هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 24 فروردين 1403
ساعت 18:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 16 شهريور 1399 ساعت 11:54
يكشنبه 16 شهريور 1399 11:46 ساعت
2020-9-6 11:54:20
شناسه خبر : 339196
دو خبرنگار رسانه محلی اهل ماسال در پی اعتراض به پدیده شوم آزار جنسی در یک رشته ورزشی در این شهرستان، به حبس محکوم شدند.
دو خبرنگار رسانه محلی اهل ماسال در پی اعتراض به پدیده شوم آزار جنسی در یک رشته ورزشی در این شهرستان، به حبس محکوم شدند.
گروه اجتماعی-رجانیوز: تابستان سال گذشته اطلاعات و مستنداتی در خصوص اتفاق شوم آزار جنسی برخی ورزش‌آموزان نوجوان در شهرستان ماسال به دست‌اندرکاران رسانه محلی «ماسال نیوز» رسید. عوامل این رسانه با توجه به حساسیت موضوع، ابتدا آن را به‌صورت محرمانه به نهادهای مسئول در این شهرستان اطلاع دادند اما پس از گذشت یک ماه و سکوت آن نهادها، بدون ذکر اسم، اقدام به اطلاع‌رسانی ماجرا در رسانه ماسال‌نیوز کردند.
 
به گزارش رجانیوز، مدتی بعد اما با شکایت سه مربی فوتبال این شهرستان، پای مدیر مسئول و سردبیر ماسال‌نیوز به دادگاه کشیده شد. شکایت این مربیان در حالی صورت گرفته بود که در هیچ یک از مطالب این سایت خبری؛ نامی از هیچ کدام از مدارس فوتبال و یا مربیان ذکر نشده بود.
 
با شکایت این مربیان، پرونده سید هادی منفرد؛ مدیر مسئول و عبدالرضا استودان سردبیر ماسال نیوز پس از طی مراحل دادرسی وارد دادگاه مطبوعات شد و با نظر اعضای هیئت منصفه این دادگاه، مدیران این پایگاه خبری با استناد به ماده ۷۴۶ قانون مجازات اسلامی مجرم شناخته شدند.
 
همچنین در پی انتشار مطالبی در ماسال نیوز در انتقاد به تخریب دکه های موقت و سیار حاشیه جاده ییلاق ماسال، جواد قانع رئیس منابع طبیعی ماسال، از سید هادی منفرد به عنوان مدیرمسئول این سایت خبری اعلام شکایت کرد.
 
در این پرونده نیز علی رغم وجود حرف و حدیث های فراوان به دلیل به کار بردن عنوان «غارتگری به سبک مسئولان ماسال»، که از مطالب دریافتی مخاطبان سایت بود مدیرمسئول ماسال نیوز مجرم شناخته شد.
 
در نهایت این دو خبرنگار به 9 و 4 ماه حبس تعزیری (و 15 و 8 ماه حبس تعلیقی) محکوم شدند و سه روز قبل، دادگاه تجدیدنظر نیز این حکم را تأیید کرد.