99/5/6 - 16:26 1970-1-1 03:30:00
شناسه خبر : 338171
در حالی که 42 روز از اعتصاب کارگران هفت‌تپه می‌گذرد حتی یک مسئول استانی و کشوری برای پاسخگویی به مطالبات آن‌ها در میان‌شان حاضر نشده است.
در حالی که 42 روز از اعتصاب کارگران هفت‌تپه می‌گذرد حتی یک مسئول استانی و کشوری برای پاسخگویی به مطالبات آن‌ها در میان‌شان حاضر نشده است.

گروه سیاسی-رجانیوز: از 25 خرداد ماه سال جاری 6 هزار کارگر زحمتکش و انقلابی مجتمع عظیم کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و حق بیمه‌ی خود‌، فسادهای اقتصادی و سوءمدیریت امید اسدبیگی، ابر متهم فساد اقتصادی و سهامدار عمده هفت‌تپه، دست به اعتصاب زده‌اند. اعتصاباتی که هنوز به نتیجه نرسیده است.

 

بیشتر بخوانید:

دهمین روز اعتصاب کارگران هفت‌تپه

 چهار فعال کارگری هفت‌تپه بازداشت شدند

نامه ۳۱ بسیج دانشجویی خطاب به آیت‌الله رئیسی پیرامون فساد هفت‌تپه

 

به گزارش رجانیوز، در حالی که 42 روز از اعتصاب کارگران هفت‌تپه می‌گذرد حتی یک مسئول استانی و کشوری برای پاسخگویی به مطالبات آن‌ها در میان‌شان حاضر نشده است.

 

در طول 42 روز گذشته کارگران هفت‌تپه با وجود تحریک عوامل اسدبیگی به مسالمت آمیز ترین حالت ممکن تجمعات خود را برگزار کرده‌اند.

 

کارگران هفت‌تپه نه اغتشاش‌گر هستند و نه ضد انقلاب. کارگران هفت‌تپه فرزندان و سینه‌چاکان انقلاب و رهبری هستند اما جریان قدرت و ثروت قصد دارد با سو استفاده از مطالبات به‌حق کارگران و ایجاد آشوب و اغتشاش در این جنگ اقتصادی نابرابر برای کارگران، خانواده‌هایشان و کشور هزینه درست کند.

 

آیا رواست درست زمانی که کارگران بخاطر عدم پرداخت حقوق خود در دمای 50 درجه استان خوزستان چند ساعت تجمع و اعتصاب کنند بعد استاندار خوزستان بجای حضور در میان کارگران و پاسخگویی به مطالبات‌ آن‌ها برای تماشای بازی فوتبال به استادیوم برود؟

 

تصویری از شریعتی، استاندار خوزستان، در حال تماشای بازی فوتبال نفت مسجد سلیمان با پرسپولیس

 

آیا رواست در این شرایط بحرانی که روزانه بیش از 200 نفر بخاطر کرونا جان خود را از دست می‌دهند کارگران روزی چند ساعت مسیر بین فرمانداری-اداره کار را پیاده‌روی کنند و هیچ مسئولی جوابگوی مطالباتشان نباشد؟ 

 

اگر همین مسئولان یک ماه حقوق خود را نگیرند معلوم نیست چه بلایی سر کشور می‌آورند اما کارگر سه ماه حقوق نگیرد آب از آب تکان نمی‌خورد! 

 

درصوت بروز هرگونه اتفاق که منجر به امنیتی شدن فضای استان و به حاشیه رفتن مطالبات به‌حق کارگران هفت‌تپه شود مسئولان استانی از جمله شریعتی استاندار خوزستان، حسینی‌پویا دادستان استان خوزستان و دیگر مسئولان استانی باید نسبت به اتفاقات پاسخگو باشند. 

 

لازم به ذکر است که جلسات دادگاه رسیدگی به ابر فسادهای اقتصادی امید اسدبیگی، سهامدار عمده هفت‌تپه، درحال حاضر برگزاری می‌باشد. در واقع عدم پرداخت حقوق کارگران هفت‌تپه توسط اسدبیگی به حربه‌ای برای فشار به قوه‌قضائیه تبدیل شده است. با وجود تذکرات مکرر شاه‌محمدی نماینده دادستان در پرونده فساد کلان ارزی و قاضی مسعودی مقام رئیس دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی اما اسدبیگی برای عدم پرداخت حقوق کارگران بهانه‌های واهی همچون مسدود بودن حساب‌هایش می‌آورد. این بهانه‌ها درحالیست که بنابر پیگیری‌های خبرنگار رجانیوز در حساب‌های مختلف اسدبیگی که از قضا مسدود هم نیستند میلیاردها تومان پول موجود است.  

 

در پایان رجانیوز مطلالبه کارگران هفت‌تپه که در طول چهار سال گذشته همواره بر پیگیری آن‌ها تاکید داشته‌اند را بازخوانی می‌کند:

1. پرداخت فوری حقوق معوق و حق بیمه 6000 هزار کارگر شرکت

2. پرداخت مزایای عرفی برابر به تمامی پرسنل هفت‌تپه

3. بازگشت به کار فعالین کارگری اخراج شده همچون محمد خنیفر و اسماعیل بخشی

4. محاکمه تمامی افرادی که در فساد هفت‌تپه نقش داشته‌اند، بدون در نظر گرفتن جایگاه دولتی آن‌ها

5. خلع ید اسدبیگی به دلیل عدم اهلیت و بازگشت موقت مالکیت شرکت به دولت

 

بیشتر بخوانید:

ماجرای واگذاری مشکوک شرکت «نیشکر هفت‌تپه» به بخش خصوصی

حامیان دولتی-امنیتی اسدبیگی و سرنوشت نامعلوم سی هزار میلیارد تومان پول بیت‌المال