هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 11 مهر 1401
ساعت 08:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 19 شهريور 1399 ساعت 12:33
چهارشنبه 19 شهريور 1399 12:28 ساعت
2020-9-9 12:33:20
شناسه خبر : 339387
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: سند ۲۰۳۰ به صورت رسمی تاکنون اجرایی نشده اما به صورت غیررسمی چون وارد بدنه آموزشی کشور شده، برخی از دستگاه‌ها و مدیران مراکز آموزشی از آن استقبال کرده‌ و متأسفانه از آن تبعیت می‌کنند.
 بیژن نوباوه‌وطن در گفتگو با خبرگزاری آنا با اشاره به هشدار رهبر معظم انقلاب در خصوص اجرای سند ٢٠٣٠ در برخی از مدارس، گفت: این سند پیش از اینکه یک سند آیین نامه‌ای یا مصوبه‌ای باشد یک سند فکری و آموزشی است.
 
وی با بیان اینکه این سند در بسیاری از مواقع در فضاهای مجازی به عنوان روش‌های مختلف تربیتی آموزش داده می‌شود، افزود: متأسفانه در بسیاری از مواقع در مدارس ما حتی شاید ناآگاهانه این سند مورد اقبال قرار گرفته و کار می‌شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بعد از تذکر رهبری استفاده از سند ۲۰۳۰ در مدارس علنی  شد، اضافه کرد: این سند به صورت رسمی تاکنون اجرایی نشده اما چون به صورت غیررسمی  وارد بدنه آموزشی کشور شده برخی از دستگاه‌ها و مدیران مراکز آموزشی از آن استقبال کرده‌ و متأسفانه از آن تبعیت می‌کنند که این بسیار خطرناک است.
 
وی با بیان اینکه اجرای سند ٢٠٣٠ در مدارس خلاف قانون است، ادامه داد: با اجرایی شدن این سند در مراکز آموزشی افراد در سبک زندگی و نوع تربیت، ناآگاهانه پیاده نظام دشمن می‌شوند.
 
نوباوه با تأکید بر اینکه با عملیاتی شدن سند ٢٠٣٠ جامعه به سمت سیاست‌های غرب حرکت خواهد کرد، گفت: عکس‌العمل خوبی برای مقابله با اجرای این سند شکل گرفته و انتظار ما این است وزارت آموزش و پرورش به‌عنوان دستگاه مسئول، مراکز آموزشی متخلف در این زمینه را شناسایی کنند.
 
این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه آموزش و پرورش باید پاسخگو نحوه تربیت دانش‌آموزان باشد، افزود: متأسفانه هنوز سازوکار قوی برای کنترل و نظارت وجود ندارد که این یک هشدار به آموزش و پرورش است.
 
 نوباوه‌وطن با تأکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی در بحث نظارتی خود به موضوع چرایی اجرای سند ٢٠٣٠ ورود خواهد کرد، گفت: باید فشار بر آموزش و پرورش آورده شود تا آن‌ها جلوی اجرای این سند را بگیرند.
 
به گزارش آنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار تصویری با مدیران آموزش و پرورش با اشاره به اصرار غربی‌ها برای نفوذ در آموزش‌وپرورش کشورها با انگیزه تحمیل سبک زندگی غربی، از سند ۲۰۳۰ و یا نفوذ در آموزش‌وپرورش برخی کشورهای منطقه به‌عنوان نمونه یاد کردند و گفتند: امروز فلسفه اجتماعی غرب در خود غرب شکست خورده و مظاهر فسادانگیز آن از هالیوود تا پنتاگون کاملاً نمایان است.
 
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر حساسیت در مقابل نفوذ دشمن افزودند: دشمن قصد دارد کاری را که به‌وسیله نظامی از انجام آن ناتوان است، با نفوذ و از راه‌هایی مانند سند ۲۰۳۰ و ساختن انسان‌هایی تربیت کند که مثل او فکر و اهداف عملیاتی او را پیاده کنند تا زمینه غارت ملت‌ها فراهم شود.