هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 12 مهر 1401
ساعت 08:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 21 تير 1399 ساعت 18:57
شنبه 21 تير 1399 18:47 ساعت
2020-7-11 18:57:34
شناسه خبر : 337750
رسانه‌های برون‌مرزی صداوسیما حامی سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی هستند و شما در حال بریدن شاخه‌ای هستید که خودتان رویش نشسته‌اید. اگر هدف شما این است که سر صداوسیما را ببرید، فقط سر صداوسیما را نمی‌برید بلکه به قدرت دفاعی و بازدارندگی کشور هم لطمه می‌زنید.
رسانه‌های برون‌مرزی صداوسیما حامی سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی هستند و شما در حال بریدن شاخه‌ای هستید که خودتان رویش نشسته‌اید. اگر هدف شما این است که سر صداوسیما را ببرید، فقط سر صداوسیما را نمی‌برید بلکه به قدرت دفاعی و بازدارندگی کشور هم لطمه می‌زنید.
گروه فرهنگ-رجانیوز: پیمان جبلی، معاون رسانه ملی، در جمع دانشجویان دانشگاه تهران به گفتمان جدیدی که انقلاب اسلامی در منطقه ایجاد کرده اشاره کرد و راهکار غرب برای مقابله با جمهوری اسلامی را استفاده از ابزار رسانه در کنار تحرکات نظامی دانست.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از روزنامه جوان، جبلی ادامه داد: در مقابل چنین راهبردی، جمهوری اسلامی ایران هیچ راهی ندارد جز اینکه با ابزار رسانه از آرمان‌ها و ارزش‌هایش مراقبت و آن‌ها را ترویج کند زیرا انقلاب اسلامی به خطری برای قدرت‌های بزرگ تبدیل شده و لازم است به خاطر حفظ جایگاه ایران و تأمین منافع و امنیت ملی کشور، افکار عمومی منطقه و در مرحله بعد جهان را در این باره روشن کنیم.
 
معاون رسانه ملی اضافه کرد: در واقع رسانه‌های معاونت برون‌مرزی صداوسیما سنگر انحصاری جمهوری اسلامی در این حوزه هستند و هیچ نهاد دیگری نمی‌تواند جایگزین آن‌ها شود. در دنیای امروز جنگ‌ها افکار عمومی‌محور هستند. وی گفت: غرب برای تأمین هزینه جنگ و تعرض‌هایش به کشور‌های مختلف، مالیات اخذ شده از مردم را صرف می‌کند و برای اینکه مردم توجیه شوند، دست به گمراه کردن افکار عمومی می‌زند. جنگ‌ها و عملیات اشغال در منطقه ما هم با همین شیوه جلو رفته‌اند.
 
جبلی گفت: حالا می‌بینیم رسانه‌های دشمن کار را به جایی رسانده‌اند که مثلاً عراق برای ما که به سبب اشتراکات بسیار و طبیعت همسایگی ارتباط خوبی با هم داریم، محلی ناامن بشود.
 
وی تصریح کرد: خیلی روشن می‌پرسم، آیا غیر از شبکه‌های برون‌مرزی صداوسیما ابزار رسانه‌ای مؤثرتری برای خنثی کردن این توطئه‌ها وجود دارد؟ پس چرا مسببان مشکلاتی که اخیراً برای شبکه‌های ما به وقوع پیوسته است، اهمیت این موضوع و حساسیت این برهه تاریخی را درک نمی‌کنند؟ چرا باید در همین زمانی که دشمن درصدد شکستن کمر جمهوری اسلامی ایران است، باید به جای سیاه‌نمایی‌ها و تحریف‌ها و... کوتاه بیاییم و کرکره شبکه‌های برون‌مرزی را به خاطر کاهش فاحش بودجه، تأخیر در تخصیص و پرداخت نکردن بدهی‌های ارزی متراکم شده پایین بکشیم؟
 
معاون برون‌مرزی صداوسیما خاطر نشان کرد: عده‌ای که متأسفانه در دل رسانه‌های ایرانی هم هستند می‌گویند شبکه برون‌مرزی چه ارتباطی به نان و آب مملکت دارند و از این طریق درصددند اصل وجودی این شبکه‌ها را زیر سؤال ببرند ولی توجه نمی‌کنند که اگر ما به دیپلماسی خارجی کشور کمک نکنیم و افکار عمومی کشور‌های همسایه و منطقه را همسوی خود نسازیم، تجارت و ترانزیت و حمل و نقل کالا با این کشور‌ها دچار خلل می‌شود. آیا دوستانی که در روزنامه‌ها و سایت‌ها و خبرگزاری‌هایشان نشسته‌اند، می‌توانند بدون همکاری رسانه‌های برون‌مرزی کشور این هدف را محقق کنند؟
 
جبلی دستگاه‌های مؤثر در مانع‌تراشی برای پرداخت بودجه ارزی صداوسیما و طبعاً شبکه‌های برون‌مرزی را مورد خطاب قرار داد و گفت: آیا متوجه هستید که با تضعیف شبکه‌های ما، عملاً ضرر اصلی را خودتان متحمل می‌شوید؟
 
جبلی گفت: رسانه‌های برون‌مرزی صداوسیما حامی سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی هستند و شما در حال بریدن شاخه‌ای هستید که خودتان رویش نشسته‌اید. اگر هدف شما این است که سر صداوسیما را ببرید، فقط سر صداوسیما را نمی‌برید بلکه به قدرت دفاعی و بازدارندگی کشور هم لطمه می‌زنید. پس چرا گروکشی؟ چرا لجبازی؟ شبکه‌های ما همان شبکه‌هایی هستند که وقتی جنگ ۳۳ روزه رخ داد، سیدحسن نصرالله ضمن تجلیل از فعالیت شبکه العالم در این مدت، ابراز کرد، من خودم در طول جنگ هر روز بیننده شبکه العالم بودم.
 
رئیس شبکه پرس‌تی‌وی گفت: اهمیت شبکه‌های ما به قدری است که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی متعدد تماس می‌گرفتند و با اشرافی که بر اهمیت تاثیر شبکه‌های برون‌مرزی به ویژه العالم در عراق داشتند، نکات و ملاحظات راهبردی خود را در این باره به ما منتقل می‌کردند. طبیعی است که اگر شبکه ما دیده نمی‌شد یا بی‌اهمیت بود چنین برخوردی هم با آن نمی‌شد.