هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 12 بهمن 1401
ساعت 23:35
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 14 شهريور 1399 ساعت 20:19
جمعه 14 شهريور 1399 20:13 ساعت
2020-9-4 20:19:52
شناسه خبر : 339151
قیمت نفت در اطراف 44 دلار در هر بشکه باقی مانده است و در آستانه ثبت بیشترین کاهش هفتگی از ماه ژوئن قرار دارد، زیرا آمارهای تقاضای ضعیف برای نفت بر نگرانی‌ها در مورد کندی بهبود اقتصادی افزوده است.
 
ثبات قیمت نفت در 44 دلار
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، آمارهای دولتی آمریکا نشان داد که تقاضای داخلی بنزین کاهش یافته است. آمارهای رسمی هم نشان داده است، ذخایر محصولات پالایشی نیمه سنگین در سنگاپور، قطب نفتی آسیا به بالاترین رقم در 9 سال گذشته رسیده است.
 
هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 13 سنت افزایش 44.20 دلار و هر بشکه نفت خام آمریکا با 17 سنت افزایش 41.54 دلار معامله شد.
 
نفت برنت در آستانه ثبت کاهش 2.3 درصدی و نفت خام آمریکا در آستانه ثبت نخستین هفته کاهشی در 5 هفته گذشته قرار گرفته است.
 
موردی که امروز روی آن تمرکز می‌شود، ارقام فرصت‌های شغلی در بخش غیرکشاورزی امریکاست که منتشر خواهد و اگر میزان استخدام با سرعت بیشتری از پیش بینی کاهش یابد، انتظار می‌رود که جرقه فروش زده شود.
 
 استفان برناک، تحلیلگر بازار گفت: «نگرانی در مورد تقاضا مرکز توجه تاجران است.»
 
«گزارش امروز فرصت‌های شغلی امریکا در بخش غیرکشاورزی به دقت رصد خواهد شد و ارقام ناامیدکننده می‌تواند کاتالیست کاهش بعدی باشد.»
 
به گفته تحلیلگران FGE، افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در جهان و اعمال دوباره قرنطینه‌ها می‌تواند امید به کاهش ذخایر نفت را کاهش دهد. فشار بر پالایشگاه‌ها باقی می‌ماند تا فعالیت های خود را پایین نگاه دارند.
 
تحلیلگران موسسه اف جی ای گفتند، افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در سطح جهان و قرنطینه مجدد شهرها موجب کاهش امیدها نسبت به مصرف نفت ذخیره شده ماه‌های اخیر خواهد شد.