هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 8 آذر 1401
ساعت 12:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 8 تير 1399 ساعت 15:26
يكشنبه 8 تير 1399 15:24 ساعت
2020-6-28 15:26:42
شناسه خبر : 337490
طراح گرافیک کیست؟ در این مطلب ما قصد داریم به توضیح در مورد این سوال و مبحث گرافیک و کاربرد آن و مطالب پیرامونش بپردازیم.

در ادامه ی مطلب در مورد استخدام طراح گرفیک، عمده فروشی لباس و تجهیزات سوپر مارکت صحبت خواهیم کرد، تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

 

 

طراحی گرافیک جزو پول سازترین مشاغل است

اگر بخواهیم از میان مشاغلی که توانایی های بالقوه ای برای خلق پول و پولسازی دارند یکی را انتخاب کنیم، قطعا می توانیم طراحی گرافیک را یکی از آن مشاغل مهم و پر سود نام ببریم.

این شغل به قدری قدرتمند و وسیع است که توانایی زیادی برای ایجاد شادی، ابراز خلاقیت فردی در این کار را دارد و همچنین جزو پر درآمد ترین شغل های دنیا نیز محسوب می شود.

 

معرفی رشته ی گرافیک

این هنر، از جمله رشته های هنری است که وظیفه ی انتفال پیام را توانسته است با به کار گیری و به خدمت در آوردن انواع مختلف رشته های هنری دیگر به بهترین شکل ممکن به انجام برساند.

 

مترادف های رشته  ی گرافیک

برای گرافیک می توانند معانی مختلف و مترادفی همچون هنر تصویر سازی کردن، هنر ترسیم سازی، هنر نموداری و طرح های همراه با آن نیز نامید.

 

تعریف گرافیک

گرافیک را اگر از نظر ریشه ای بخواهیم در مطلب طراح گرافیک کیست؟  مورد بحث قرار دهیم، آن را دارای ریشه ای یونانی می دانند.

به طور کلی هر کار و هر شیوه ای که برای ترسیم نمودن چیزی، با نگاه کردن از روی آن انجام می گیرد را گرافیک می گویند.

می توانیم بگوییم همه ی چیزهایی که در طبیعت اطراف خودمان مشاهده می کنیم، همانند نشانه ها، علائم، نقشه های مختلف و طراحی های گوناگون براساس نگاه کردن به چیزی ترسیم و طراحی شده اند و به نوعی کاری گرافیکی در مورد آن ها صورت گرفته است.

 

تعریف گرافیک سنتی

به هنرهایی نظیر خطاطی کردن در دوران قدیم، هنر نقاشی کردن های دو بعدی و هنر کنده کاری بر روی اجسام، که اکثریت موارد کاربردی آن ها در کتب درسی و زیبا سازی فضای آن ها بود، گرافیک سنتی می گویند.

 

تعریف گرافیک جدید ( مدرن )

تبلیغ ها و آگهی های تجاری، آگهی های بر روی دیوارها، آگهی های  تبلیغ شده ی در مطبوعات  و همچنین نشان ها یا لوگوها از جمله موارد کاربردی مهمی هستند، که در شاخه ی گرافیک مدرن قرار گرفته اند.

کاربرد این نوع گرافیک بر خلاف نمونه ی سنتی آن که بر روی زیبا سازی و تزئین کتاب های درسی به کار می رفت، بسیار فراتر و گسترده تر می باشد.

جالب است که در مطلب طراح گرافیک کیست؟ بدانید از این هنر در صنعت سینمایی  و رسانه های دیگر مانند تلویزیون، برای کاربردهایی همچون تصاویر و جلوه های متحرک طراحی شده در آن ها  و موارد فراوان دیگر در دنیای امروزی استفاده های فراوانی نیز می شود.

 

موارد لازم برای ورود به رشته ی گرافیک

برای گرایش به این رشته ی تحصیلی علاقه مندان به این هنر، می بایست در پایان سال اول متوسطه ی تحصیلی معدل حداقلی آن ها 16 و یا بیشتر از این نمره را دارا باشد.

همچنین از دیگر شرایط مورد نیاز این رشته، برخوردار بودن از انگیزه ای بالا و علاقه ای فراون به این رشته ی هنری می باشد.

 

توانایی های مورد احتیاج برای ورود به رشته ی گرافیک

افرادی که برای ورود به این رشته علاقه مند هستند، در ابتدای ورود به این رشته بایستی دیدگاهی هنری و هنرمندانه داشته باشند.

افراد متقاضی این رشته بایستی هنگام ورود، طراحی کردن را به صورتی ابتدایی و در سطوح اولیه ی آن نیز بلد باشند.

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم داشتن علاقه به رشته ی گرافیک، از جمله شروط مهم و اولیه ی این رشته ی هنری می باشد.

 

ابزارهای مورد نیاز در رشته ی گرافیک

برای این رشته ی تحصیلی و هنری ابزارهایی همچون مداد رنگی، داشتن قلمو، ماژیک های رنگی، رنگ روغنی، مداد مخصوص طراحی کردن، ورقه ی فلزی، داشتن مقواهای داخلی و خارجی، دوربین و کاغذ عکاسی کردن، گواش و موارد دیگری مثل پاستیل، آبرنگ مقوا مورد نیاز است.

