هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 آذر 1401
ساعت 15:28
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 14 تير 1399 ساعت 20:28
شنبه 14 تير 1399 20:16 ساعت
2020-7-4 20:28:21
شناسه خبر : 337613
برگزیدگان هجدهمین دوره جایزه ادبی قلم زرین معرفی و تجلیل شدند. در این مراسم همچنین از جمال شورجه به عنوان «هنرمند ارزشی و فرهنگی عضو انجمن قلم» تجلیل به عمل آمد.
برگزیدگان هجدهمین دوره جایزه ادبی قلم زرین معرفی و تجلیل شدند. در این مراسم همچنین از جمال شورجه به عنوان «هنرمند ارزشی و فرهنگی عضو انجمن قلم» تجلیل به عمل آمد.

به گزارش رجانیوز مراسم اختتامیه هجدهمین دوره جایزه ادبی قلم زرین عصر امروز، 14 تیرماه، همزمان با روز قلم با حضور محسن پرویز رئیس انجمن قلم ایران، محمد مهدی دادمان رئیس حوزه هنری، عباسعلی براتی‌پور، جواد شمقدری، راضیه تجار، رضا اسماعیلی و جمعی از اهالی فرهنگ و ادب در انجمن قلم ایران برگزار شد. این دوره جایزه به بررسی آثار منتشر شده در پنج بخش شعر و داستان کودک و نوجوان، شعر و داستان بزرگسال و نقد و پژوهش در سال 98 پرداخت و در نهایت اسامی برگزیدگان را به این شرح معرفی کرد:

بخش شعر کودک دو اثر «باران در خودم می‌بارد» سروده حسین تولایی از انتشارات علمی فرهنگی و «هزار و شصت و پانصد» سروده طیبه شامانی از انتشارات به نشر به صورت مشترک به عنوان برگزیده معرفی شدند.

در بخش شعر بزرگسال دو اثر «پرواز در پیله» اثر  حامد حسین خانی از انتشارات شانی و «فقط او بخواند» سروده هادی محمدحسنی از انتشارات سوره مهر و به صورت مشترک برگزیده این جشنواره شدند.

در بخش داستان کودک و نوجوان از اثر «تاریخ با طعم زغال اخته»، اثر یوسف قوجق از انتشارات سوره مهر تجلیل شد.

در بخش داستان بزرگسال نیز کتاب «آتون نامه» اثر محمداسماعیل حاجی‌علیان از  انتشارات سوره مهر تجلیل شد.

در بخش پژوهش و نقد ادبی کتاب «حماسه مسیب‌نامه» به تصحیح و مقدمه و تعلیقات اثر میلاد جعفرپور از سوی انتشارات بنیاد افشار و سخن به عنوان اثر برگزیده معرفی شد.

 

در این مراسم همچنین از جمال شورجه به عنوان «هنرمند ارزشی و فرهنگی عضو انجمن قلم» تجلیل شد. شورجه در این مراسم ضمن بیان اینکه خوشا به سعادت اهل قلم و اهل قلم زرین که تن استکبار را به لرزه درآورده است، از انتشار تازه‌ترین اثر خود خبر داد و گفت: چندماه دیگر مجموعه پنج جلدی «موسی کلیم‌الله» منتشر خواهد شد. این اثر فیلم‌نامه‌ای است که بخشی از آن به قلم زنده‌یاد فرج‌الله سلحشور نوشته شده است. 

کامران شرفشاهی که دبیری این دوره جایزه را برعهده داشت، ضمن قرائت بیانیه هیئت داوران پیشنهاد کرد که بخش ادبیات نمایشی نیز به این جایزه افزوده شود. 

هجدهمین دوره جایزه ادبی قلم زرین به دلیل احتمال شیوع بیماری کرونا به صورت محدود برگزار شد.