هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 17 آذر 1401
ساعت 23:28
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 6 مرداد 1399 ساعت 16:28
دوشنبه 6 مرداد 1399 16:24 ساعت
2020-7-27 16:28:17
شناسه خبر : 338172
مشاور انواع مهارت‌های لازم روان درمانی را دارد و مشاوره روانشناسی کمک می‌کند از زاویه‌ تازه‌ای به مسائل و مشکلاتمان نگاه کنیم و این مزیت بسیار راهگشا است.
مشاور انواع مهارت‌های لازم روان درمانی را دارد و مشاوره روانشناسی کمک می‌کند از زاویه‌ تازه‌ای به مسائل و مشکلاتمان نگاه کنیم و این مزیت بسیار راهگشا است.

بسیاری از مسائل و مشکلات روزمره افراد از محدود بودن تجربه و دانش آن‌ها ناشی می‌شود و به همین دلیل همه در مورد مسائل مختلف نیازمند یک مشاور آگاه و باتجربههستیم. بحران‌های عاطفی و برخی تغییرات روند زندگی فشار زیادی را به افراد وارد می‌کند در این شرایط در اختیار داشتن یک همراه متخصص که افراد را با واقعیت‌ها روبه‌رو کند یک ضرورت است که کمک می‌کند تصمیم درست گرفته شود. در این مطلب به مساله مشاوره روانشناسی و ویژگی‌های یک روانشناس خوب می‌پردازیم. دانستن این نکات به شما کمک می‌کند بهترین فرد را برای مشورت انتخاب کنید.

 

ویژگی‌های یک روانشناس خوب 

مشاور اهل نصیحت و قضاوت نیست، این بهترین ویژگی‌ است که باعث آرامش قلب می‌شود و کمک می‌کند با خیال راحت سراغ یک مشاور بروید. در زندگی هر بار با نصیحت و قضاوت مواجه می‌شویم بدترین تجربه به اشتراک گذاشتن احساساتمان با دیگران خواهد بود و باعث بیزاری از مشورت می‌شود. یک حرفه‌ای هیچ‌گاه چنین اشتباهی را مرتکب نمی‌شود.

مشاوره روانشناسی عملکردی کاملا متفاوت دارد، مشاور تلاش می‌کند انتخاب‌های موجود را در مقابل چشم فرد قرار دهد تا بهترین تصمیم ممکن را بگیرد. 

مشاور یک روانشناس است به همین دلیل به اقدامات حمایتگرانه می‌پردازد. هیچ روانشناسی در همه زمینه‌ها متخصص نیست به همین دلیل معمولا در یک یا چند زمینه محدود مثل خانواده، ازدواج، اعتیاد و... کار می‌کند، پس می‌توانیم اعتماد کنیم که در موضوع خاص مورد سوال ما از دانش و تجربه کافی برخوردار است.

رابطه بین مشاور و مراجع بر احترام و اعتماد متقابل بنا شده است و روانشناسی خوب است که بتواند این حس را به خوبی در طرف مقابل خود ایجاد کند.

 

یک روانشناس خوب کاری می‌کند یخ رابطه شکسته شود و شما به راحتی بتوانید در مورد هر چیزی که تمایل دارید با او صحبت کنید.

روانشناس خوب همدل و همراه است و در عین حال از به چالش کشیدن مراجع برای شناختن ریشه مشکلات ترسی ندارد. رفتار او به نحوی است که شما احساس نمی‌کنید کسی چیزی را به شما تحمیل می‌کند بلکه خودتان مشکلات را شناسایی کرده و با کمک هم برای رفع آن‌ها اقدام می‌کنید.

 

 

 

یک راهکار تازه از راه رسیده، مشاوره رواشناسی دکتر ساینا

مشاوره روانشناسی در سال‌های اخیر وارد مرحله تازه‌ای شده و تکنولوژی مرزهای ارتباط بین مشاوره و مراجع را به شکل محسوسی تغییر داده است.

در گذشته برای دیدن یک مشاور خوب لازم بود نصف روز زمان بگذارید، از محل کار مرخصی بگیرید یا کارهای روزمره زندگی را متوقف کنید، وقت قبلی بگیرید و پس از طی یک مسافت نسبتا طولانی یا حتی نزدیک به یک مرکز مشاوره مراجعه کنید.

