هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 17 مهر 1399 ساعت 00:14
پنجشنبه 17 مهر 1399 00:07 ساعت
2020-10-8 00:14:42
شناسه خبر : 340643
دبیرکل حزب الله گفت: ملت های جهان با دیدن میلیون ها زائر حسینی در صفحات تلویزیونی, از قیام حسینی و اهداف آن آگاه می شوند.
دبیرکل حزب الله گفت: ملت های جهان با دیدن میلیون ها زائر حسینی در صفحات تلویزیونی, از قیام حسینی و اهداف آن آگاه می شوند.
 گروه سیاسی-رجانیوز: دبیر کل حزب الله لبنان به مناسبت اربعین حسینی گفت راهپیمایی عظیم و میلیونی زائران به سمت کربلا پدیده ای بسیار مهم است.

سید حسن نصر الله راهپیمایی زائران را از مناطق مختلف به سمت کربلای معلی آن هم در یک زمان واحد هر چند از گذشته وجود داشته است، در حجمی عظیم و جمعیتی میلیونی, پدیده ای جدید و بسیار مهم دانست.

وی افزود:حادثه کربلا نشانه فرهنگ انقلابی است

آگاهی ملت های جهان با دیدن میلیون ها زائر حسینی از قیام حسینی

سید حسن نصر الله گفت: ملت های جهان با دیدن میلیون ها زائر حسینی در صفحات تلویزیونی, از قیام حسینی و اهداف آن آگاه می شوند.

مراسم اربعین مراسمی ظاهری و نمادین نیست

سید مقاومت افزود: هزاران نفر از مردمی که در مراسم اربعین حسینی شرکت می کنند, اقدامی فولکلور یا ظاهری و نمادین گونه انجام نمی دهند بلکه با عشق و دلی پر از حب و شوق حسین (ع) آمده اند. زیباترین صحنه مراسم اربعین زمانی است که زائر امام حسین (ع) به شهر کربلا می رسد و از دور مناره طلایی و گلدسته های مرقد امام حسین (ع) را مشاهده می کند. تصور کنید هنگامی که حبیب به محبوبش می رسد چه اتفاقی رخ می دهد

پس از انقلاب اسلامی زمینه برای برگزاری پرشور مراسم اربعین فراهم شد

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه افزود: در طول ۴۰ تا ۵۰ سال گذشته و پس از آغاز جنبش و بیداری اسلامی در چندین کشور اسلامی و به ویژه پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به رهبری امام خمینی (قدس سره الشرف) و تحول بزرگی که در منطقه حاصل شد، همچنین پس از سقوط نظام صدام در عراق زمینه برای برگزاری مراسم اربعین فراهم شد.

سید مقاومت گفت: همه ما می‌دانیم نظام صدام حسین از زیارت و راهپیمایی روز اربعین جلوگیری می‌کرد و در برخی سال‌ها راهپیمایی مردم را با راکت و تانک و هواپیما هدف قرار می‌داد. ما با چشمان خود دیدیم که نظام صدام چگونه زائران امام حسین (ع) را هدف قرار می‌داد.

سرنگونی صدام راه را برای میلیون‌ها زائر حسینی باز کرد

سید حسن نصر الله در ادامه افزود: پس از سرنگونی حکومت صدام، راه برای میلیون‌ها عراقی و میلیون‌ها نفر از دوستداران حسینی خارج از عراق باز شد تا با شکوه هر چه تمام تر، اربعین حسینی را برگزار کنند. در شرایط کرونایی جدید هر چند زائران خارج از عراق نتوانسته اند مانند سال‌های گذشته در پیاده روی اربعین شرکت کنند، اما داخل عراق شاهد آن هستیم که میلیون‌ها عراقی با پای پیاده راهی کربلای معلی شده اند.

پیروزی انقلاب اسلامی در ایران تحولی بسیار بزرگ بود

سید حسن نصر الله گفت: بیداری و جنبش های اسلامی در چهل پنجاه سال گذشته در شماری از کشورهای اسلامی به ویژه پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به رهبری امام خمینی (قدس سره الشریف) و برپایی حکومت جمهوری اسلامی در ایران تحولی بسیار بزرگ بود که در منطقه اتفاق افتاد.

اربعین در عراق با وجود کرونا در حال برگزاری است

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: امسال شیوع ویروس کرونا, روادید ندادن به زائران خارجی و در پیش گرفتن تدابیر علیه انتشار این ویروس در بیشتر کشورها بر مراسم اربعین تأثیر گذاشت, ولی در داخل عراق می بینیم که میلیون ها عراقی از شهرهای مختلف عراق به سوی کربلا و برای زیارت مرقد امام حسین (ع) پیاده روی می کنند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: حاکمان بسیاری از زمان بنی امیه و بنی عباس و نیز در سده های اخیر تلاش می کردند به علت شرایط خاص سیاسی و امنیتی مانع برگزاری پیاده روی زائران حسینی شوند اما هیچگاه نتوانستند.