هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 8 تير 1399 ساعت 15:33
يكشنبه 8 تير 1399 15:31 ساعت
2020-6-28 15:33:12
شناسه خبر : 337494
آسانسورها یکی از سیستم‎های پیچیده و پر کاربردی می‎باشند که امروزه انواع مختلفی از ساختمان‎ها از آنها استفاده می‎شود. در رابطه با استفاده از این نوع سیستم‎ها قوانین مختلفی وجود دارد که با توجه به آنها افرادی که قصد دارند تا ساختمان‎هایی در چند طبقه مجزا احداث نمایند ملزم به استفاده از این نوع سیستم حمل و نقل در این گونه از ساختمان‎ها خواهند بود.
آسانسورها یکی از سیستم‎های پیچیده و پر کاربردی می‎باشند که امروزه انواع مختلفی از ساختمان‎ها از آنها استفاده می‎شود. در رابطه با استفاده از این نوع سیستم‎ها قوانین مختلفی وجود دارد که با توجه به آنها افرادی که قصد دارند تا ساختمان‎هایی در چند طبقه مجزا احداث نمایند ملزم به استفاده از این نوع سیستم حمل و نقل در این گونه از ساختمان‎ها خواهند بود.

همانطور که گفته شد آسانسورها سیستمهایی پیچیده هستند که در آنها قطعات مختلفی استفاده شده است از اینرو باید به شکلی ماهیانه مورد بازبینی و بررسی قرار گیرند و خدماتی در قالب خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور برروی آنها پیادهسازی شود. نکته قاب توجه در رابطه با دریافت این گونه خدمات آن است که باید در دریافت آنها از سرویسکار آسانسور استفاده شود که دارای تخصص و تجربه کافی در این زمینه میباشد.

یکی از اجزایی که در این نوع سیستمهای پیچیده به کار گرفته خواهد شد و نقشی اساسی در عملکرد صحیح این نوع سیستمها ایفا خواهد کرد سیم بکسل میباشد. در ادامه به ارائه جزئیات بیشتری در رابطه با این قطعه و همچنین وظایفی که در این سیستم ایفا میکند خواهیم پرداخت. در صورتی که قصد دارید با این جزء از آسانسورها بیشتر آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

سیم بکسل آسانسور

همانطور که در بالا گفته شد در هنگام نصب آسانسور از سیم بکسل استفاده خواهد شد. در واقع سیم بکسل و موارد مربوط به نصب آن از مهمترین بخشهای این سیستم میباشند که نیاز دارند پس از نصب و راه اندازی آسانسور به شکلی دورهای و منظم مورد بررسی قرار گیرند که این گونه خدمات در قالب خدمات شرکت سرویس آسانسور در کشور قابل دسترس میباشد.

در صورتی که هر گونه مشکلی در ظاهر کابلها توسط سرویسکار شرکت سرویس آسانسور مشاهده شد باید در قالب خدمات تعمیر آسانسور سریع و در کمترین زمان ممکن مورد تعمیر و یا تعویض قرار گیرد. برای متصل کردن کابین آسانسور به وزنههای تعادل از سیمهای بکسل فولادی استفاده خواهند کرد که دارای استانداردهای مخصوصی میباشد.

 

این نوع سیمهای آسانسور به شکلی مدور طراحی خواهند شد که ساختمانی مخصوص را تشکیل خواهند  داد. با توجه به میزان اهمیت این قطعه از این سیستم باید در هر دوره از تعمیر و نگهداری آسانسور مورد بازبینی و بررسی قرار گیرد و در صورتی که هرگونه مشکلی در آنها مشاهده شد در اولین زمان ممکن و در قالب خدمات تعمیر آسانسور مورد تعویض و یا تعمیر قرار گیرند.

دستههای مختلفی از سیمها در حول سیم مرکزی تنیده خواهند شد و همین موضوع سبب میشود این نوع سیمها از مقاومت بالایی در برابر کشیدگی باشند و بتوانند وزن زیادی را تحمل کنند. رشته مرکزی و یا همان مغزی این نوع سیمهای بکسل از جنس فیبر و یا فولاد میباشند که از چندین رشته سیم تشکیل شدهاند.

 

 

 

 

توجه داشته باشید این سیمها همواره در معرض فشار میباشند و این موضوع سبب میشود تا احتمال خرابی در آنها افزایش پیدا کند با توجه به این موضوع همواره در هنگام دریافت خدمات شرکت سرویس آسانسور از افرادی که برای بررسی و بازبینی به یاری شما میآیند بخواهید تا این بخش از آسانسور شما نیز مورد بررسی قرار دهند تا از صحت تمامی کابلهای استفاده شده در این سیستم اطمینان حاصل کنند و در صورتی که مشکلی در آنها مشاهده کردند در اولین فرصت ممکن و با توجه به میزان آسیب به تعمیر و یا تعویض این بخش از این سیستم بپردازند.

