هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 17 مهر 1399 ساعت 00:48
پنجشنبه 17 مهر 1399 00:35 ساعت
2020-10-8 00:48:56
شناسه خبر : 340645
حکم هیأت واگذاری مبنی بر ابطال واگذار کشت و صنعت مغان قطعی و لازم الاجرا است و سازمان خصوصی‌سازی باید آن را اجرا کند.
حکم هیأت واگذاری مبنی بر ابطال واگذار کشت و صنعت مغان قطعی و لازم الاجرا است و سازمان خصوصی‌سازی باید آن را اجرا کند.
گروه اقتصاد-رجانیوز: احمد علیرضابیگی با اشاره به نتیجۀ جلسه هیئت داوری سازمان خصوصی‌سازی دربارۀ تعیین وضعیت واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان، گفت: این جلسه قرار بود سال ۱۶ امروز برگزارشود که نهایت ساعت ۱۴ برگزار شد.
 
وی افزود: در این جلسه درباره ابطال واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان رأی‌گیری شد.
 
عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: پیرو این رأی‌گیری، حاضران با ۵ رأی موافق و یک رأی مخالف، به ابطال واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان رأی دادند.
 
در همین راستا حسن سلیمانی یکی از اعضای هیئت داوری ضمن اعلام تشکیل جلسه این هیئت گفت هیئت داوری تصمیم خود را ابلاغ خواهد کرد و همه از آن مطلع می‌شوند.
 
در سال ۱۳۵۱ وزارت کشاورزی، مجتمع کشت و صنعتی را با نام طرح کشت و صنعت و دامپروری مغان در سطح ۶۳۰۰۰ هکتار از ۳۵۰ هزار هکتار اراضی خالصه دولتی، تأسیس کرد و فعالیت آن آغاز شد.
 
در اسفند ماه سال ۱۳۵۳ نام طرح به «شرکت سهامی کشت و صنعت و دامپروری مغان» تبدیل شد و در سال ۱۳۵۲ بین وزارت کشاورزی و مهندسین مشاور هاوائین اگرونومیکسـاینتر نشنال و شرکت اگرونومیک ایران قراردادی منعقد شد که به موجب آن مطالعات جامع شرکت به عهده آنان واگذار شد.
 
در همین سال با به زیر کشت رفتن اولین قطعات تسطیح نشده به صورت زراعت دیم، فعالیت تولید در کشت و صنعت و دامپروری مغان آغاز شد که به سرعت با تسطیح اراضی و بهره‌گیری از آب، به زراعت فاریاب تبدیل و بدین سان نظام بهره‌وری از زمین، عملاً از شکل مرتع قشلاقی متوسط و فقیر به شکل زراعت مکانیزه تغییر یافت.
 
شروع عملیات اصلی این شرکت، همزمان با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بوده است. زیرا در سایه حمایت‌های همه جانبه و توجهات ویژه مسئولین وقت نظام مقدس جمهوری اسلامی و بکارگیری مشاوران، متخصصان و کارشناسان رشته‌های مختلف کشاورزی و صنایع، امکاناتی برای این شرکت فراهم شد که به کانون پیشگام در عرصه تولید، ترویج و آموزش کشور تبدیل شود.
 
اما سال ۹۶، خصوصی سازی بزرگترین کشت و صنعت ایران را در چند مزایده به دست بخش خصوصی سپرد.


دیدگاه کاربران

قوه قضایه باید قاطعانه برخورد کنه دولت حسن روحانی با پایان یافتن دوره ریاست جمهور ی ،دارد تمام کارخانه های مهم را به این اصلاح طلبها و طرفدارهای خودش میده تا دوباره موقع انتخابات رای مردم را بخرند و یا روسای بعضی از کارخانه را داره از این اصلاح طلبهای دوآتشه میزار ه ،بدون تشریفات مناقصه و مدت زمانهای زیاد مثلا بیست ساله که این خیلی خطرناکه