هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 17 آذر 1401
ساعت 22:48
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 10 شهريور 1399 ساعت 18:52
دوشنبه 10 شهريور 1399 18:45 ساعت
2020-8-31 18:52:06
شناسه خبر : 338940
چند منبع دولتی عراقی به خبرگزاری فرانسه گزارش دادند که رئیس جمهور فرانسه روز چهارشنبه آِینده به عراق سفر خواهد کرد.
 
منابع دولتی عراقی،‌ امروز (دوشنبه)، به خبرگزاری فرانسه خبر دادند که «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور  فرانسه روز چهارشنبه آینده به بغداد سفر خواهد کرد.
 
پایگاه خبری شبکه «اسکای نیوز» به نقل از خبرگزاری فرانسه گزارش داد که منابع یادشده خبر داده‌اند ماکرون در اولین سفر رسمی خود به عراق روز چهارشنبه وارد این کشور خواهد شد.
 
این منابع در ادامه گفتند: «سفر رئیس‌جمهور فرانسه در راستای اعلام ایستادگی در کنار عراق در مقابله با بحران‌ها صورت می‌گیرد».
 
یک منبع دولتی عراقی در این خصوص به خبرگزاری فرانسه گفت که ماکرون «با نخست‌وزیر و رئیس‌جمهور عراق دیدار خواهد کرد و امید است که وی با برخی از سیاستمداران اثرگذار دیدار کند».
 
دو مقام دیگر عراقی نیز این سفر را تأیید کردند. با این حال،‌ کاخ الیزه تا به این لحظه بیانیه‌ای در خصوص این سفر صادر نکرده است.
 
طبق گفته منابع عراقی در این دیدار بر موضوع «حاکمیت» عراق تمرکز خواهد شد.
 
این منابع همچنین گزارش دادند:‌ «انتظار می‌رود برخی اعضای ارشد و رهبران کُردهای عراق برای دیدار ماکرون به بغداد بیایند با توجه به اینکه رئیس‌جمهور فرانسه در اربیل توقف نخواهد داشت چنان که بسیاری از مقامات خارجی در سفر به عراق انجام دادند».
 
این گزارش در حالی منتشر می‌شود که «فلورنس پارلی»‌ وزیر دفاع فرانسه، شامگاه روز چهارشنبه هفته گذشته، وارد بغداد شد و با برخی مقامات عراقی از جمله «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر و «برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق دیدار کرد.