هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 19 مرداد 1399 ساعت 16:57
يكشنبه 19 مرداد 1399 16:45 ساعت
2020-8-9 16:57:58
شناسه خبر : 338371
محمد اسلامی گفت: یک شرکت انگلیسی، خط هوایی جدیدی باز کرده تا با قیمت بسیار پایین شرکت‌های هواپیمایی را ترغیب به عبور از شرق عراق کند.
محمد اسلامی گفت: یک شرکت انگلیسی، خط هوایی جدیدی باز کرده تا با قیمت بسیار پایین شرکت‌های هواپیمایی را ترغیب به عبور از شرق عراق کند.
گروه سیاسی-رجانیوز: وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان هواپیمایی کشور و  مدیرعامل ایران‌ایر با بیان اینکه آسمان ایران از امن‌ترین آسمان‌های دنیا به شمار می‌رود، گفت: آسمان ایران به عنوان استراتژیک‌ترین آسمان برای پرواز‌های عبوری است، البته شیطنت‌هایی هم در این بخش صورت گرفته و به دلیل مداخلات استکبار جهانی که وانمود می‌کند آسمان ایران ناامن است برخی اطلاعیه‌هایی را صادر کرده است.
 
به گزارش رجانیوز، اسلامی بیان کرد: یک شرکت انگلیسی در منتها علیه خط شرقی عراق یک خط هوایی باز کرده و به قیمت بسیار نازل شرکت‌های هواپیمایی را ترغیب به عبور از این منطقه می‌کند.
 
وی افزود: کاهش پرواز‌ها به ویژه پرواز‌های خارجی به دلیل شیوع کرونا بوده و ما در خصوص آسایش میزان پرواز‌های خارجی اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.
 
اسلامی گفت: با روشنگری سعی خواهیم کرد برخی مداخلات را از سر راه برداریم.
 
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: سفر هوایی بخشی از بیماران کرونایی کاملاً تکذیب می‌شود و طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا جا به جایی و یا خروج فرد کرونایی و حرکت آن‌ها در خارج از منزل جرم است و تاکنون هم شرکت‌های هواپیمایی افراد بیمار کرونایی را جا به جا نکرده‌اند.
 
این مقام مسئول افزود: بنابراین به هیچ عنوان این امکان وجود ندارد که بیمار کرونایی با هواپیما مسافرت کند.
 
به گفته اسلامی همچنین در تمامی فرودگاه‌های کشور تب‌سنجی انجام می‌شود و در صورتی که فردی مشکوک به کرونا باشد از ورود او به داخل هواپیما یا فرودگاه‌ها جلوگیری می‌شود.
 
این مقام مسئول همچنین درباره بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی هم گفت: جعبه سیاه DVR و CVR جعبه‌های سیاه هواپیمایی اوکراینی در کشور فرانسه بازخوانی شده و محتوای آن‌ها با هم تطبیق داده شده‌اند و منتظر گزارش نهایی هستیم.
 
او یادآور شد: کشور‌های دیگری هم در این خصوص بیانیه صادر کرده اند که برای ما هیچ اهمیتی ندارد و ما طبق آنکس تیز و ایکائو کار خود را انجام می‌دهیم.
 
وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ناوبری آسمان کشور را انجام می‌دهد و این کار عملیاتی است و این به نوعی کالیبراسیون سیستم است که ایمنی پرواز را تعیین می‌کند.
 
اسلامی در پایان تصریح کرد:‌ درباره خرید فلای چک هم آقای عابدزاده توضیح دادند، در حال حاضر ابهامی از سوی دستگاه‌های نظارتی وجود دارد و گزارش اگر بر اساس حقیقت باشد ما حتما برخورد می‌کنیم، اما اینکه با آبروی اشخاص و نظام برخورد شود، درست نیست و باید مشکلات در فضای خودمان بررسی شود.