هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 8 مهر 1400
ساعت 16:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 13 مرداد 1399 ساعت 12:45
دوشنبه 13 مرداد 1399 12:36 ساعت
2020-8-3 12:45:10
شناسه خبر : 338273
 ۲۴ خرداد ماه شریعتی استاندار خوزستان، وعده داد که طی ۵۰ روز آینده فاز نهایی آبرسانی به غیزانیه تکمیل شده و به بهره برداری برسد. روز گذشته ۱۲ مرداد ۹۹، مهلت  ۵۰ روزه استاندار خوزستان به پایان رسید، اما آب به مردم غیزانیه نرسید.
۲۴ خرداد ماه شریعتی استاندار خوزستان، وعده داد که طی ۵۰ روز آینده فاز نهایی آبرسانی به غیزانیه تکمیل شده و به بهره برداری برسد. روز گذشته ۱۲ مرداد ۹۹، مهلت ۵۰ روزه استاندار خوزستان به پایان رسید، اما آب به مردم غیزانیه نرسید.

گروه اجتماعی-رجانیوز: روزهای ابتدایی خرداد ماه سال جاری مردم غیزانیه برای شنیده شدن صدای اعتراضشان به بی آبی، جاده‌ی ترانزیتی اهواز-امیدیه را با آتش زدن چند لاستیک فرسوده بستند که با دخالت نیروی انتظامی همراه شد.

 

انتشار تصاویری از برخورد نیروی انتظامی با مردم معترض، باعث شد تا افکار عمومی به سمت این منطقه که سالهاست با مشکلات آبی دست و پنجه نرم می‌کند، جلب شود.

 

از همین رو 24 خرداد ماه شریعتی استاندار خوزستان، وعده داد که طی 50 روز آینده فاز نهایی آبرسانی به غیزانیه تکمیل شده و به بهره برداری برسد. روز گذشته 12 مرداد 99، مهلت 50 روزه استاندار خوزستان به پایان رسید، اما آب به مردم غیزانیه نرسید.

 

به گزارش رجانیوز، این اولین باری نیست که وعده‌های مسئولین استانی منطقه مبنی بر رفع مشکلات آبرسانی به غیزانیه عملی نمی‌شود.

 

چهارم خرداد ماه سال جاری شریعتی استاندار خوزستان برای برطرف کردن مشکلات آب منطقه، وعده یک ماهه داده و گفته بود: ظرف دو هفته آینده آب به مشرحات و بخش غیزانیه بزرگ می‌رسد. شش کیلومتر از خط لوله آب فرسوده است که تا یک ماه دیگر برای تامین آب شرب پایدار تکمیل خواهد شد.

 

همان زمانی که فیلم اعتراضات مردم غیزانیه منتشر شد، یک فیلم نیز از حضور استاندار خوزستان به همراه مدیر آبفای استان در غیزانیه منتشر شد که مربوط به سال 95 بود. در فیلم منتشره مدیر آبفای خوزستان به استاندار وعده می‌دهد که در عرض دو ماه مشکلات آب غیزانیه را حل و فصل کند.

 

چهاردهم خرداد سال جاری نیز 12 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سفری که به غیزانیه داشتند، ضمن مشاهده وضعیت مردم منطقه، از مسئولین اجرایی استان خواستند که هرچه سریعتر مشکلات را رفع کنند. در همین رابطه عباس گلرو نماینده مردم سمنان با خطاب قرار دادن استاندار خوزستان، گفت: شما در حال ارسال نفت و گاز به کل مملکت هستید؛ آقای استاندار و آقای مسؤول، شما اینجا چه کاره هستید؟ چرا گوش دولت و مجلس را نمی‌پیچانید و نمی‌گویید که در دو قدمی شما مردم در گرمای شدید و بی‌آبی به سر می‌برند، شرایطی که آن را حتی با وجود کلاه آفتابی برای دو دقیقه نتوانستم تحمل کنم. من اگر به جای استاندار خوزستان بودم درِ اینجا را به روی دولت تخته میکردم و اجازه نمیدادم که منافع اینجا به جای دیگری برود؛ ما اول باید به غیزانیه برسیم، مردمی که در طول ۸ سال جنگ تحمیلی سینه سپر کردند و خون و جان دادند اما حالا باید شاهد این باشند که ثروت از زیر پایشان برای جاهای دیگر کشیده می‌شود.

 

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز نیز با اشاره به وعده های عملی نشده مسئولین گفته بود: مسئولان اعم از استاندار و مدیران کل یا نباید به مردم وعده دهند یا اینکه به وعده های خود پایبند باشند.

 

چند سالی می‌شود که مردم خوزستان، به‌خصوص اهالی اهواز با کمبود آب مواجه هستند. نبود شبکه آب‌رسانی و فاضلاب، بلای جان مردم شده است. به همین دلیل هر از گاهی شاهد اعتراض مردم به عدم توجه مسئولین به این منطقه هستیم و با توجه به عملی نشدن وعده های اخیر مسئولین، به نظر می‌رسد که قرار نیست به این زودی ها مشکلات مردم غیزانیه رفع شود.