هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 12 بهمن 1401
ساعت 23:10
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 12 شهريور 1399 ساعت 23:19
چهارشنبه 12 شهريور 1399 23:17 ساعت
2020-9-2 23:19:11
شناسه خبر : 339076
امروزه بستر اینترنت فقط زمینه خرید و فروش را مهیا نکرده است.

این دنیای مجازی حتی می تواند بستری برای آموزش باشد. مهدکودک آنلاین و مدرسه از جمله نمونه هایی از این بسترهای آموزشی رایج هستند که امروزه با وجود ویروس کرونا مورد استقبال فراوان قرار گرفته است.

رامو، مدرسه و مهد کودک آنلاینی است که مسیر موفقیت را به فرزندان شما نشان می دهد. خلاقیت و مهارت توسط این مدرسه مجازی در کودکان نهادینه می شود. مزایایی زیاد و مطلوب برای عصر حاضر دارد. البته معایبی دارد که می توان آن ها را نادیده گرفت.

 

 

معمولا بچه ها در سنین پایین، به دلایل مختلف به یک مهد کودک سپرده می شوند. گاهی پدر و مادرها شاغل هستند و بچه ها نیاز دارند تا سرگرم شوند. در چنین مواقعی، اماکن این چنینی، واقعا کار شما را راه می اندازند. گاهی نیز کودک نیاز دارد تا با بچه های دیگر تعامل داشته باشد. یک دلیل مهم و اساسی، آموزش دیدن فرزند شما در این مجموعه هاست. برخی مهدها به صورت مجازی راه اندازی شده اند. تعدادی از آن ها همانند رسانه رامو، در بستر اینترنتی خدمات خود را ارائه می دهند. در ادامه با این تعابیر و جنبه های مختلف آن بیشتر آشنا خواهید شد. اگر شکل گیری افکار و اهداف فرزند خود را در همین ابتدای راه می پسندید با ما همراه باشید.

 

 

مهد کودک آنلاین چیست؟

آیا تا به حال ساختار و کارکرد یک مهد کودک را دیده اید؟ به نظر شما انتقال این ساختار به فضای مجازی ممکن است ؟ اگر به صورت آنلاین در بیاید تغییرات آن مثبت است یا منفی؟ مهد کودک آنلاین همان نمونه حقیقی است که در آن ظاهر و میزان هزینه، مطلوب تر شده است. فضا از ساختمان به یک سایت اینترنتی با طرحی کودکانه و جذاب تغییر پیدا می کند. همانند نمونه حقیقی، مربی آموزشی برای بخش های مختلف دارد. اما در جدول هزینه برای مدیریت، بسیار  به صرفه تر است. هزینه حامل های انرژی، آب و برق حذف می شود. اجاره مکانی مورد نظر برای راه اندازی آن، دیگر لزومی ندارد. در این بین به میزان زیادی صرفه جویی اقتصادی می گردد. اما طراحان این گونه سایت ها باید در طراحی، از فضایی رنگارنگ همراه شخصیت های محبوب کودکان استفاده کنند. در این صورت بچه ها جذب این مجموعه ها می شوند و اوقات لذت بخشی را سپری می نمایند. آن ها با داشتن هر وسیله ای که به اینترنت متصل می شود می توانند در کلاس حاضر شوند. تلویزیون، گوشی و لب تاپ از جمله این وسایل مهم است. مسئولان این مراکز اینترنتی باید متناسب با سن مخاطب، آموزش های خود را در نظر بگیرند. آن ها برای شروع کار همانند یک مرکز حقیقی به مجوز های لازم نیازمندند. بدون این مجوزها اجازه ندارند کار خود را آغاز نمایند.

مهد کودک آنلاین یا مهد کودک حقیقی، کدام را انتخاب کنیم؟

اگر بخواهید میان یک مهد کودک آنلاین و نمونه حقیقی یکی را برگزینید، کدام را انتخاب می کنید؟ بیاید ببینم کدام یک برای شما مزایای بیشتری دارد. برای نمونه مجازی لزومی ندارد فرزند شما از خانه بیرون برود. در کنار شما با کمترین فاصله بازی می کند، سرگرم می شود و یاد می گیرد. شما در هر لحظه ناظر نوع یادگیری و مطالب ارائه شده به او هستید. در این روش نگرانی شما بسیار کمتر خواهد بود. به هر حال محیط بیرون از خانه خطرات زیادی را برای بچه ها به همراه خواهد آورد. اما آموزش های آنلاین به دلیل مهیا بودن در هر مکانی و داشتن امنیت محیطی حائز اهمیت هستند. حتی اگر در مسافرت باشید باز کودک شما از آموزش و برنامه ها عقب نمی ماند.  هزینه رفت و آمدی نیز متحمل نخواهید شد. البته برای کسانی که شاغل هستند شاید این نمونه مجموعه ها مطلوب نباشد. زیرا می خواهند که کودک شان در محیط خانه تنها نباشد. پس وقتی به محل کار خود می روند فرزندشان را به یک مکان حقیقی می سپارند.

 

 

آموزش در مهد کودک آنلاین

آموزش های یک مهد کودک آنلاین، باید اصولی و براساس برنامه ای هدفمند باشد. بچه ها در سنین پایین، محدوده 3 تا 6 سالگی آمادگی آموزش های اجتماعی و هوشی را دارند. آن چه که در این سنین پایین فرا می گیرند تاثیر بسزایی روی شخصیت آن ها می گذارد. در ضمن این اثر، به موفق شدن آن ها در آینده نیز کمک خواهد نمود. در آموزش ها باید بر اساس سن، بهره هوشی و فاکتور هایی مختلف بچه ها تقسیم بندی شوند. مهارت های اجتماعی، فعالیت های گروهی و هوشی بخشی از برنامه های این مراکز است. در این جا آموزش ها در قالب  بازی و سرگرمی، برنامه و موسیقی به مخاطبان، ارائه می شود. این ها مسیر و راه را برای کارهای گروهی و تعاملات گوناگون آماده می کند. ضمن این که ذهنی خلاق و پویا نیز پیدا می کنند.

 

 

 

رامو، مهد کودک آنلاین برای کودکان

مراکز متعددی امروزه در فضای مجازی اقدام به آموزش های آنلاین برای گروه های مختلف کرده اند. مهد کودک آنلاین یکی از این گروه بندی های مهم برای فرزندان کم سن شما است. رامو یکی از این مراکز راه اندازی شده در این زمینه محسوب می شود. تمامی خصوصیات مهد های آنلاین را دارد. اما یکسری مزیت ها  را در کنار آن ها نیز داراست. برنامه های رامو به صورت دوره ای و مستمر است. یادگیری از این طریق به طور حتم در حافظه فرد می ماند و جزئی از وجود او می شود. به بیانی دیگر بخشی از ذات او شده و در رفتار و اعمال او نهادینه می شود. رسانه مجازی رامو راهی را برای موفقیت و متخصص نمودن افراد در آینده مهیا کرده است.