 

آینده ی شغلی و تحصیلی هنرجویان گرافیک

برای هنرجویان این رشته ی تحصیلی دو حالت می تواند صورت بگیرد، اولین مورد این که پس از اتمام تحصیلات هنرستان در این رشته ی هنری، برای کنکور هنرستان های فنی و حرفه ای شرکت کنند و برای گرفتن مدرک فوق دیپلم و مدارک بالاتر اقدام کنند.

حالت دوم این است که بعد از اتمام تحصیلات هنرستان، پیش دانشگاهی رشته ی هنر را بخوانند و پس از قبولی در پیش دانشگاهی در آزمون سراسری هنر شرکت نمایند.

در حالت دوم افرادی که در کنکور سراسری هنر پذیرفته می شوند، می توانند برای گرایش در رشته هایی مانند طراحی پارچه و لباس، رشته ی سینما،  گرایش هنرهای اسلامی، گرایش تئاتر، طراحی فرش اقدام کنند.

همچنین این افراد می توانند برای گرایش طراحی های صنعتی، گرایش مرمت آثار باستانی، نقاشی، گرایش عکاسی  و صنایع دستی نیز اقدام به عمل بیاورند.

مدرک لیسانس این افراد هم مانند افراد مختلف رشته های دیگر کنکور سراسری، پس از چهار سال تحصیل موفق به آن ها اعطا خواهد شد.

 

 

اهمیت استخدام طراح گرافیک غیر حضوری در کشور

با توجه به مواردی که در بالا برایتان عرض نمودیم رشته ی گرافیک با توجه به  قابلیت های فراوان و قدرت پول سازی و کسب ثروت فراوانش و همچنین سختی های موجود در آن، در سطح کشور از جایگاه بخصوصی نیز برخوردار است.

افراد علاقه مندی که در این رشته ی تحصیلی با علاقه و اشتیاق فراوانی تحصیل کرده اند و مدارک و تخصص مناسبی را در این رشته ی تحصیلی کسب کرده اند، می توانند برای مشاغل مختلفی همچون استخدام طراح گرافیک غیر حضوری اقدام کنند.

رشته ی گرافیک همان طور که عرض کردیم از فرصت های شغلی بسیار ویژه  و مناسبی در سطح کشورمان و در سطح دنیا نیز برخوردار است.

 

دلایل علاق مندی افراد به عمده فروشی لباس

دلایلی همچون تنوع فراوان، پرداخت ساده تر و مناسب تر اجناس خریداری شده، نیاز کمتر برای گشت و گذار جهت پیدا کردن جنس مناسب باعث شده است، افراد مختلف و لباس فروشی ها برای خریدهای خودشان به سمت عمده فروش ها رو بیاورند.

لباس فروشی هایی که قصد خرید کردن از عمده فروش ها را دارند، بایستی به مواردی همانند میزان درصد دریافتی عمده فروش، میزان تنوعات محصولات، امتیازها و شرایط مخصوص خرید اجناس، مقدار کیفیت لباس ها و پوشاک، تنوعات رنگ ها و سایزهای لباس و همچنین مورد مهم دیگر، یعنی به روز بودن اجناس و پوشاک توجه ویژه ای داشته باشند.

مواردی که عرض کردیم از جمله خصوصیات عمده فروشی لباس حرفه ای و کاملا استاندارد و معتبر در سطح کشور می باشند.

 

اهمیت کلیدی تجهیزات سوپر مارکت

به احتمال صد درصدی در طول عمرتان برای یک بار هم که شده باشد برای خرید اجناس مورد نیاز منزلتان و یا لوازم شخصی مورد نیازتان  به سوپر مارکت محل یا سرکوچه تان مراجعه کرده اید.

سوپر مارکت هایی که معمولا استقبال خوبی از آن ها به عمل می آیند و مشتری های فراوانی نیز دارند، به احتمال فراوان برخورد فروشنده با مشتریان خوب و صمیمی است، فروشنده در هنگام خرید مشتریان مغازه را راهنمایی می کند، اجناس موجود در مغازه از کیفیت و سلامت خوبی برخوردار هستند.

همچنین در صورتی که خریدار جنس معیوب و فاسدی را از مغازه دار به اشتباه خریداری کرده باشد، در صورت مراجعه به فروشنده ی مغازه، جنس معیوب و فاسد از مغازه دار پس گرفته می شود و با اجناسی تازه تعویض می شود.

درون سوپر مارکت های امروزی  حتما بایستی دستگاه پوز موجود باشد و به طور کلی تجهیزات سوپر مارکت باید از کیفیت و استاندارد مناسبی برخورد باشد.

استاندارد بودن تجهیزات مغازه ی سوپر مارکت از جهاتی گوناگون نه تنها باعث رضایت مشتری ها می شود، بلکه باعث رونق کسب و کار و افزایش میزان درآمد مغازه دارهای با فکر و با تدبیر امروزی نیز می شود.

در پایان اگر شما هم در مورد طراح گرافیک و مباحث موجود در این بحث نظراتی دارید، لطفا برای استفاده ی ما و سایر کاربران در زیر همین مقاله ارسال فرمایید با سپاس.

منبع : تراکت – مرجع آگهی و تبلیغات