هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 17 آذر 1401
ساعت 23:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 20 شهريور 1399 ساعت 16:56
پنجشنبه 20 شهريور 1399 16:51 ساعت
2020-9-10 16:56:49
شناسه خبر : 339441
آخرین اطلاعات درباره کووید-۱۹ نشان می دهد که شمار مبتلایان به کرونا در جهان با تداوم صدرنشینی آمریکا از مرز ۲۸ میلیون نفر فراتر رفته است.

 بر اساس آخرین داده‌های پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلد میتر»، تاکنون ۲۸ میلیون و ۲۵ هزار و ۲۵۲ نفر در سراسر جهان به ویروس کرونای جدید (کووید -۱۹) مبتلا شده‌اند.

 

بر اساس اعلام این وبگاه، آمریکا کماکان از لحاظ تعداد بیماران کرونایی در جایگاه اول جهان قرار دارد و تاکنون ۶ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۴۷۵ مورد ابتلا به کرونا در این کشور به ثبت رسیده است.

 

۱۰ کشوری که پس از آمریکا بیشترین تعداد موارد ابتلا به کرونا را ثبت کرده‌اند به ترتیب عبارتند از: هند با ۴ میلیون و ۴۶۵ هزار و ۸۶۳، برزیل با ۴ میلیون ۱۹۹ هزار و ۳۳۲، روسیه با یک میلیون و ۴۱ هزار و ۷، پرو با ۷۰۲ هزار و ۷۷۶، کلمبیا ۶۸۶ هزار و ۸۵۶، مکزیک با ۶۴۷ هزار و ۵۰۷، آفریقای جنوبی با ۶۴۲ هزار و ۴۳۱، اسپانیا با ۵۴۳ هزار و ۳۷۹، آرژانتین با ۵۱۲ هزار و ۲۹۳ و شیلی ۴۲۷ هزار و ۲۷۷ مورد.

 

گفتنی است کووید -۱۹ نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان مرکز استان هوبئی چین مشاهده و طی مدت کوتاهی با شیوع در کشورهای جهان به پاندمی تبدیل شد.