هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 19 مهر 1400
ساعت 10:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 29 مرداد 1399 ساعت 16:30
چهارشنبه 29 مرداد 1399 16:27 ساعت
2020-8-19 16:30:46
شناسه خبر : 338615
از گفته‌های اصلاح طلبان رادیکال پس از انتخابات مجلس یازدهم این گونه برمی‌آمد که نمی‌توان امیدی به انتخابات ١٤٠٠ داشت. حتی سخن جدید عباس عبدی مبنی بر احیای نخست وزیری را هم می‌توان بخشی از این راهبرد ارزیابی کرد.

روزنامه صبح نو در سرمقاله خود به موضوع انتخابات سال 1400 و موضع اصلاح‌طلبان درباره این انتخابات پرداخته است که متن آن در ادامه می‌آید.

 

از گفته‌های اصلاح طلبان رادیکال پس از انتخابات مجلس یازدهم این گونه برمی‌آمد که نمی‌توان امیدی به انتخابات ١٤٠٠ داشت و قصدشان این بود تا با گل آلود کردن آب این انتخابات، به مشروعیت نهاد انتخابات حمله کنند. گفته‌های علوی‌تبار و خویینی‌ها در این راستا ارزیابی می‌شد. حتی سخن جدید عباس عبدی مبنی بر احیای نخست وزیری را هم می‌توان بخشی از این راهبرد ارزیابی کرد.

 

این راهبرد گویا تغییراتی کرده است و آن طور که حجاریان می‌گوید، اصلاح طلبان حتی  به صورت حداقلی باید در قدرت حاضر باشند. مهم‌ترین دلیل این تغییر راهبرد را باید در افزایش شانس پیروزی بایدن جست‌وجو کرد. پیروزی دموکرات‌ها به مثابه یک پنجره جدید برای اصلاح‌طلبان تصور می‌شود که ذیل آن می‌توانند دوباره میان اقتصاد و سیاست خارجی پیوند برقرار کنند. در این میان دو نکته باید از سوی جریان انقلابی مراقبت شود. اول آنکه این جریان با نادیده گرفتن شانس اصلاح‌طلبان نباید متکثر و متعدد شود و دوم در سطح اجتماعی و رسانه‌ای باید ضررهای پیوند سیاست خارجی و اقتصاد مطرح شود تا زمینه زمزمه سازش فراهم نگردد.