هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 آذر 1401
ساعت 16:23
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 29 شهريور 1399 ساعت 17:58
شنبه 29 شهريور 1399 17:52 ساعت
2020-9-19 17:58:19
شناسه خبر : 339831
اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش از اقدام این اداره برای بازدید میدانی از مدارس به منظور نظارت بر رعایت پروتکلهای بهداشتی خبر داد و اعلام کرد که مقرر است نتایج وضعیت رعایت بهداشت در مدارس در اختیار وزیر آموزش و پرورش قرار گیرد.

 در گزارش اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش آمده است: با شروع سال تحصیلی جدید و تاکیدات وزیر آموزش و پرورش مبنی بر تلاش در جهت حفظ سلامت دانش آموزان، همزمان با آغاز فرایند آموزش در مدارس و رفع نگرانی والدین از شیوع بیماری کوید ۱۹، اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات این وزارتخانه به صورت ویژه با استفاده از ظرفیت همه همکاران در مناطق، ادارات کل و حوزه ستاد جهت بازدید میدانی مدارس اقدام کرد.

بر اساس این گزارش، بازرسان به صورت کاملا سرزده و تصادفی وارد مدارس شده از نزدیک در جریان نحوه آموزش حضوری وغیر حضوری، رعایت پروتکل های بهداشتی، مشکلات و کمبودهای مدارس قرار گرفته و نتایج آن را روزانه به صورت مستقیم خدمت مقام عالی وزارت ارائه می کنند. این مهم تصویری روشن از وضعیت مدارس را نمایان می کند و می تواند مبنای تصمیم گیری های آتی باشد.

طبق این گزارش، تا ۲۹ شهریور ماه جاری تعداد ۱۷۲ مدرسه توسط مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات، معاونین و کارشناسان این اداره کل در وزارت متبوع از استانهای تهران، قم، سمنان و همدان مورد بازرسی و نظارت قرار گرفته و نیز طبق گزارشات دریافتی از استانها ۱۶ هزار و ۹۴۰ مدرسه نیز توسط ادارات ارزیابی عملکرد و کارشناسان ادارات کل و ۷۲۵  مناطق آموزشی مورد بازرسی قرار گرفته است.