هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 12 مهر 1401
ساعت 08:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 27 مرداد 1399 ساعت 17:33
دوشنبه 27 مرداد 1399 17:26 ساعت
2020-8-17 17:33:09
شناسه خبر : 338579
اولین جلسه دادگاه محمد امامی یکی از متهمانی که نامش بارها و بارها در پرونده های مربوط به بانک سرمایه و هادی رضوی مطرح شده بود، برگزار شد.
اولین جلسه دادگاه محمد امامی یکی از متهمانی که نامش بارها و بارها در پرونده های مربوط به بانک سرمایه و هادی رضوی مطرح شده بود، برگزار شد.
گروه فرهنگ-رجانیوز: محمد امامی تهیه کننده برخی سریال‌های پر مخاطب است که نامش بارها در خلال رسیدگی به پرونده‌های مربوط به بانک سرمایه و به خصوص پرونده هادی رضوی و احسان دلاویز مطرح شد.
 
پس از گذشت ماه‌ها از رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با این فرد، حال از  روز گذشته نوبت به محاکمه این متهم رسیده است.
 
به گزارش رجانیوز، اولین جلسه دادگاه محمد امامی یکی از متهمانی که نامش بارها و بارها در پرونده های مربوط به بانک سرمایه و هادی رضوی مطرح شده بود و ۳۲ متهم دیگر، به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
 
در این جلسه قهرمانی نماینده دادستان به قرائت بخش اول کیفرخواست ۲۴۰ صفحه‌ای متهمان و دلایل انتساب جرم پرداخت.
 
رسول قهرمانی در بیستمین جلسه محاکمه پرونده مدیران بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی و پس از پایان دفاعیات مجید زاهدی یکی از متهمین این پرونده اظهار کرد: بر اساس تحقیقات و بررسی‌هایی که انجام داده‌ایم زاهدی پاشنه آشیل محمد امامی است.
 
قهرمانی افزود: آقای سید محمد امامی و سید هادی رضوی برای غارت بانک به هم پاس‌کاری می‌کردند به این شکل که آقای رضایی برای گرفتن وام ۱۰ درصد سپرده می‌گذاشت و ۵۰ درصد وثیقه مورد نیاز به صورت غیرقانونی به ۳۰ درصد تقلیل می‌یافت و رضوی در ادامه از بانک می‌خواست به جای وثیقه پول سپرده بگذارد.
 
وی تاکید کرد: امامی در اینجا ایفای نقش می‌کرد و پول مورد نیاز را به سپرده می‌گذاشت.
 
قهرمانی ادامه داد: بعد از اینکه تسهیلات ۶۰ میلیاردی و ۳۰ میلیاردی به آقای رضوی پرداخت می‌شد، اول اقدام به خرید ملک و خودرو می‌کند و سپس ملک مورد نظر را به جای وثیقه در رهن بانک می‌گذارد و پول‌های آقای امامی بازگردانده می‌شود.
 
پس از قرائت بخش اول کیفرخواست از سوی نماینده دادستان، قاضی مسعودی مقام با اعلام ختم جلسه گفت: جلسه بعدی دادگاه متعاقباً اعلام خواهد شد.
 
محمد امامی در کنار محمدرضا گلزار
 
بیشتر بخوانید:
 

لازم به ذکر است که سال گذشته تعدادی از هنرمندان با ارسال نامه‌ای به قوه قضائیه در خواست آزادی متهم امامی را داشتند اما سخنگوی قوه قضائیه این نامه را غیرهنرمندانه خواند.

 

محمد امامی و فاطمه معتمدآریا