هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 11 مهر 1400
ساعت 09:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 31 تير 1399 ساعت 17:07
سه شنبه 31 تير 1399 17:04 ساعت
2020-7-21 17:07:38
شناسه خبر : 337996
بی‌بی‌سی مدعی شده بود که به تصاویر ماهواره‌ای دست یافته که آثار یک انفجار و آتش سوزی در تاسیسات واقع در منطقه گرمدره را نشان میدهد.
بی‌بی‌سی مدعی شده بود که به تصاویر ماهواره‌ای دست یافته که آثار یک انفجار و آتش سوزی در تاسیسات واقع در منطقه گرمدره را نشان میدهد.

به گزارش رجانیوز به نقل از جام نیوز، روز گذشته بی‌بی‌سی فارسی در ادامه خبرسازی های دروغ خود با انتشار تصاویری مدعی شد که «به تصویرهای ماهواره‌ای از منطقه‌ای در غرب تهران دست یافته که آثار یک انفجار یا آتش سوزی را در منطقه گرمدره در غرب تهران نشان می‌دهد؛  تصاویریی که نشان می‌دهد که این آتش سوزی یا انفجار در روز ۲۰ تیر رخ داده است. محل سوختگی حدود ۲۲ هزار متر مربع، تقریبا سه برابر یک زمین فوتبال وسعت دارد.»

 

پس از گذشت یک روز از این ادعا، حالا بی بی سی با انتشار تصاویری جدید از این منطقه ضمن اعتراف به کذب بودن خبر روز گذشته خود مبنی بر انفجار در منطقه گرمدره و آسیب دیدین تاسیسات واقع در این منطقه نوشت: 

 

«توضیح و تصحیح: در نسخه اولیه خبر، به احتمال انفجار یا آتش‌سوزی در این محل اشاره شده بود. تصویر با کیفیت‌تری که ۲۷ تیر گرفته شده و دیرتر به دست ما رسید، نشان می‌دهد تاسیساتی که کنار منطقه سوخته قرار دارند، آسیب ندیده‌اند که احتمال انفجار در این محل را کمرنگ می‌کند.»