هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 مهر 1400
ساعت 10:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 17 مهر 1399 ساعت 10:08
پنجشنبه 17 مهر 1399 10:07 ساعت
2020-10-8 10:08:48
شناسه خبر : 340654
در هر کجا که باشید هیچ عذری برای ورزش نکردن پذیرفته نیست! چه برای ورزش کردن به باشگاه های بدنسازی بروید چه در خانه ورزش کنید یا حتا با دستگاه های بدنسازی پارکی کار کنید. همه جا می توانید تجهیزات ورزشی مختص به خود را پیدا کنید. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع روش ها و انواع تجهیزات ورزشی ممکن آشنا کنیم و بگوییم کجا برای شما مناسب تر است ؟

باشگاه های بدنسازی

امروزه باشگاه ها به مکانی برای تجمع جوانان و تخلیه ی انرژی آن ها تبدیل شده. داخل باشگاه ها تجهیزات ورزشی متفاوتی وجود دارد . بسته به این که باشگاهی که در آن ثبت نام می کنید در چه سطحی قرار گیرد تجهیزات بدنسازی آن ها متفاوت است . بیشتر باشگاه ها از دستگاه های بدنسازی حرفه ای و با کیفیت استفاده می کنند . در نظر داشته باشید که قبل از ثبت نام در آن مجموعه تجهیزات آن را بررسی نمایید . نو بودن تجهیزات و رعایت بهداشت در آن مجموعه را به درستی بررسی کنید تا خیالتان از این بابت راحت باشد.

تجهیزات بدنسازی

مزیت رفتن به باشگاه

از مزایای استفاده از تجهیزات ورزشی باشگاه ها این است که می توانید در محیطی کاملا ورزشی و مناسب به ورزش کردن بپردازید . باشگاه ها معمولا از تهویه ی مناسبی برخوردارند و می توانند نیاز شما را در این خصوص بر آورده کنند. موزیک مناسب  و جو مطلوب باشگاه ها می تواند از دلایلی باشد که جوانان را به این مکان جذب و شیفته می کند . 

از دیگر مزایای استفاده از باشگاه ها بودن مربی در کنار شما می باشد. مربی بدنسازی همیشه در باشگاه حاضر است و ابتدای هر دوره برای شما برنامه بدنسازی عمومی طراحی می کند . در حین ورزش اگر حرکتی را اشتباه انجام دادید یا سوالی داشتید می توانید از مربی خود سوال کنید.

یکی دیگر از مزایای استفاده از باشگاه ها تجهیزات ورزشی با کیفیت آن هاست . معمولا باشگاه ها برای تجهیزات ورزشی خود از بهترین کیفیت ها و بند ها استفاده می کنند تا مشتریان سخت گیر خود را راضی نگه دارند.  پس اگر به دنبال کار با تردمیل و دوچرخه ثابت می گردید رفتن به باشگاه بهترین گزینه برای شماست.

معایب رفتن به باشگاه

در کنار تمام مزایایی که برای رفتن به باشگاه ها نام بردیم نکات منفی دیگری نیز وجود دارد که شاید شما را از رفتن به باشگاه منصرف کند . یکی از این نکات منفی پرداخت هزینه ی ماهیانه است . بر ای استفاده از تجهیزات این مجموعه ها نیاز است تا ماهانه مبلغی را به آن ها پرداخت کنید و ورزش کردن دیگر رایگان نخواهد بود. از دیگر معایب آن عدم رعایت بهداش فردی در دوران کرونا می باشد. به دلیل عمومی بودن این فضا بیماری های متفاوتی می تواند از سایر افراد به شما منتقل شود. 

تجهیزات ورزشی پارکی و فضای باز

اگر اهل گشت و گذار و گذراندن وقت خود در پارک باشید استفاده از وسایل ورزشی پارکی گزینه ی مناسبی برای شماست. شما می توانید نزدیک ترین پارک مجهز به لوازم ورزشی را در کنار منزل خود  پیدا کنید و زمانی از روز را به ورزش کردن اختصاص دهید. لوازم ورزشی پارکی و فضای باز معمولا در اغلب پارک ها یافت می شود و می توانید از آن ها استفاده کنید. 

لوازم ورزشی پارکی

مزایای استفاده از لوازم ورزشی پارکی

از ویژگی های مثبت استفاده از لوازم ورزشی پارک ها می توان به تنفس در فضای باز و هوای آزاد اشاره کرد . می توانید در محیطی پر از اکسیژن ورزش کنید. همچنین محیط پارک بسیار مناسب تعامل با اطرافیان دیگر است. اگر خواستید به همراه دیگر اعضای خانواده خود ورزش کنید و از بودن با یکدیگر لذت ببرید. این گزینه مناسب شماست.  یکی دیگر از مزایای استفاده از لوازم ورزشی پارکی رایگان بودن آن است . بدون پرداخت هیچ هزینه ای می توانید از این وسایل به مدت نا محدود استفاده کنید. 

معایب استفاده از تجهیزات ورزشی پارکی

به دلیل عمومی بودن این دستگاه ها احتمال آلوده بودن آن ها بالاست . بهتر است قبل از استفاده محل دسته های آن را که با دستانتان تماس دارد  را به خوبی پاک کنید و همچنین به دلیل این که این تجهیزات در فضای باز قرار دارد احتمال گلی و خاکی بودن آن ها بالا خواهد رفت. 

ورزش در خانه

ورزش در خانه همیشه یکی از گزینه های محبوب جوانان می باشد . به دلیل کم هزینه بودن ، در دسترس بودن و ساده بودن آن تعداد زیادی از جوانان به آن روی آورده اند . شما می توانید انواع اپلیکیشن های ورزشی را روی موبایل خود نصب کنید و با آن ها ورزش کنید. اگر به دنبال ورزش با تلویزیون هستید یک کانال ورزشی پیدا کنید ، شیشه آب خود را کنارتان قرار دهید و ورزش کنید. همچنین می توانید در اینستاگرام پیج های ورزشی را دنبال کنید و از روی برنامه های آن ها به ورزش کردن بپردازید. نبود تجهیزات ورزشی یکی از معایب این روش می باشد اما آنقدر نکته ی مهمی نیست.

پس تنبلی را کنار گذاشته و به ورزش کردن بپردازید. مهم نیست کجا و چگونه . با کمترین امکانات هم می توانید ورزش کنید و بدنی سالم داشته باشید.