هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 19 بهمن 1401
ساعت 05:03
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 21 شهريور 1399 ساعت 21:40
جمعه 21 شهريور 1399 21:24 ساعت
2020-9-11 21:40:36
شناسه خبر : 339456
نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت، درصورت پیروزی، به حضور حدود ۲۰۰۰ نیروی آمریکایی در غرب آسیا تداوم خواهد داد.
«جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری امسال آمریکا روز پنجشنبه گفت، این کشور باید به حضور نظامی خود در غرب آسیا ادامه دهد.
 
بایدن در مصاحبه با نشریه نظامی «استارز اند استرایپز» گفت: «این جنگ‌های بی‌پایان باید خاتمه یابند. از کاهش تعداد نیروها حمایت می‌کنم. اما مشکل این است که همچنان باید بابت تروریسم و داعش نگران باشیم».
 
وی افزود در صورت تصاحب کاخ سفید، با توجه به لزوم تمرکز ارتش بر تهدیدات بالقوه‌ای نظیر چین و روسیه، کاهش قابل توجهی در بودجه نظامی آمریکا ایجاد نخواهد کرد.
 
بایدن افزود، «به ظرفیت مأموریت‌های ویژه نظامی جهت هماهنگی با متحدانمان نیاز داریم» و باید حداکثر «1500 تا 2000» نیروی آمریکایی در منطقه بمانند.
 
وی با این حال گفت، ارتش آمریکا نباید در مسائل سیاسی کشورهایی که در آن فعالیت دارند دخالت کنند و باید «گروه‌های تروریستی را که به طور مداوم در حال ظهور یافتن هستند منهدم کنند».
 
معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا در ادامه گفت: «متحدان ما [در ناتو] از شکست ما در مقابله با روسیه به شکل دیپماتیک یا هر شکل دیگر به شدت نگران هستند و بیم دارند که آمریکا در اولویت است به معنی انزوای آمریکا باشد».
 
بایدن مدعی شد: «اگر انتخاب شوم اولین کاری که می‌کنم این است و شوخی هم نمی‌کنم. با سران کشورها تماس می‌گیرم و می‌گویم آمریکا برگشته است. می‌توانید روی ما حساب کنید».
 
بعد از اظهار نظرهای مختلف و گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای درباره تصمیم دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» برای کاهش تعداد نظامیان این کشور در عراق، روز چهارشنبه سازمان تروریستی سنتکام این موضوع را تایید کرد.
 
«فرانک کنت مک‌کنزی» فرمانده سنتکام در این خصوص اعلام کرد: «آمریکا تصمیم گرفته در ماه سپتامبر، تعداد نیروهای خود در عراق را از ۵۲۰۰ نفر به ۳۰۰۰ نفر کاهش دهد».
 
با نزدیک شدن انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، ترامپ لفاظی‌های ضدجنگ خود را در ماههای اخیر افزایش داده است اما علیرغم وعده انتخاباتی ۲۰۱۶ خود مبنی بر پایان دادن به جنگ‌های ناتمام آمریکا در جهان، هیچ اقدامی در این زمینه صورت نداده است.