدن در این بیانیه تصریح می‌کند که هیچ آمریکایی از ترور قاسم سلیمانی عزادار نشده و او را بخاطر تولید وحشت و هرج و مرج در منطقه مستحق محاکمه می‌داند.

گروه سیاسی - رجانیوز: سال‌ها قبل کمتر کسی باور می‌کرد که جریان مشخصی در ایران پیوسته تمایل دارد تا سیاست داخلی و خارجی را با هم گره زده و امورات داخلی کشور را معطل نتایج انتخابات‌های ایالات متحده نگه دارد. اکنون اما این امر به ذهنیت واضح مردم ایران تبدیل شده و در این بین نقش رسانه‌های اصلاح‌طلب در ایجاد این تلقی را نمی‌توان از نظر دور داشت.

 

به گزارش رجانیوز؛ در تازه‌ترین مورد از تحریف جریانات سیاسی داخل آمریکا، روزنامه اعتماد در گفتگو با حسین موسویان، مذاکره با بایدن را راحت‌تر از گفتگو با ترامپ دانسته و این مطلب را به تیتر اصلی روزنامه خود آورده است. این بازنمایی رسانه‌ای از جو بایدن که به احتمال قوی رئیس جمهور بعدی ایالات متحده خواهد بود، حتما بی‌ارتباط با تلاش‌های اصلاح‌طلبان و لیبرال‌ها برای آماده‌سازی ذهن مردم برای برقراری رابطه مجدد با آمریکا نیست. اما آیا واقعا نگرش بایدن و جریان دموکرات به حاج قاسم سلیمانی تفاوت زیادی با همتایان جمهوری‌خواه‌شان دارد؟

 

 

جو بایدن که روزگاری در قامت معاون باراک اوباما مشغول فعالیت سیاسی بود، در ایام ترور سردار سلیمانی بیانیه‌ای صادر کرد که محتوای آن جالب توجه است. بایدن در این بیانیه تصریح می‌کند که هیچ آمریکایی از ترور قاسم سلیمانی عزادار نشده و او را بخاطر تولید وحشت و هرج و مرج در منطقه مستحق محاکمه می‌داند. او همچنین سردار سلیمانی را مسئول جنایت علیه هزاران سرباز آمریکایی و انسان بی‌گناه می‌داند.

 

 

این تنها یکی از اظهارات مقامات دموکرات ایالات متحده است که به وضوح تفاوتی با نگرش جمهوری‌خواهان ندارد. تجربه نشان داده که در مواردی این‌چنینی میان دو حزب قدرتمند آمریکا تنها در روش پیاده‌سازی این سیاست‌ها اختلافاتوجود دارد و در اصل و ماهیت موضوع تفاوتی وجود ندارد. موضوعی که حسین موسویان نیز در همین مصاحبه به آن اشاره داشته ولی به مذاق رسانه اصلاح‌طلب خوش نیامده و ترجیح داده با زدن برچسب «قاتل سردار سلیمانی» به ترامپ، بایدن را شخصیتی متفاوت از ترامپ در مواجهه با این موضوع نشان دهد.