هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 8 خرداد 1402
ساعت 09:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 20 شهريور 1399 ساعت 12:55
پنجشنبه 20 شهريور 1399 12:47 ساعت
2020-9-10 12:55:13
شناسه خبر : 339421
معاون اول روحانی گفت: شاید جایی می‌شد بهتر عمل کرد و تصمیمات دیگری گرفت، اما با وجود همه این موارد، حرکت دولت به سمت رفع مشکلات مردم بوده است.
معاون اول روحانی گفت: شاید جایی می‌شد بهتر عمل کرد و تصمیمات دیگری گرفت، اما با وجود همه این موارد، حرکت دولت به سمت رفع مشکلات مردم بوده است.
گروه سیاسی-رجانیوز: معاون اول رئیس جمهوری از باب شدن پمپاژ یأس و سبقت‌گیری‌ها در ناامیدی جامعه ابراز تأسف کرد و خطاب به کسانی که سابقه انقلابی دارند، از آنان خواست در ازای آنچه دریافت می‌کنند، به مردم خدمت کنند، نه اینکه مدام آینده را تیره و تار نشان بدهند. اسحاق جهانگیری که روز گذشته در مراسم افتتاح ۳۸۳ طرح تعاونی در سراسر کشور سخن می‌گفت، به تحریم‌ها و فشارهای امریکا اشاره کرد و گفت: وظیفه ما در دولت این است که اگر در گذشته ساعات مشخصی را به خدمت مردم اختصاص می‌دادیم، امروز بدون توجه به حاشیه‌سازی‌هایی که برخی می‌خواهند ما را درگیر آن کنند، همه انرژی خود را برای خدمت به مردم بگذاریم.
 
به گزارش رجانیوز، جهانگیری در این مراسم با بیان اینکه متأسفانه سبقت‌گیری در پمپاژ یأس و ناامیدی در جامعه باب شده است، اظهار کرد: کسانی که سابقه انقلابی دارند و الان مناصبی را هم اشغال کرده‌اند و باید در ازای آنچه دریافت می‌کنند به مردم خدمت کنند، به جای این کار، مدام حرف‌های سیاه و تاریک از آینده بر زبان می‌آورند و آینده را از آنچه هست تیره‌تر توصیف می‌کنند؛ اینان سبب می‌شوند که جامعه و نسل جوان نسبت به آینده این کشور و نظام ناامید شوند و از خود بپرسند چه آینده‌ای در انتظار آنان است؟
 
معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به برخی از تلاش‌های امریکا برای آسیب‌رسانی به اقتصاد ایران، تأکید کرد: ما از ابتدا گفتیم که مردمی کردن اقتصاد یعنی آنچه در اختیار دولت است به بخش خصوصی واگذار شود. البته قسمت غالب در مورد واگذاری‌ها همین فعال‌ کردن بخش تعاونی است که می‌دانیم از دولت هم مطالباتی دارند و آنان هم با برنامه‌ریزی برطرف خواهد شد.
 
جهانگیری گفت: وظیفه ما در دولت این است که اگر در گذشته ساعات مشخصی را به خدمت مردم اختصاص می‌دادیم، امروز بدون توجه به حاشیه‌سازی‌هایی که برخی می‌خواهند ما را درگیر آن کنند، همه انرژی خود را برای خدمت به مردم بگذاریم.
 
او ادامه داد: در این زمینه باید از منافع جناحی و جریانی و شخصی بگذریم و در شرایطی که ملت تحت تأثیر فشار تحریم‌ها و کرونا قرار دارد، طوری با خدای خود عهد و عمل کنیم که آنچه به مصلحت کشور و مردم بوده است را اجرایی سازیم.
 
جهانگیری تأکید کرد: این معنایش چنین نیست که هیچ ضعفی در مدیریت و عملکرد ما و مدیران دولتی وجود نداشته است، شاید جایی می‌شد بهتر عمل کرد و تصمیمات دیگری گرفت، اما با وجود همه این موارد، حرکت دولت به سمت رفع مشکلات مردم بوده است.
 
معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه ما برای هر مشکل اقتصادی و معیشتی مردم وقت گذاشته‌ایم و به دنبال راه‌حل بوده‌ایم، افزود: سختی‌های فراوانی هم در این راستا وجود داشته است اما در کنار همه این سختی‌ها و مشکلات و محدودیت‌هایی که با آن مواجه بودیم، تلاش کرده‌ایم که از نظر نیازهای بهداشتی و غذایی ما هیچ مشکلی را در جامعه نداشته باشیم و کشور با مسأله‌ای در این زمینه مواجه نشود و مردم هم نباید در این موارد نگرانی داشته باشند.
 
 او یادآور شد: با انجام همه این موارد، روزنه‌هایی از امید را در روزهای آتی می‌بینیم و امیدواریم که ماه‌های آینده وضعیت اقتصادی کشور بهتر از این روزها شود.
 
معاون اول رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اینکه بخش تعاون کارهای ماندگاری برای کشور انجام داده است، اظهار کرد: امروز نیز شاهد انجام قسمت دیگری از این فعالیت‌ها در کشور بودیم که بیش از ۲۶ هزار و ۶۹۱ نفر را دارای اشتغال ماندگار و تولیدی می‌کند.
 
جهانگیری افزود: ما آرمان‌های متعددی برای اقتصاد و نظام خود داشتیم و داریم و فکر می‌کنم با همه مشکلات و سختی‌ها که بر مردم و کشور وارد می‌شود هیچ وقت نباید آن آرمان‌ها را فراموش کنیم. یکی از اصلی‌ترین آرمان‌های جمهوری اسلامی استقرار عدالت در کشور و رفع فاصله‌های نگران‌کننده طبقاتی بوده است و اینکه مردم از رفاه و آسایش مناسب برخوردار باشند.
 
معاون اول رئیس جمهوری تأکید کرد: در هر شئونی از عدالت چه اقتصادی، چه اجتماعی، چه سیاسی و چه فرهنگی، شاید احساس کنیم که خیلی با آنچه می‌خواستیم، فاصله داریم اما نباید سبب شود که از آنچه هدف بوده است منصرف شویم بلکه باید با تلاش بیشتر به سمت آن حرکت کنیم.
 
جهانگیری گفت: ما با همین سیاست‌های اخیری که رهبری به عنوان اقتصاد مقاومتی ارائه کردند می‌بینیم که بخش تعاون می‌تواند بیشتر خود را نشان دهد و نقش ایفا کند.