هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 27 خرداد 1403
ساعت 19:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 18 شهريور 1399 ساعت 10:53
سه شنبه 18 شهريور 1399 10:51 ساعت
2020-9-8 10:53:59
شناسه خبر : 339312
سخنگوی نظامی ارتش یمن از حمله مجدد انصارالله با سه پهباد به فرودگاه بین المللی «ابها» در عربستان سعودی خبر داد.
سخنگوی نظامی ارتش یمن از حمله مجدد انصارالله با سه پهباد به فرودگاه بین المللی «ابها» در عربستان سعودی خبر داد.

گروه مقاومت-رجانیوز: سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن اظهارداشت: این حمله در چهارچوب واکنش طبیعی به تشدید حملات ائتلاف تجاوز به یمن و محاصره مداوم این ملت صورت گرفته است.

 

به گزارش رجانیوز، سرتیپ یحیی سریع گفت: این حمله منجر به تعطیلی این فردوگاه به مدت چند ساعت شد.

 

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد: این عملیات در پاسخ به جنایات مستمر متجاوزان علیه یمن و محاصره ظالمانه این کشور صورت گرفته است.

 

گفتنی است؛ مواضع نظامی و اهداف حساس در فرودگاه بین المللی «ابها» پیوسته در معرض پاسخ پهپادی و موشک های بالستیک یمن قرار می گیرد در این حمله ها خسارت های سنگینی به تأسیسات دشمن وارد آمده و باعث اختلال در حرکت ناوبری شده است. .

 

در 11 آوریل 2018 نیروهای مسلح یمن برای اولین بار فرودگاه ابها در منطقه عسیر در جنوب عربستان با پهپاد «قاصف کی 1» را مورد حمله قرار دادند که این حمله دقیقا به هدف خورد.

 

در 12 ژوئن گذشته نیز ارتش و کمیته های مردمی یمن با یک فروند موشک کروز این فرودگاه را دوباره هدف قرار دادند در که این حمله برج دیده بانی فرودگاه منهدم شد.

 

فرودگاه بین المللی «ابها» در منطقه عسیر در جنوب غرب عربستان در 18کیلومتری ضلع جنوب غربی واقع و در نوامبر 1977 افتتاح شده است.

 

همچنین وبگاه «المسیرة» بیان کرد که اهداف مورد نظر به صورت دقیق هدف قرار گرفته‌اند.

 

ائتلاف سعودی طی هفته‌ای اخیر ده‌ها حمله هوایی به استان‌های شمال غربی و استان صنعاء که در کنترل دولت نجات ملی است، انجام داده و در این حملات شمار زیادی غیرنظامی کشته یا زخمی شده‌اند.

 

عربستان سعودی و امارات از ششم فروردین ۱۳۹۴ علیه یمن و انقلاب این کشور اعلان جنگ کرده و شدیدترین حملات هوایی را علیه این کشور داشته‌اند.

 

با گذشت بیش از پنج سال از تهاجم این دو کشور در قالب ائتلاف ضد یمنی، اهداف اعلام شده از این لشکرکشی نه‌تنها محقق نشده که یمن در آستانه تجزیه به سه بخش است و عربستان سعودی چشم طمع به استان‌های شرقی مانند المهره دوخته و امارات با مزدوران یمنی خود موسوم به شورای انتقالی جنوب، استان‌های جنوبی از عدن و أبین گرفته تا جزیره سقطری را به اشغال خود درآورده است.

 

در حال تکمیل...