 تمامی سیمهایی که در ساخت سیم بکسل از آنها استفاده خواهد شد از جنس فولاد میباشند که با استفاده از روش کوره الکتریکی و یا دیگر روشهای رایج تولید میشوند و در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهند گرفت.

 

نکاتی درباره سیم بکسل آسانسور

آسانسورها یکی از پرکاربردترین سیستمهای موجود در ساختمانهایی با چند طبقه مجزا میباشد که وظیفه اصلی آنها در این نوع ساختمانها حمل و نقل آسان و سریع ساکنان این نوع ساختمانها بین طبقات میباشد. در این نوع سیستمها انواع مختلفی از قطعات مورد استفاده قرار خواهند گرفت که همین موضوع سبب شده تا این نوع سیستمها دارای پیچیدگی زیادی باشند و در صورتی که دچار خرابی و یا نقص در عملکرد شوند باید توسط سرویسکار آسانسور که دارای تجربه و تخصص در این زمینه میباشد مورد بررسی و یا تعمیر قرار گیرند.

توجه داشته باشید که این نوع سیستمها با توجه به میزان فعالیتی که دارند باید به شکلی دوره مورد بررس و بازبینی قرار گیرند و خدماتی در قالب تعمیر و نگهداری آسانسور برروی آنها اعمال شود. یکی از قطعاتی که در این نوع سیستمها مورد استفاده قرار خواهند گرفت سیم بکسل مخصوص آسانسور میباشد که در ادامه به ارائه جزئیات بیشتری در رابطه با این قطعات خواهیم پرداخت. در صورتی که قصد دارید با اطلاعات بیشتری در رابطه با این قطعات و نحوه عملکرد آنها در این سیستم بدست آورید در ادامه با ما همراه باشید.

سیمهای بکسلی که در آسانسورها از آنها استفاده خواهد شد از نوع فیبری و یا فولادی خواهند بود که در ادامه به شکلی کامل در مورد هرکدام از آنها توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

 

 

 

سیم بکسلهایی با هسته فیبری

در سیم بکسلهایی که از این تکنولوژی استفاده خواهند کرد دو نوع مختلف در بازار جهانی موجود میباشد که از هرکدام از آنها با توجه به نیاز در ساخت این نوع سیستمها استفاده خواهد شد. اما موضوعی که در تمامی این سیمها یکسان است این موضوع میباشد که نیاز است به شکلی دورهای و در قالب خدمات سرویس تعمیرات آسانسور شرق تهران مورد بررسی قرار گیرند و در صورت مشاهده هرگونه آسیب ظاهری در قالب خدمات سرویس تعمیرات آسانسور شرق تهران در اولین فرصت ممکن تعویض و یا تعمیر شوند.

سیمهای بکسلی که در آنها از مغزی فیبری استفاده خواهد شد دو نوع وجود دارد که یکی از آنها شامل مغزی با فیبر طبیعی و دیگری مغزی با فیبر مصنوعی میباشند.

در سیم بکسلهایی که در آنها از مغزی با فیبر طبیعی استفاده شده است عموما جنس مغزی آنها از جنس کنف میباشد و در نوع دیگر از این نوع سیمهای بکسل برای مغزی آنها ار الیاف پلی پروپیلن و یا پلی آرمامین استفاده خواهد شد.

در آسانسورها از سیمهایی استفاده خواهند کرد که دارای نرمی میباشند و مواد استفاده شده در ساخت آنها دارای خاصیت الاستیسیته میباشند و همین موضوع باعث میشود این نوع سیمها در زمان استفاده شکل شیارهایی که در آنها قرار گرفتهاند را به خودشان بگیرند.

توجه داشته باشید همواره این سیستم باید در قالب خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور مور بازبینی قرار گیرد و این عمل توسط سرویسکار آسانسور که فردی با تجربه و متخصص در این زمینه میباشد صورت بگیرد.

در سیمهای بکسلی که در ساخت آنها از مغزی کنفی استفاده شده است در زمان استفاده امکان روان کاری آسانتر امکانپذیر میباشد و این قابلیت در سیمهای بکسل با مغزی مصنوعی کمتر امکانپذیر میباشد. در سیم بکسل با مغزی کنفی بیشتر از جنس سیسال استفاده خواهد شد.

 در صورتی که هر هنگام دریافت خدمات سرویس تعمیرات آسانسور شرق تهران آسانسور هر گونه مشکلی در ظاهر این نوع سیمها مشاهده کردید در اولین فرصت و در قالب خدمات تعمیر آسانسور به تعویض و یا تعمیر این نوع سیمها در سیستم آسانسور مبادرت کنید. مغزیهای سیسال دارای مقاومت بالایی میباشند و به همین دلیل در بسیاری از این سیمها از آنها استفاده خواهد شد. این مغزیها عموما به رنگ قهوهای مایل به سفید میباشند و کنفی از نوع مانیلی به رنگ قهوهای پررنگ میباشند.