هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 13 مهر 1400
ساعت 05:53
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 4 آبان 1399 ساعت 16:01
يكشنبه 4 آبان 1399 15:51 ساعت
2020-10-25 16:01:17
شناسه خبر : 341124
شب گذشته همزمان با شب شهادت امام حسن عسکری(ع)، نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی ضمن حضور در منزل بسیجی شهید محمد محمدی، با خانواده ایشان دیدار و گفتگو کرد.
شب گذشته همزمان با شب شهادت امام حسن عسکری(ع)، نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی ضمن حضور در منزل بسیجی شهید محمد محمدی، با خانواده ایشان دیدار و گفتگو کرد.

گروه اجتماعی_رجانیوز: جلیلی با عرض تبریک و تسلیت شهادت این بسیجی جان بر کف، خطاب به مادر، همسر و فرزندان این شهید والامقام گفت: شهید شما با تفکر بسیجی، دفاع حقیقی از حقوق شهروندی و احترام واقعی به جایگاه زن در جامعه را صادقانه و در عمل اثبات کرد.


به گزارش رجانیوز، دکتر جلیلی در ادامه با اشاره به خطبه 27 نهج البلاغه، تشریح کرد: در نهج البلاغه امام علی علیه السلام درباره تعرض به دو زن، یکی مسلمان و یکی غیر مسلمان در حالی که هیچ فریاد رسی نداشته اند می فرمایند:" اگر مرد مسلمانى از این پس از روى تأسف و غصه بمیرد سزاوار است " و به کسانی که کوتاهی کردند می فرمایند: "دلم را پرخون و سینه ام را پر خشم کردید."  امروز جوان رشیدی چون شهید محمدی در لبیک به ندای امیرمومنان(ع) در دفاع از امنیت یک شهروند حد اعلای فداکاری را دارد که مرهون تربیت دینی و تفکر علوی است و همه در برابر آن سر تعظیم فرود می آورند.


جلیلی ادامه داد: جامعه وقتی عدالت، امنیت، آرامش و تعالی پیدا خواهد کرد که آحاد آن برای تحقق این موضوعات احساس مسئولیت کنند.


وی افزود: این روحیه و تفکر گمشده امروز برخی جوامع غربی است که در آنها احساس مسئولیت و فداکاری نسبت به جان و مال و آّبروی دیگران در حال رنگ باختن است.


عضو شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برتری‌های فرهنگی جامعه ایران نسبت به جوامع غربی، خطاب به خانواده شهید محمدی گفت: احساس بالای مسئولیت اجتماعی در میان مردم ما یک سرمایه بزرگ است که شهید شما نمونه بارز آن است.


جلیلی حضور پرشور جوانان بسیجی و مردم داوطلب در یاری رساندن به همنوعان خود در سیل، زلزله و همه‌گیری بیماری در سالهای اخیر را نمونه‌هایی از این برتری فرهنگی برشمرد که نشان میدهند راه شهیدان انقلاب اسلامی همچنان ادامه خواهد داشت.


دبیر سابق شورایعالی امنیت ملی کشورمان با نقل جمله ای از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مبنی بر اینکه «ایران، حرم اهل بیت(ع) است»، اظهار داشت: شهید شما مدافع امنیت و آرامش شهروندان این حرم بود.


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، رژیم آمریکا، رژیم صهیونیستی و مزدوران آنها نظیر صدام و داعش را اشراری خواند که شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم در برابر آنها ایستادند و جانشان را فدا نمودند تا امنیت و آرامش فراهم آید.


جلیلی در این باره افزود: نه تنها امنیت وآرامش جامعه ما  بلکه امنیت منطقه مرهون عزیزانی است که یک روز در جبهه، روز دیگر در سوریه و روزی هم در محله خویش با احساس مسئولیت حتی جان خود را فدا می‌کنند.


نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی تصریح کرد: دنیا دید نه تنها نوامیس مسلمین بلکه زنان و دختران ایزدی که مورد هجمه اراذل قرار گرفته بودند، با جان‌فشانی مدافعان حرم و حاملان تفکر بسیجی، از دست اشرار رهایی یافتند.


جلیلی همچنین خاطرنشان کرد: امروز نیز کسانیکه مقابل شرارت ها می‌ایستند وجان خود را فدا می کنند، همچون شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم مورد احترام همه مردم هستند.


وی در پایان سخنانش شهید محمدی را نماد خیرخواهی تفکر بسیجی در جامعه خواند که فراتر از برخی دسته‌بندی ها در دفاع از حق، جان خود را فدا کرد.


گفتنی است شهید آمر به معروف و ناهی از منکر محمد محمدی، شامگاه ۲۷ مهرماه در پی دفاع از خانمی که در خیابان مورد هجمه اراذل واقع شده بود به شهادت رسید. وی از بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج انصارالامام(ع) تهران ۳۹ ساله، متاهل و دارای دو فرزند پسر ۸ و ۱۱ ساله بود که پیکر پاکش با بدرقه مردم قدرشناس شرق تهران تشییع و در گلزار شهدا به خاک سپرده شد. همچنین شهید محمدی در زمان حیات خود دارای کارت اهدای عضو بود که پس از شهادتش، اعضای حیاتی بدن ‎وی به چند بیمار نیازمند اهدا شد و جان دوباره به آن‌ها بخشید.