هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 19 بهمن 1401
ساعت 04:05
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 10 شهريور 1399 ساعت 19:01
دوشنبه 10 شهريور 1399 18:56 ساعت
2020-8-31 19:01:59
شناسه خبر : 338942
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به پرواز اولین هواپیمای تجاری رژیم صهیونیستی به امارات، این سفر را خنجری از پشت به ملت فلسطین توصیف کرد. جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، امروز (دوشنبه)، بار دیگر، در بیانیه‌ای به عادی‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.
به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه خبری شبکه «المیادین»، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در این خصوص گفت: «حکام ابوظبی با امضای توافق ننگ با رژیم صهیونیستی به ادامه گناه عادی‌ سازی روابط اصرار می‌ورزند».
 
در ادامه این بیانیه آمده است: «سفر هیأت آمریکایی-اسرائیلی به امارات خنجری به پشت ملت فلسطین است».
 
حماس همچنین تأکید کرد: «موضع حکام امارات تاریخ را تغییر نخواهد داد و پذیرش و وجودی برای اشغالگران در اذهان مردم ایجاد نخواهد کرد».
 
حماس در ادامه هشدار داد: «درباره ادامه این راه و پیامدهای آن بر امنیت ملی عرب و حقوق ثابت مردم فلسطین هشدار می‌دهیم».
 
این بیانیه واکنشی است به نخستین پرواز تجاری میان رژیم صهیونیستی و امارات که لحظاتی پیش در فرودگاه بین‌المللی ابوظبی بر زمین نشست.
 
شبکه صهیونیستی «کان‌نیوز»، امروز در خصوص این پرواز گزارش داده بود که «انور قرقاش» وزیر مشاور امور خارجه دولت امارات عربی متحده با حضور در فرودگاه ابوظبی از هیأت اسرائیلی به سرپرستی «مئیر بن‌شبت» مشاور امنیت داخلی این رژیم استقبال خواهد کرد.
 
در این پرواز یک از رژیم صهیونیستی به سرپرستی بن‌شبت و یک هیأت آمریکایی به سرپرستی «جرد کوشنر» داماد و مشاور ارشد رئیس‌جمهور آمریکا حضور دارند.
 
دو هفته قبل بود که واشنگتن، ابوظبی و تل‌آویو طی بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که با وساطت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، «محمد بن‌زاید» ولی‌عهد ابوظبی و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل به توافق رسیدند که از این به بعد همکاری و روابط مشترک داشته باشند.