هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 12 بهمن 1401
ساعت 15:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 23 شهريور 1399 ساعت 23:52
يكشنبه 23 شهريور 1399 21:16 ساعت
2020-9-13 23:52:39
شناسه خبر : 339539
مدیر شرکت نتفلیکس فاش کرد که این شرکت در ازای حذف یکی از برنامه‌های خود که در انتقاد از ولی‌عهد عربستان سعودی بوده، موفق شده است برنامه‌های غیر اخلاقی و بی‌بندو‌باری را در این کشور پخش و ترویج کند.
مدیر شرکت پخش آنلاین فیلم و سریال «نتفلیکس» فاش کرد که عربستان سعودی در قبال حذف ویدیوئی علیه ولی‌عهد این کشور در این شبکه، حاضر شده است به این شرکت اجازه دهد فیلم‌هایی منافی عفت عمومی و هنجارهای عمومی عربستان سعودی پخش کند.
 
«رید هستینگز»، مدیر شرکت مذکور امروز یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «سی‌.ان.ان» آمریکا گفت که در سال میلادی گذشته با فشار مقامات سعودی مجبور شده است یکی از بخش‌های برنامه «پاتریوت آکت» را از شبکه خود حذف کند.
 
او در پاسخ به سؤال مجری شبکه سی.‌ان‌.ان گفت که تصمیم به حذف این بخش از برنامه که در آن از محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی به دلیل قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار سعودی در کنسول‌گری سعودی در استانبول انتقاد شده بود، تصمیم سختی بود.
 
او گفت که شرکت مجبور شده است این فیلم را حذف و پخش آن را صرفاً به کانال این شرکت در یوتیوب محدود کند.
 
رید هستینگز در ادامه از باج مقامات سعودی به شرکت نتفلیکس پرده برمی‌داد و می‌گوید: «خُب در مقابل، ما توانستیم محتوای [تولیدی] دیگر خودمان را در نتفلیکس عربستان سعودی قرار دهیم؛ مانند برنامه‌های هم‌جنس‌بازی، بی‌بندو‌باری و آموزش سکس که در اختیار کاربران سعودی قرار گرفت».
 
مدیر نتفلیکس گفته این اقدام، به‌راحتی صورت نگرفته و نگرانی‌هایی در این باره وجود داشته ولی به گفته وی، این اقدام آن هم در عربستان سعودی، «گام خوبی» بوده است.
 
جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار سرشناس سعودی که برای روزنامه‌ واشنگتن‌پست کار می‌کرد، ۱۰ مهر ماه ۱۳۹۷ (۲ اکتبر ۲۰۱۸) بعد از ورود به کنسول‌گری سعودی در شهر استانبول ناپدید شد و بعدها مشخص شد که او در این ساختمان توسط تیم ترور بن‌سلمان به طرز فجیعی به قتل رسیده است.
 
ارزیابی و گزارش سازمان‌های امنیتی آمریکا حکایت از آن دارد که محمد بن سلمان آمر این قتل بوده است.
 
«باب وودوارد»، روزنامه‌نگار کهنه‌کار آمریکایی در کتاب خود به نام «خشم» که قرار است به زودی منتشر شود به نقل از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا نوشته که او «محمد بن‌سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی را از غائله ترور «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی نجات داده است. 
 
وودوارد در کتابش نوشته ترامپ سال ۲۰۱۸ درباره نقش بن‌سلمان در قتل خاشقچی گفت: «من او را نجات دادم. من توانستم کاری کنم که کنگره دست از سر او بردارد. توانستم  جلوی آنها را بگیرم.»