هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 12 مهر 1400
ساعت 18:11
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 شهريور 1399 ساعت 12:48
چهارشنبه 19 شهريور 1399 12:45 ساعت
2020-9-9 12:48:34
شناسه خبر : 339389
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که قرائت بیانیه نمایندگان خوزستان در تشکر از سفر رئیس مجلس به این استان در صحن علنی خلاف آیین‌نامه داخلی بوده است.
الیاس نادران در تذکری در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس با استناد به ماده ۱۱۴ آیین‌نامه داخلی مجلس گفت:‌ بیانیه‌هایی که در صحن علنی مجلس قرائت می‌شود باید به امضای حداقل نصف مجموع نمایندگان برسد. در جلسه گذشته آقای قالیباف اجازه دادند بیانیه نمایندگان خوزستان در تشکر از سفر ایشان به این استان قرائت شود در حالی که تنها ۱۵ یا ۱۶ امضا داشت. اگر این موضوع باب شود از فردا هر ۱۵ نفر توقع دارند بیانیه‌شان قرائت شود.
 
وی در تذکر دیگری مستند به مواد ۴۰ و ۶۰ آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: در ماده ۴۰ آیین‌نامه می‌گوید انتخابات کمیسیون ویژه مطابق رویه کمیسیون‌های دیگر است و ماده ۶۰ می‌گوید این انتخابات توسط مسن‌ترین فرد عضو کمیسیون برگزار و اعضا انتخاب می‌شوند. آقای قاضی‌زاده در جلسه کمیسیون ویژه تولید آمد و من معترض نشدم زیرا برایم اهمیتی نداشت ولی برای هیأت رئیسه خیلی بد است که قفسه سینه‌اش انقدر تنگ باشد که ۵ دقیقه ریاست ما برای برگزاری انتخابات هیأت رئیسه تحمل نشود.
 
نادران خاطر نشان کرد: ایشان باید رسما از کمیسیون عذرخواهی کند زیرا حق مداخله و حضور نداشت و بی‌اجازه این کار را انجام داد.
 
نیکزاد که اداره جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: شما که پیشکسوت هستید این موضوع را آنجا مطرح می‌کردید. قطعا آقای قاضی‌زاده هاشمی که مثل شما سوابقی دارند این موضوع را می‌پذیرفتند. احتمالا تفاهم کردید و ایشان جلسه را برگزار کرده است.