 

این تازه اول کار بود باید مدتی پست در مطب مشاور می‌نشستید تا نوبت به شما برسد، سر یک مشاور خوب هیچ وقت خلوت نیست. گاهی وقت نوبت به شما می‌رسید و وارد اتاق می‌شدید آن وقت بود که احساس می‌کردید ذهنتان خالی شده یا حرفی برای گفتن نداشتید یا جرات نمی‌کردید حرف‌هایی که در ذهن شما انباشته شده بود را با یک غریبه، (هرچند خوش برخود و مهربان) مطرح کنید.

تکنولوژی همه این موانع را تا حد مطلوبی از بین برده است، اگر به شما بگوییم بهترین مشاور هر ساعتی از شبانه‌روز و در هر مکانی که راحت هستید با شما تماس می‌گیرد، به حرف‌های شما گوش می‌دهد و برای بهبود مشکلتان راهکارهای دقیق پیشنهاد می‌دهد، حتما هیجان زده می‌شوید.

این امکان این روزها به کمک اینترنت فراهم شده، مشاوره آنلاین دقیقا به این صورت عمل می‌کند. یک مشاور از پشت تلفن همراه، لپ تاپ یا تبلت می‌نشیند و در هر ساعتی که شما راحت باشید ضمن صحبت با شما نسبت به رفع مشکل اقدام می‌کند.

 

روش استفاده از مشاوره روانشناسی آنلاین دکتر ساینا

کار خیلی ساده است، اپلیکیشن دکتر ساینا را بر روی گوشی اندروید خود نصب کنید یا به وب سایت این استارتاپ (www.drsaina.com) مراجعه کنید، نظر کاربران در مورد روانشناس‌های مختلف را مطالعه کنید، مشاور مورد نظر خود را انتخاب کنید و پس از پرداخت آنلاین وجه مشاوره با متخصص خود ارتباط بگیرید.

بیش از یک میلیون جلسه مشاوره تلفنی و آنلاین ثبت شده در این سامانه نقطه قوت خوبی است که کمک می‌کند با خیال آسوده‌تری از آن استفاده کنید.

اگر هنوز کمی تردید دارید خوب است بدانید اگر به هر دلیل از مشاوره خود راضی نبودید وجه به شما برگشت داده خواهد شد.

روش‌های سنتی هیچ کدام این مزایا را ندارد و در این شرایط فاصله گذاری اجتماعی حاصل از شیوع کرونا گاهی آدم‌ها می‌ترسند خارج شدن از خانه برای آن‌ها آسیب بیشتری داشته باشد، به همین دلیل افراد زیادی در این مدت به مشاوره آنلاین رو آورده‌اند و به قدری از این شیوه مشاوره لذت برده‌اند که تصمیم دارند بعد از اتمام دوره فاصله گذاری اجتماعی هم از همین روش استفاده کنند.

برای دریافت مشاوره آنلاین لینک بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

 

https://www.drsaina.com/ConsultationDoctor_1_779/مشاوره-آنلاین-با-بهترین-روانشناس

 

 

اصول و قواعد یک مشاوره خوب

اگر می‌خواهید از یک جلسه مشاوره آنلاین بیشترین استفاده را ببرید خوب است اصول و قواعد یک مشاوره خوب را بشناسید.

برای اینکه بتوانید از یک جلسه مشاوره بهترین استفاده را ببرید باید مشتاق باشید و به این نتیجه رسیده باشید که مشاوره به رفع مشکل شما کمک می‌کند.

در اختیار داشتن یک گروه حمایتی خوب مثل خانواده هم به موفقیت مشاوره کمک می‌کند، اگر به مشاور خود اعتماد کنید و به راحتی با او صحبت کنید او بهتر می‌تواند به شما کمک کند. زبان دقیق و مناسب کمک می‌کند مشاور مساله را بهتر درک کند.

اگر قبلا به مشاوری مراجعه کرده‌اید یا داروی خاصی مصرف می‌کنید، خوب است مشاور آنلاین خود را از این موضوع مطلع کنید.

در نهایت اگر تمرینی به شما داده می‌شود لازم است آن را جدی بگیرید و به آن عمل کنید، معمولا بعد از انجام تمرین یا چالش نتیجه را مشاهده می‌کنید و برای قدم گذاشتن در مرحله بعد مشتاق‌تر خواهید شد.

مشاوره روانشناسی دکتر ساینا به صورت تلفنی انجام می‌شود به همین دلیل می‌توانید اعتماد داشته باشید که بهترین نتیجه را دریافت خواهید کرد. تمام کارشناسان دکتر ساینا با ممیزی‌های دقیق کمیته پزشکی انتخاب شده اند و دارای شماره نظام پزشکی هستند.